Depilacja woskiem u sportowców

Depilacja woskiem u sportowców

Depilacja woskiem u sportowców

Depilacja to już od dawna nie tylko domena kobiet. Z zabiegu usuwania zbędnego owłosienia równie chętnie korzystają panowie. Szczególny wzrost zainteresowania gładkim ciałem wymogła nie tylko estetyka, ale także zwiększona aktywność sportowa i co raz częstsze zawodowe a nie tylko hobbystyczne uprawianie sportów. Badania naukowe, które pokazały, że gładkie ciało potrafi wpłynąć na wyniki sportowe, poprawić osiągi ostatecznie sprawiła, że depilacja woskiem – jako bezpieczna, skuteczna i trwała – zagościła na sportowych salonach. 

Dlaczego sportowcy się depilują?

O sukcesie, wygranej, czy powodzeniu w danej dyscyplinie czasami decydują setne sekundy, a czasami mikro czynniki, takie jak np. Gładkie ciało. Nikogo nie dziwi już, że kolarze golą nogi, a pływacy idą na całość i depilują całe ciało. W wielu innych dziedzinach sportu zbędne włosy są przeszkodą, którą sportowcy nauczyli się zwalczać. Gładkie ciało sprawia, że zmniejsza się opór powietrza, do minimum niweluje się siła tarcia, zmniejsza się także dyskomfort związany z przegrzaniem, poceniem, ocieraniem, bujnych męskich włosów. Zbędne owłosienie często przeszkadza, bo pod pewnego rodzaju strojem do ćwiczeń ciągnie się i zawija (strój do nurkowania, spodnie kolarskie), kolarze pozbawieni włosów na nogach są mniej narażeni na zadrapania, a gładkie ciało lepiej eksponuje muskulaturę – co jest bardzo istotne dla kulturystów. Depilacja jest konieczna i nieodzowna, ponieważ znacznie ułatwia higienę osobistą.

Dlaczego sportowcy sięgają po depilację woskiem?

Zabieg depilacji u mężczyzn, z uwagi na specyfikę budowy męskiego włosa, jego grubość, strukturę i szybkość wzrostu, wymaga dużo pracy. Usuwanie owłosienia innymi metodami bywa czasochłonne, mniej skuteczne i efekt pozostawia wiele do życzenia. Profesjonalne uprawianie sportu, codzienne treningi, powodują, że skóra musi być gładka niemal non stop. Dzięki depilacji woskiem efekt gładkości można osiągnąć na 3-4 tygodnie. Sam zabieg może być wykonany w czasie krótszym niż kwadrans na konkretną partię ciała, jest niemal bezbolesny i zawsze doskonale równomierny. Zalety wosku to także jego właściwości pielęgnacyjne, które panowie bardzo sobie chwalą, a na które na co dzień nie mają czasu.

Depilacja nóg

Depilacja nóg to jeden z najpopularniejszych zabiegów w ofercie sieci salonów Time for Wax. Na depilację woskiem decyduje się coraz więcej kobiet w różnym wieku – zabieg z wykorzystaniem wosku, a szczególnie naszego autorskiego produktu jakim jest Magic Wax, zapewnia najlepsze rezultaty i długotrwały efekt idealnie gładkich nóg na całym odcinku – od ud aż do stóp. Każdy zabieg przeprowadzamy w sterylnych, higienicznych warunkach z wykorzystaniem bezpiecznych i skutecznych produktów. Realizujemy go na dwa sposoby: całościowo lub każdą partię nóg depilujemy oddzielnie, na kolejnych wizytach. 

Zalety depilacji nóg woskiem

Depilacja nóg woskiem ma wiele zalet. Oprócz korzyści czysto estetycznej, klientki zyskują pewność, że pozbędą się niechcianego owłosienia na dłużej – nawet na kilka tygodni. Zabieg depilacji woskiem, powtarzany regularnie, sprawia, że odrastające włoski są cieńsze, rzadsze i mniej widoczne, a ryzyko podrażnienia skóry jest prawie zerowe. Idealnie gładkie nogi poprawiają samopoczucie i stanowią jeden z obowiązujących trendów estetycznych nie tylko latem, ale również w pozostałych porach roku. 

Produkty, których używamy w naszych salonach

Zabieg depilacji nóg, niezależnie od wybranej partii, realizujemy korzystając z dwóch produktów. Podstawowy produkt to paskowy, płynny wosk wykorzystujący specjalistyczne paski wyprodukowane ze 100% bawełny. Po nałożeniu płynnego wosku szpatułką, paski pomagają usunąć skutecznie wszystkie włoski razem z cebulkami. Dzięki temu włoski nie odrastają nawet przez kilka tygodni. Optymalna długość włosków do depilacji przy użyciu pasków wynosi ok. 0,5 cm. Zbyt długie włoski mogą wywoływać dyskomfort i odczucia bólowe oraz powodować podrażnienia skóry, natomiast włoski zbyt krótkie mogą obniżyć znacząco skuteczność zabiegu.

Drugi ze stosowanych w Time for Wax produktów to innowacyjny, autorski wosk Magic Wax, nad którego formułą pracowaliśmy kilka lat. Dzięki temu posiadamy unikatowy produkt, który gwarantuje znacznie mniej bolesną depilację zbędnego owłosienia. Depilację nóg realizujemy, wykorzystując głównie Magic Wax. Skuteczność działania zawdzięcza unikalnej recepturze i wyjątkowym składnikom – bazę produktu stanowi wosk pszczeli, a uzupełniają go składniki nawilżające pochodzenia naturalnego. Innowacyjna formuła sprawia, że wosk nie przylega bezpośrednio do skóry – pokrywa jedynie włoski. Dzięki temu eliminacja owłosienia nie wywołuje dyskomfortu, a podrażnienie skóry jest minimalne i szybko znika. Optymalna długość włosków do depilacji z wykorzystaniem Magic Wax wynosi ok. 1 cm. Krótsze włoski nie gwarantują zadowalającego efektu, a dłuższe włoski mogą sprawiać mniejszy lub większy dyskomfort i ból. Korzystanie z Magic Wax rekomendujemy przede wszystkim klientkom, dla których jest to pierwszy tego typu zabieg, a także osobom o niskim progu bólu. 

Depilacja nóg – kompleksowa oferta

W salonach Time for Wax oferujemy całościową depilację nóg. W skład naszej oferty wchodzą następujące zabiegi:

  • depilacja ud,
  • depilacja kolan,
  • depilacja łydek,
  • depilacja stóp.

Przypominamy, że każdy z zabiegów może być wykonywany oddzielnie, jak i kompleksowo – podczas jednej wizyty. 

Zalecenia przed zabiegiem depilacji nóg

Zabieg depilacji nóg nie wymaga specjalnego przygotowania, poza tym, że należy zastosować się do kilku prostych zasad. Na kilka dni przed wizytą nie powinno korzystać się z intensywnego opalania – zarówno naturalnego – na słońcu, jak i sztucznego – na solarium. Nie należy również korzystać z zabiegów złuszczających lub natłuszczających skórę oraz z tłustych kremów i balsamów, które wpływają negatywnie na przyczepność wosku. Poza zapuszczeniem włosków do odpowiedniej długości warto skorzystać z dobrodziejstw peelingu gruboziarnistego, który oczyści skórę z wszelkich zanieczyszczeń i obumarłych warstw naskórka oraz wyeliminuje ryzyko wrastania włosków dzięki odblokowaniu ujścia mieszków włosowych. 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości skontaktuj się z nami – służymy pomocą i najlepszą radą. 

Close Menu