Depilacja tatuażu - Twój poradnik gładkiej skóry! Nasze tipy pielęgnacyjne!
depilacja tatuażu

Depilacja tatuażu – Twój poradnik gładkiej skóry!

depilacja tatuażu

Depilacja tatuażu to temat bardzo istotny dla każdego posiadacza malunku na skórze. Jak depilować tatuowany obszar, aby nie zniszczyć tatuażu? Jak dbać o skórę, by wyglądała na zdrową i zadbaną? Czy jest coś, co powinieneś wiedzieć o depilacji przed wykonaniem tatuażu?

CO NAJPIERW? DEPILACJA CZY TATUAŻ?

Tatuator przed odbiciem malunku na skórze, dokładnie usuwa z tatuowanej partii owłosienie, ponieważ ułatwia to proces tatuowania. Taka depilacja wykonana jest jednorazową maszynką, która rozwiązuje problem jedynie na czas wykonywania tatuażu. Nie jest to rozwiązanie skuteczne, ani tym bardziej trwałe. Jeszcze w trakcie pierwszych dni gojenia tatuażu, ogolone włosy zaczynają odrastać twardsze i mocniejsze niż przed ogoleniem.

Dlatego na dwa dni przez wykonaniem tatuażu, zalecamy dokładne usunięcie owłosienia z danej partii za pomocą wosku. Oczywiście, włoski zdarzą odrosnąć zanim tatuaż w pełni się zagoi, jednak będą dużo słabsze, delikatniejsze i… będzie ich mniej! Depilacja woskiem usuwa włosy wraz z ich cebulkami, dzięki czemu przy regularnej depilacji można widocznie zmniejszyć niechciane owłosienie.

DEPILACJA TATUAŻU – JAK, GDZIE I KIEDY?

W przypadku, kiedy już masz tatuaż i włosy na nim zaczynają odrastać, poczekaj z depilacją do czasu, aż malunek się w pełni zagoi. Samą metodę usunięcia niechcianego owłosienia również dostosuj do nowej sytuacji, w której znalazła się Twoja skóra. Pamiętaj, że wykonanie zabiegu depilacji laserowej może doprowadzić do uszkodzenia pigmentu, który składa się na Twój tatuaż.  Podobnie, nie rekomendujemy golenia tatuowanego obszaru maszynką, ponieważ może dojść do uszkodzenia mechanicznego skóry, jakim jest np.: zacięcie się.

Polecamy depilację woskiem, ponieważ jest to naturalna, nieinwazyjna dla skóry metoda usunięcia włosów. Warunkiem jednak jest to, że skóra musi być w pełni zregenerowana i odpowiednio nawilżona. W procesie regeneracji z pewnością pomogą kosmetyki przeznaczone do świeżych tatuaży. Dostępne są w każdej większej aptece oraz sklepach internetowych.  

PIELĘGNACJA TATUAŻU

O początkową fazę pielęgnacji tatuażu, powinnaś zapytać swojego tatuatora. To najbezpieczniejszy sposób, by uniknąć wszelkich nieprawdziwych informacji i mitów. Kiedy jednak Twój tatuaż jest już w pełni zagojony i chcesz powrócić do stosowania kosmetyków dostępnych w drogerii czy dowolnym salonie kosmetycznym, pamiętaj, aby dobrać kosmetyk adekwatnie do potrzeb Twojej skóry.

Balsam czy masło? To pytanie, które regularnie zadajemy sobie stojąc przed wyborem kosmetyku nawilżającego skórę. Jeśli do tej pory miałaś problem z odróżnieniem właściwości jednego i drugiego, przychodzimy z pomocą!

  • MASŁO –   rekomendowane do skóry suchej lub bardzo suchej. Dzięki gęstej konsystencji dłużej utrzymuje się na skórze i wchłania się do jej głębszych warstw, dzięki czemu nawilża ją od wewnątrz. Wiele osób rezygnuje z korzystania z tego kosmetyku przez to, że zostawia na długo tłusty film. Pozwala on jednak na długotrwałe odżywienie i nawilżenie.
  • BALSAM – polecany do skóry o tendencjach do przetłuszczania się. Za sprawą ultra lekkiej formuły dokładnie nawilża skórę bez pozostawiania uczucia mokrej, tłustej warstwy. Lekko wodnista konsystencja sprawia, że produkt szybko się wchłania. Produkt jest też bardzo wydajny.

Właściwe nawilżenie skóry pomaga wydobyć z niej naturalne piękno. Sprawia, że skóra wygląda zdrowiej i jędrniej. Dzięki temu Twój tatuaż będzie wyglądał jeszcze lepiej!

TATUAŻE W TIME FOR WAX

Jeśli jesteś naszą stałą klientką, to zapewne wiesz, że znaczna część naszych Kosmetyczek posiada jeden lub więcej malunków na swoim ciele. Lubimy tatuaże! Uważamy, że ładnie wykonany wzór może nie tylko podkreślić urodę, ale również dodać pewności siebie!

Nawet nasze koleżanki z biura, których nie widać zza kulis salonów, mają tatuaże! Niektóre są większe, inne kolorowe, a jeszcze inne zrobione w duchu minimalizmu.

Chcemy abyście poznały nas lepiej, dlatego dzielimy się z wami zdjęciami tego, co zawsze mamy przy sobie. Poznajcie nasze tatuaże! 😊

ZOBACZCIE NASZE TATUAŻE!

I... Zobacz nasze social media!

Close Menu