Gdzie laser nie może, tam wosk pośle

O ile wosk jest znany i ceniony od stuleci, o tyle laser ma znacznie krótszą historię – w depilacji jest wykorzystywany od ćwierćwiecza, a boom na niego trwa zaledwie od kilku lat. I choć w internecie są dziesiątki artykułów porównujących obie metody, wybór wcale nie musi polegać na „albo jedna, albo druga” – depilacja woskiem świetnie wspiera zabiegi laserem albo stanowi doskonałą alternatywę w określonych sytuacjach.

Część włosów po laserze i tak odrasta (10-20%)

Laser jest skutecznym sposobem na trwałe usunięcie zbędnego owłosienia, lecz nie zrobi tego ze wszystkimi włosami i nie na zawsze. Skuteczność tej metody wynosi 80-90%, co w praktyce oznacza, że nadal jacyś nieproszeni towarzysze będą się pojawiać na Twoich nogach, pachach, bikini czy rękach. I tu świetnym uzupełnieniem strategii (d)epilacyjnej będzie wosk. Wystarczy, że raz w miesiącu zajrzysz do salonu, żeby usunąć włoski, z którymi laser sobie nie poradził i voila – znów możesz się cieszyć w pełni gładką skórą.

Depilacja w ciąży i w trakcie karmienia piersią

Okres ciąży i karmienia piersią jest istotnym przeciwwskazaniem do wykonania epilacji laserem. Wosk z kolei – jako całkowicie naturalny i w pełni bezpieczny – może być w tym wyjątkowym czasie stosowany bez przeszkód (stworzyłyśmy nawet specjalny pakiet dla przyszłych mam, o którym przeczytasz tutaj: Gładko w macierzyństwo). Będzie to dla Ciebie idealne rozwiązanie na czas tych kilku/kilkunastu miesięcy, kiedy laser nie wchodzi w grę, a niewykluczone, że tak Cię spodoba ta nieinwazyjna metoda, że zostaniesz z nami na dłużej.

Laser nie lubi lata, lato nie lubi lasera

W trakcie serii zabiegów laserem skóra nie powinna być wystawiana na słońce, dlatego należy wtedy unikać opalania (solarium też). Nieprzestrzeganie tych zaleceń może prowadzić do kłopotów estetycznych, a nawet zdrowotnych. Epilacja laserowa wykonana na świeżo opalonej skórze grozi jej uszkodzeniem, trwałymi bliznami i poparzeniami, z kolei ekspozycja na słońce krótko po zabiegu może pozostawić na skórze przebarwienia. Specjaliści rekomendują, żeby zabiegi tą metodą wykonywać w okresie od jesieni do wiosny, z kolei latem znakomicie sprawdzi się depilacja woskiem.

Jasne, delikatne włosy najczęściej wolą wosk

Jeśli masz jasne włosy, może się okazać, że epilacja laserowa nie spełni Twoich oczekiwań – ta metoda przynosi znacznie lepsze efekty w przypadku grubych, ciemnych włosów. Kusi Cię, żeby jednak spróbować? Warto to zrobić i mieć pewność zamiast domysłów. Gdyby jednak w Twoim przypadku ta zasada się potwierdziła, zawsze zostaje wosk, który daje szybki efekt gładkiej skóry, a określona grubość czy kolor włosów nie stanowi dla niego żadnego problemu. 

Epilacja a zaburzenia hormonalne

Niekiedy bywa tak, że niby zabiegi laserem powinny przynieść spektakularny efekt, a mimo kilku sesji nie nadchodzi to osławione i upragnione „wow”. Może być tak, że przyczyną tego stanu rzeczy są zawirowania hormonalne. W takiej sytuacji warto z jednej strony skonsultować się z lekarzem i zadbać o zdrowie, z drugiej – nie „walczyć” z tematem epilacji na siłę, tylko rozważyć alternatywny sposób osiągnięcia idealnej gładkości. Sugerujemy depilację woskiem, ponieważ jest naturalna, bezpieczna dla skóry i skuteczna.

Jeśli jesteś w trakcie serii zabiegów laserem i rozważasz połączenie obu metod albo przejście na wosk, lecz masz wątpliwości lub pytania – odezwij się do nas, chętnie wszystko wyjaśnimy. 😃

Close Menu