Depilacja bikini woskiem – co warto wiedzieć przed zabiegiem

Depilacja bikini to najczęściej wykonywany zabieg w salonach Time for Wax! W ciągu 14 lat wykonałyśmy ponad 600 000 zabiegów bikini, a więc znamy się na tym jak nikt inny!

Dlatego dziś podpowiadamy jak przygotować się na pierwszą wizytę, jakie są rodzaje depilacji okolic intymnych oraz jaki wosk wybrać. Zapraszamy do lektury! 😊

Rodzaje depilacji bikini

W Time for Wax mamy trzy rodzaje depilacji bikini:

Bikini Klasyczne – włosy zostają usunięte do linii majtek, nie obejmuje wzgórka, warg sromowych ani pośladków.

Bikini French – włosy zostają usunięte z okolic wzgórka i pachwin, pozostawiając cienki pasek po środku.

Bikini Brazylijskie – jest to najczęściej wybierany zabieg. Aż 9 na 10 Pań wybiera ten właśnie styl. Pozwala usunąć włosy nie tylko z okolicy pachwin, ale również z warg sromowych i okolicy między pośladkami.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji bikini woskiem?

– oceń długość włosków (minimalna długość włosa to 0,5cm przy użyciu standardowego wosku paskowego, natomiast przy użyciu naszego autorskiego wosku Magic Wax minimalna długość włosa to 1 cm) – wybierz wosk. W naszej ofercie możesz wybrać wosk standardowy lub Magic Wax. Rekomendujemy nasz autorski wosk Magic Wax, szczególnie wtedy, kiedy rozpoczynasz przygodę z depilacją woskiem. Przykleja się on jedynie do włosów nie do skóry, dzięki czemu nie podrażnia jej i jest depilacja jest bardziej komfortowa. Świetnie nadaje się więc do wrażliwych miejsc, jakimi są okolice intymne. – zarezerwuj swoją wizytę online lub zadzwoń na naszą infolinię: 501 477 005 – załóż przewiewną bieliznę. Zaraz po zabiegu skóra może być lekko podrażniona, dlatego pamiętaj aby założyć wygodną bieliznę i luźne ubranie. Zbyt obcisła odzież może niepotrzebnie podrażnić skórę.

Efekty depilacji bikini woskiem

Efekty idealnie gładkiej skóry utrzymują się aż 3-5 tygodni! Dodatkowo regularna depilacja woskiem sprawia, że włosy wyrastają słabsze i jest ich mniej. Dlatego zdecydowanie warto! Pytałyśmy nasze Klientki: dlaczego decydują się na depilację woskiem?

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być lekko podrażniona w związku z tym warto użyć olejku do okolic intymnych, który ma właściwości łagodzące i nawilżające. Warto na ten czas wybrać bieliznę bawełnianą, która nie będzie podrażniała skóry. Dodatkowo warto również zaopatrzyć się w serum, które zapobiegnie wrastaniu włosków. Stężenie składnika opóźniającego porost włosów zapewnia widoczne działanie już po pierwszym użyciu. Pamiętaj, aby nawilżać i peelingować skórę kiedy zobaczysz, że włoski zaczynają odrastać. To pozwoli na precyzyjne wykonanie kolejnego zabiegu. Regularność w depilacji znacznie osłabi włosy zapewniając Ci komfort zarówno w trakcie jak i po depilacji. 🙂 Masz jeszcze jakieś pytania? Zadzwoń do nas a rozwiejemy wszelkie wątpliwości! 

Do zobaczenia w naszych salonach! 

Close Menu