Depilacja woskiem w czasie ciąży – tak czy nie?

Wiele przyszłych mam zadaje sobie pytanie: czy będąc w ciąży mogę nadal się depilować?

Czy depilacja woskiem w czasie ciąży jest bezpieczna?  W Internecie krąży mnóstwo niesprawdzonych informacji na ten temat, dlatego postanowiliśmy na podstawie naszych 7-letnich doświadczeń rozwiać wszelkie Wasze wątpliwości i opowiedzieć, jak to wygląda naprawdę.

Depilacja woskiem w czasie ciąży - tak czy nie?

Salony Time For Wax odwiedza bardzo wiele pań spodziewających się dziecka. Duża część z nich korzysta z depilacji nawet przez cały okres trwania ciąży. Czy takie zabiegi są bezpieczne dla przyszłej mamy i maleństwa?

Jak pokazują nasze doświadczenia, depilacja woskiem w czasie ciąży jest bezpieczna pod warunkiem, że ciąża nie jest zagrożona, a przyszła mama już wcześniej się depilowała i jest oswojona z tego rodzaju zabiegami. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie miała styczności z woskiem, nie jest to najlepszy moment na rozpoczynanie depilacji. Takie nowe doświadczenie może powodować stres, którego przyszła mama powinna unikać. W takim wypadku lepiej zacząć depilować się już po narodzinach dziecka.

Panie w zaawansowanej ciąży, które decydują się na depilację woskiem, powinny być też świadome, że zabieg może okazać się mniej dokładny z powodu ograniczeń ruchowych przyszłej mamy. Mimo to opinie po zabiegu są zwykle pozytywne. Pracujące w naszych salonach kosmetyczki, starają się zawsze wykazywać pełne zrozumienie dla kobiet w ciąży i dostosować tempo i sposób wykonania zabiegu do samopoczucia przyszłej mamy. Jak jednak zauważają, wiele przyszłych mam wcale nie oczekuje specjalnego traktowania i prosi o standardowe przeprowadzenie zabiegu.

Ostateczna decyzja, czy korzystać z depilacji woskiem w czasie ciąży, zawsze zależy zawsze od przyszłej mamy i jej samopoczucia.

Komentarze

komentarzy