Depilacja woskiem- możliwe reakcje Twojej skóry

Zaczerwienienia po depilacji

Bez strachu, znikną z czasem, bo są naturalne. Zaczerwienienia mogą trwać od kilku minut, nawet do kilku dni. To zależy od wrażliwości Twojej skóry. Nie świadczą o żadnych powikłaniach po zabiegu. Jest to całkiem normalna reakcja Twojego naskórka.

Krostki po zabiegu depilacji

Krostki po depilacji Mogą pojawić się, jako objaw podrażnienia skóry. Podobnie jak przy zaczerwienieniach znikną w kilka godzin lub kilka dni. Żeby złagodzić tę reakcję możesz użyć balsamu Time for Wax po depilacji. Zawiera środek łagodzący, który zmniejsza podrażnienia skóry po zabiegu. Możesz użyć również masła z linii Time for Wax, które także uspokoi Twoją skórę.

Swędzenie po depilacji

Czasem po depilacji możesz odczuć nieprzyjemne swędzenie, jest to rzadki objaw, ale może się zdarzyć. Wiemy, że to trudne, ale nie drap się. Trzymaj ręce z daleka od świeżo wydepilowanych miejsc. Skóra jest bardzo delikatna, a drapanie może dodatkowo spotęgować podrażnienia. Możesz zastosować krem z wyciągiem z aloesu lub nasz balsam Time for Wax.

Depilacja woskiem a wrastające włoski

Jest to najczęstsze powikłanie po zabiegu. Żeby zapobiec mu już na starcie, 3 dni przed depilacją zrób peeling. Polecamy Ci nasz peeling cukrowy Time for Wax. Używaj również naszego serum po depilacji, które nie tylko zapobiegnie wrastaniu włosków, ale opóźni ich odrastanie.

Jeśli jednak znalazłby się włos, który mimo wszystko wrasta i ani peeling ani serum nie pomagają sięgnij po nasz “Pod włos”. To specyfik na wrastające włosy, który stosujesz punktowo. Ma wygodną buteleczkę z kulkowym aplikatorem, więc mieści się nawet w kieszeni, że o kosmetyczce nie wspomnimy 😉

Wrastające włosy to nie efekt źle wykonanej depilacji, ale osłabienia włosa. Ponieważ jest on słaby nie ma możliwości wybić się przez naskórek i rośnie więc pod skórą, to właśnie powoduje stan zapalny.

Odrastające włoski kilka dni po

Wydepilowałaś się dopiero co, a tu po 2-3 dniach czujesz włosy. Co to? Dlaczego? Depilacja została źle wykonana? Nie! Nasze włosy nie rosną równomiernie, ale są w różnej fazie wzrostu. Czujesz właśnie te, które w trakcie depilacji były jeszcze w skórze. 

Najlepszą metodą na to jest… nawilżanie. Pamiętaj o używaniu naszych kosmetyków , w tym szczególnie masła Time for Wax, między zabiegami, a przekonasz się jak gładka może być Twoja skóra i jak dzięki zawartemu w produkcie olejowi krokoszowemu opóźni porost niechcianych włosków. 

Ale spokojnie – usuniemy je w trakcie kolejnej depilacji w Time for Wax 🙂

Używaj naszych kosmetyków między zabiegami, a przekonasz się, że Twoja skóra będzie piękniejsza, a efekty depilacji coraz lepsze 🙂 

Wpadnij do nas na depilację i przy okazji zrób sobie prezent w postaci kosmetyków o niesamowitym działaniu i pięknym owocowym zapachu. Przekonaj się na własnej skórze o magicznym działaniu kosmetyków z linii Time for Wax!

Close Menu