Fakty i mity o depilacji woskiem – czyli jak to jest z długością, efektem i mitycznym bólem?

Depilacja woskiem była zawsze jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod usuwania owłosienia na dłużej – usuwa włosy wraz z cebulkami, skóra jest gładka przez kilka tygodni, a sam wosk nie niesie ze sobą ryzyka skutków ubocznych, jest łatwo dostępny i banalny w użyciu. No właśnie… dlaczego, mimo tylu zalet tej metody, wokół depilacji woskiem narosło tak wiele mitów? Które z nich to opowieści z mchu i paproci? Czy są jakieś niezbite fakty na obronę rewelacyjnych właściwości wosku? – ciekawi – startujemy! Poznajcie fakty i mity o depilacji woskiem!

fakty i mity depilacja

Depilacja woskiem boli

Mit, który skutecznie obalamy od kilku lat, oferując w Time for Wax bezbolesny i profesjonalnie wykonany zabieg, bo właśnie w profesjonalizmie tkwi sekret komfortowego zabiegu. Szczególnie wrażliwe klientki instruujemy, kiedy najlepiej zgłosić się na zabieg, by nie wiązał się on z dyskomfortem. Unikamy dni tuż przed miesiączką, unikamy zabiegu w trakcie miesiączki, a wybieramy czas na kilka dni po zakończeniu menstruacji, kiedy poziom estrogenów (hormonów odpowiedzialnych za nasze dobre samopoczucie i rewelacyjny wygląd skóry) jest najwyższy. Ważne, by na zabieg przyjść bez pośpiechu, zrelaksować się, a na wrażliwsze partie wybrać nasz autorski, skuteczny i bezbolesny Magic Wax – wosk o specjalnej konsystencji i sposobie aplikacji. W Time for Wax unikamy słowa “ból”, bo dyskomfort towarzyszący depilacji, który odczuwają niektóre kobiety bardzo często znika po kilku regularnie wykonywanych zabiegach – skóra przyzwyczaja się i nieprzyjemne odczucia stają się coraz mniej dotkliwe.

Po regularnej depilacji woskiem włosy przestają odrastać

Fakt. Są takie szczęściary – nasze stałe Klientki, które korzystają z usług Time for Wax od samych początków istnienia naszej sieci salonów, u których wykonane zabiegi spowodowały uszkodzenie macierzy włosa. Co to oznacza? Włos w miejscu uszkodzenia już nie odrasta, nie zawiązuje się cebulka i nie powstają nowe włosy. Dla tych z Was, które dopiero zaczynają swoją przygodę mamy jednak dobrą wiadomość – regularność popłaca, bo po każdym zabiegu włosy są słabsze, odrastają wolniej, są rzadsze i jaśniejsze.

Długość włosa nie ma znaczenia

Mit! Oczywiście nie będziemy nikogo gonić za to, że nie przyszedł na zabieg z włosami równej długości od 1 do 1,5 cm, nie będziemy ścigać też tych, którym zdarza się mieć włosy ciut dłuższe, ale ostrzegamy lojalnie! – włosy krótsze mogą nie zostać usunięte, bo wosk ich “nie złapie”, a dłuższe mogą się podczas zabiegu pourywać, cebulki nadal zostaną w skórze i sam efekt zabiegu na pewno nie będzie satysfakcjonujący. Po kilku dniach powitają nas dziarskie odrastające włosy, a przecież nie o to chodzi.

Depilacja woskiem w ciąży jest zakazana

Mit. Tych, którzy sieją bzdury o tym, że kobieta w ciąży nie może farbować włosów, depilować się woskiem i kąpać w wannie proponujemy wyjąć z szafy, otrzepać z kurzu i pokazać im, że mamy XXI wiek. Oczywiście WSZYSTKO, ale to ABSOLUTNIE WSZYSTKO zależy od opinii lekarza prowadzącego ciążę i samopoczucia przyszłej mamy. Do  7 miesiąca, jeżeli nie ma przeciwwskazań, można bezpiecznie korzystać z usług wykwalifikowanych kosmetyczek. W końcówce ciąży należy szczególnie uważać na depilację okolic bikini, wykorzystywać do tego delikatny wosk i szczególnie mocno dbać o higienę przed i po zabiegu, nawilżać skórę i niwelować każde, nawet najmniejsze podrażnienie. Koniecznie o swoim stanie – ciąży, doświadczeniach z depilacją należy poinformować osobę wykonującą zabieg!

Pamiętajmy, że depilacja woskiem i golenie maszynką to dwa zabiegi, które polecają położne. Ciężarnym odradza się zabiegi z użyciem kremów do depilacji – ze względu na ich skład, a także wszelkie zabiegi laserowe i IPL, które są w ciąży bezwzględnie zakazane!

Nie ma znaczenia kiedy przyjdę na depilację, bo zaraz po zabiegu mogę iść na plażę

Mit. Depilacja woskiem jest oczywiście zupełnie bezpieczną metodą, ale wymaga też zastosowania się do kilku reguł. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce, przez dobę powstrzymać się od kąpieli słonecznych w solarium, nawilżać skórę, unikać drażniących składników: wody z chlorem w basenie, słonej wody morskiej, samoopalaczy, olejków do opalania. Dlatego też polecamy, by na zabieg wybrać się bez umawiania, w wolnej chwili, na kilka dni przed planowanym urlopem. Skóra w dniu wyjazdu będzie już bezpieczna, unikniemy bolesnych podrażnień. Wosk daje długotrwały efekt nawet do 4 tygodni, więc z całą pewnością będziemy się cieszyć gładką skórą przez cały urlop i kilka dni po nim 🙂

________________________________________

A jeżeli zastanawiasz się nad pierwszą depilacją w TfW to… mamy dla Ciebie rabat! Zarejestruj się i odbierz 25% zniżki!

 

Close Menu