Co robić w okresie jesienno-zimowym, aby świetnie wyglądać w lecie?

Najlepszym czasem na przygotowanie własnego ciała na lato jest … zima! W tym artykule powiemy Ci, jak spędzić kilka kolejnych miesięcy, aby uniknąć paniki przed wyjazdem do ciepłych krajów czy też wstydu na plaży.

 

1: Ruszaj się!

To, że aura na zewnątrz nie sprzyja sportom, nie oznacza, że masz przestać się ruszać. Regularne ćwiczenia są bardzo ważnym krokiem, który przygotuje Twoje ciało na lato, a dodatkowo może zgubisz kilka kilogramów! Jeśli nie potraktujesz serio swojej kondycji w miesiącach zimowych, będziesz musiała poświęcić 2 razy więcej pracy, gdy nadejdą cieplejsze miesiące.

Ćwiczenie wpłynie również na poprawę Twojego nastroju, co może okazać się niezwykle pożyteczne w chłodnych miesiącach. 

 

2: Odżywiaj się dobrze – pamiętaj o świeżych owocach i warzywach!

Jeśli chodzi o przygotowanie ciała na wyzwania związane z okresem zimowym, nie ma nic ważniejszego niż częstsze spożywanie świeżych warzyw i owoców. Dostarczą one Twojemu organizmowi ważnych składników odżywczych i witamin. Twój organizm wykorzysta je na radzenie sobie z okresem zimowym, dzięki czemu Twoje ciało wyjdzie z niego mniej zniszczone.

Pamiętaj zatem o tym, aby włączyć więcej warzyw i owoców do swojej jesienno-zimowej diety.

 

3: Nawadniaj organizm

Pamiętaj o tym, aby zawsze mieć przy sobie wodę! Odpowiednie nawadnianie zwiększy zdolność Twojego organizmu do pozbywania się toksyn i oczyszczania skóry.

 

4: Złuszczaj skórę

Jesienno-zimowe warunki wystawiają Twoją skórę na wiele niebezpieczeństw. Nadwyrężona skóra często staje się sucha i obumiera. Bardzo częstymi obszarami wysuszania skóry są łokcie i nadgarstki nadgarstka. Pamiętaj zatem, aby odpowiednio często usuwać obumarły naskórek. Ponadto złuszczanie pozwala Ci oczyścić pory oraz odzyskać naturalny połysk skóry.

 

5: Pamiętaj o depilowaniu swojego ciała

“Depilowanie w zimie? Oszaleliście? Właśnie w zimie mogę od tego odpocząć!”

Rozumiemy Twoją lekką frustrację. Niestety prawda jest taka, że zima jest najlepszym okresem na to, aby wprowadzić swoje ciało w dobrą rutynę depilacji.

Już wyjaśniamy.

Jeśli zaczniesz depilować ciało w zimie, w lecie zbierzesz owoce swoich wyrzeczeń. Rezultaty z każdego kolejnego woskowania będą po prostu trwały coraz dłużej. A więc gdy nadejdzie lato i znajdziesz się w jakimś ciepłym kraju na kilkanaście dni, nic nie zakłóci Twojego spokoju i śmiało będziesz mogła wypoczywać. Każda kolejna depilacja “sięga głębiej”. Jeśli zaczniesz się depilować dopiero w lecie, to będziesz potrzebowała kilka zabiegów, aby dostać się do tej najgłębszej części włosa, którego pozbycie się dopiero determinuje, że będziesz mogła w spokoju spędzać urlop przez długi czas.

Nie bez znaczenia jest też to, że jeśli już teraz podejdziesz do depilacji, to będziesz czuła się znacznie bardziej świeżo i komfortowo.

Na marginesie, depilowanie wcale nie musi oznaczać bólu czy wyrzeczeń, szczególnie u nas, dzięki naszemu autorskiemu woskowi Magic Wax w Time For Wax.

Niektóre klientki odwiedzają nas nawet w przerwie między zajęciami. A to dlatego, że woskowanie często trwa tylko 20-30 minut.

 

SGH: Time For Wax: … Odbierz kupon ze zniżką studencką -20% >>

Uniwersytet Warszawski: … Odbierz kupon ze zniżką studencką -20% >>

Politechnika Warszawska: …. Odbierz kupon ze zniżką studencką -20% >>

Close Menu