depilacja woskiem czy depilatorem

Czy depilacja woskiem jest lepsza od zabiegu wykonywanego depilatorem?

depilacja woskiem czy depilatorem

Depilacja nie jest zabiegiem nowym, ale od kiedy pożegnaliśmy owłosione pachy i resztę, spece do depilacji szukali rozwiązań innych niż wszystkie. Poza maszynkami, kremami, starym i dobrym woskiem pojawiły się lasery i depilatory. Te drugie dużo wcześniej i głownie po to, by zapewnić efekt zabiegu na dłużej – coś jak z woskiem, ale bez konieczności wychodzenia z domu, korzystania z usług profesjonalnych salonów kosmetycznych. Niektórzy twierdzą, że to działa, inni, że to bzdura. Czy depilator to to samo co wosk? Sprawdźmy.

Jak to działa – depilator kontra wosk?

Działania wosku nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten rodzaj depilacji usuwa włosy skutecznie, bo wraz z cebulką, bez efektów ubocznych, a profesjonalne wykonanie gwarantuje bezpieczeństwo i efekt gładkości na wiele tygodni. Depilator jest urządzeniem, którego działanie również polega na usunięciu włosa wraz z cebulką także opiera się na mechanicznym usunięciu włosów, ale technika jest nieco inna. Depilator to jakby kilkadziesiąt małych pęset, które chwytają włos i usuwają go z cebulką. Zabieg jest dość bolesny, ze względu na ten fakt nie wszyscy decydują się na depilację nim okolic bikini czy pach.

Czy depilacja depilatorem jest tak samo skuteczna jak wosk?

Co do skuteczności można się spierać. Wiele zależy od jakości urządzenia i wprawy w wykonywaniu zabiegu. Efekt zależy także od długości włosa i tu w przypadku depilatora włosy muszą być dłuższe niż w przypadku wosku – pojedyncza pęseta urządzenia nie chwyci włosów krótszych niż kilka milimetrów. Włosy depilowane woskiem są precyzyjnie usuwane z zagłębień, miejsc trudniej dostępnych. Nawet mały depilator ciężko poprowadzić tak, by usunąć zbędne owłosienie z każdego zakamarka. Depilator często urywa włosy, zmniejszając trwałość zabiegu.

Czy boli tak samo?

Depilacja woskiem z pewnością dostarcza mniejszego uczucia dyskomfortu, bo o bólu w przypadku wosku trudno mówić. Ciało jest rozgrzane, pory rozszerzone i włosy gotowe do usunięcia jednym szybkim pociągnięciem na dużym obszarze. Depilator natomiast pracuje na małym fragmencie skóry, nie rozgrzewa jej i nie działa przed zabiegiem na cebulki włosowe i pory. Co więcej, niektóre depilatory przynoszą odwrotny efekt – ich nasadki chłodzące mające zmniejszyć ból, dodatkowo zamykają pory skóry i obkurczają mieszki włosowe, co sprawia, że zabieg jest trudniejszy i dyskomfort stale obecny.

Depilacja bikini – wosk czy depilator?

Depilacja okolic bikini to zabieg, który cieszy się wśród naszych klientek największą popularnością ze względu na metodę oraz komfort, który zapewniamy w trakcie realizacji usługi. Wykwalifikowany personel Time for Wax to gwarancja skutecznego usunięcie owłosienia z okolic intymnych na cztery różne sposoby. Regularna depilacja bikini i okolic intymnych wiąże się z estetyką i aktualnymi trendami, ale przede wszystkim ułatwia utrzymanie codziennej higieny, szczególnie w upalne, letnie dni. Zabieg depilacji woskiem w Time for Wax trwa tylko kilkanaście minut, natomiast efekt gładkiej skóry bez zbędnego owłosienia może utrzymywać się nawet przez 4-5 tygodni.

Rodzaje depilacji okolic bikini

W salonach Time for Wax oferujemy cztery najpopularniejsze odmiany depilacji bikini i okolic intymnych:

French bikini – wosk czy depilator?

