Czy to już? – Czyli kiedy rozpocząć depilację?

Kult pięknego i zadbanego ciała, który lansuje współczesna kultura nie dotyczy jedynie dorosłych. Nasze dzieci, a szczególnie dziewczynki, mają swoich idoli: piosenkarki, aktorki, modelki. Idealne, zawsze piękne, z nienagannym makijażem i fryzurą, własnym stylem ubierania i torebką pełną gadżetów. Nic więc dziwnego, że coraz młodsze kobietki chcą czuć się zadbane. Obserwują swoje mamy, starsze siostry i zauważają, że jednym z najistotniejszych zabiegów jest zabieg depilacji. Pytają więc o radę i chcą spróbować.

Kiedy jest ten właściwy moment? Czy są jakieś dolne granice, które wyznaczają, kiedy można wykonać pierwszą w życiu dziewczynki depilację woskiem? – Spróbujemy odpowiedzieć na to ważne i często pojawiające się pytanie.

Wcześnie? Za wcześnie?

Wzrost włosków jest bardzo indywidualną sprawą i to zarówno u dorosłego, jak i u dziecka. Geny odpowiadają za ich kolor i strukturę. Gdyby dobrze się przyjrzeć, większość naszej populacji w dzieciństwie ma włoski jasne, delikatne i mało widoczne. Kiedy wchodzimy w okres dojrzewania, wiele rzeczy ulega zmianie, a wzrost włosków zaczyna być regulowany hormonami. Z dojrzewaniem, jak z każdym etapem w życiu człowieka, bywa różnie – jedni zaczynają dojrzewać wcześniej, inni później. Jedni przechodzą ten czas w spokoju, inni niekoniecznie. Jednym zbędne owłosienie przeszkadza, bo jest widoczne i nie czują się z tym komfortowo już w bardzo młodym wieku, inni dojrzewają później i depilacja również przesuwa się u nich w czasie.

Kiedy zatem zacząć? Odpowiadamy. Włoski pod pachami z całkowitą pewnością można usunąć woskiem niezależnie od wieku dziewczynki. A inne partie ciała? Kiedy dziewczynka czuje, że owłosienie na nogach i rękach zaczyna jej przeszkadzać – to znak, że wchodzi w okres dojrzewania. Zabieg da jej nie tylko poczucie pełnego zadbania, jest to przecież podstawowy zabieg higieniczny.

Jak się przygotować, co depilować? – mama i córka w salonie depilacji

Z całkowitą pewnością odradzamy zabiegi depilacji woskiem okolic bikini wykonywany bez wcześniejszego oswojenia z tą metodą w innych partiach ciała. Trzeba przekonać się do wosku. Poznać tę metodę i oswoić się z każdym aspektem tego rodzaju depilacji, zanim zostanie poddana najbardziej intymnemu zabiegowi. Pamiętaj, że warto porozmawiać z córką o tym, jak trzeba się przygotować do wizyty, że wosk jest metodą bardzo skuteczną, że dyskomfort nie dotyczy każdej z nas i depilacja wcale nie musi okazać się bolesna. Na zabieg idźcie razem. Nie upieraj się jednak, by zostać przy samym zabiegu. Chyba, że córka wyraźnie o to nie poprosi. Daj jej poczucie, że trafiła do miejsca, gdzie szanuje się jej intymność.

Przy pierwszej wizycie koniecznie poinformujcie kosmetyczkę wykonującą zabieg, że jesteście „nowe” i że chcecie spróbować depilacji. W salonach Time for Wax wiemy, jak postępować w przypadku, kiedy zabieg wykonywany jest po raz pierwszy, a kosmetyczka z przyjemnością wytłumaczy wszystkie istotne kwestie, zrobi małą próbę i fachowo doradzi.

I najważniejsze: uszanujmy to, że nasza córka staje się powoli dorosła – niech sama decyduje o sprawach dotyczących depilacji, a my, jako mamy albo starsze siostry, doświadczone w tym temacie, podsuńmy jej najlepsze
i najefektywniejsze rozwiązanie 🙂

Przy tej okazji przypominamy, że osoby niepełnoletnie powinny zgłaszać się do nas w towarzystwie rodzica lub też dostarczyć pisemną zgodę.

Close Menu