French bikini to zabieg depilacji, na który decyduje się 17% naszych klientek. To druga pod względem popularności po depilacji brazylijskiej usługa z naszej szerokiej oferty. Od brazyliany różni się tym, że nie są usuwane włoski z wewnętrznych partii okolic intymnych – pozbywamy się jedynie owłosienia z pachwin, wzgórka łonowego oraz zewnętrznych części warg sromowych. Nie depilujemy również w tym przypadku okolic między pośladkami. Na życzenie klientki zostawiamy na wzgórku łonowym wąski pasek włosków. Korzystamy z nowatorskiego wosku Magic Wax, który minimalizuje dyskomfort nawet w przypadku usuwania grubszego i mocniejszego zwykle owłosienia od wzgórka łonowego do pępka. Magic Wax to autorska formuła na bazie wosku pszczelego i innych naturalnych składników, które nie powodują podrażnienia. Wosk nie przylega bezpośrednio do skóry, pokrywa jedynie włoski, dzięki czemu ich usunięcie jest mniej bolesne.

Bikini brazylijskie – wosk czy depilator?

Bikini brazylijskie, zwane brazylianą – najczęściej wybierany zabieg z oferty Time for Wax, to metoda polegająca na eliminacji całego owłosienia z okolic intymnych. Pierwszy etap zabiegu to usunięcie wszystkich włosków ze wzgórka łonowego. Na życzenie klientki zostawiamy wąski, ozdobny pasek – tym różni się depilacja brazylijska od hollywoodzkiej. Następnie kolejno usuwamy owłosienie z pachwin, warg sromowych oraz przestrzeni między pośladkami. Pierwszy zabieg może być nieco bolesny, dlatego rekomendujemy skorzystanie z naszego autorskiego wosku Magic Wax, który redukuje nieprzyjemne odczucia do minimum i ogranicza znacząco ewentualny dyskomfort oraz podrażnienia skóry.

Bikini hollywoodzkie – wosk czy depilator?

Bikini hollywoodzkie, mylone często z depilacją brazylijską, to depilacja głęboka, która polega na usunięciu całego owłosienia z okolic intymnych, łącznie z wargami sromowymi oraz przestrzenią między pośladkami. W brazylianie zostawiamy na życzenie klientki wąski pasek włosków na wzgórku łonowym. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na depilację brazylijską czy hollywoodzką, zachęcamy do skorzystania z wosku Magic Wax, szczególnie, jeśli jest to Twój pierwszy zabieg.

Bikini klasyczne

Bikini klasyczne to usługa, która cieszy się najmniejszą popularnością – większość klientek wybiera bardziej zaawansowane metody usunięcia zbędnego owłosienia. Zabieg polega na eliminacji włosków z okolic pachwin oraz na życzenie klientki – z tzw. ścieżki, czyli linii od wzgórka łonowego do pępka. Na bikini klasyczne decydują się zazwyczaj osoby nieśmiałe lub klientki korzystające pierwszy raz z depilacji owłosienia woskiem. Zazwyczaj po pierwszym zabiegu, gdy zaufają kosmetyczce i przekonają się, że tego typu zabieg nie powoduje większego dyskomfortu i bólu, decydują się na usunięcie owłosienia z kolejnych partii okolic intymnych. Każdy zabieg odbywa się w intymnej, przyjemnej, sterylnej i bezpiecznej atmosferze, a klienta bierze czynny udział w procesie usuwania włosków – bywa, że jest proszona o pomoc w naciągnięciu poszczególnych części skóry lub zmianę pozycji zapewniającą skuteczne dotarcie do każdego miejsca depilowanego obszaru.

Przeciwskazania do skorzystania z zabiegu depilacji woskiem

Zabieg depilacji woskiem jest bezpieczny, jednak niektóre przypadłości wykluczają skorzystanie z tego typu usługi. Najważniejsze przeciwwskazania to:

  • łuszczyca i inne choroby skóry,
  • zakażenia bakteryjne i grzybiczne,
  • stany zapalne i ropne,
  • uczulenie na wosk,
  • cukrzyca,
  • zaawansowana ciąża.
Close Menu