Gładsza skóra bez bólu: wosk czy laser?

Marzenie o gładkiej skórze jest powszechne, a wybór odpowiedniej metody depilacji może być trudny. Niektórzy z nas są znacznie wrażliwsi na ból, przez co inna forma depilacji niż maszynką jest dla nas nie do pomyślenia. I to jest obszar, na którym dzisiaj się skupimy.

Doznania bólowe są subiektywnym odczuciem każdej osoby. Różnice indywidualne, takie jak progi bólu, wpływają na to, jak osoba reaguje na bodźce bólowe. Wpływają na nie także czynniki psychospołeczne, jak strach, stres czy oczekiwania co do bólu, co sprawia, że doznania bólowe są wyjątkowo indywidualne.

Nawet opowiem o kwestii bólu ze swojej perspektywy! Jeżeli chodzi o wosk i laser, pierwsze doświadczenie miałam z depilacją woskiem. Uznałam, że „pójdę z grubej rury” i zapiszę się na bikini brazylijskie. Skąd taki pomysł? Uważałam, że mam wysoki próg bólu, skoro byłam w stanie wytrzymać pół dnia robienia tatuażu i dłubania w tym samym, już nadwrażliwym miejscu, to czym dla mnie będzie depilacja woskiem. Okazało się, że faktycznie wosk był dla mnie dosyć bolesnym odczuciem, natomiast efekt był naprawdę świetny, a z depilacji woskiem skorzystałam już kilka razy! I uważam, że jest co bardzo dobra opcja w sytuacji, gdy ma się zaplanowany wyjazd, idzie się na basen bądź na co dzień, by nie golić się codziennie maszynką 😉

Z epilacją laserową mam natomiast całkowicie inne doznania. Ucząc się na swoich błędach, uznałam, że świetną opcją na sprawdzenie mojego progu bólu przy laserze będzie obszar łydek. Przy tej metodzie byłam przygotowana na najgorsze. Wyobraźcie sobie, jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że prawie w ogóle nie czułam żadnego bólu. Uczucie, które mi wtedy towarzyszyło, można porównać do lekkiego „kłucia” i podgrzewania. Jednak było ono tak nikłe, że cały zabieg przebiegł dla mnie szybko i przyjemnie.

Oczywiście należy pamiętać, że kwestie bólu są sferą całkowicie indywidualną. Chciałam jednak przede wszystkim zaznaczyć, że nie należy się zrażać po pierwszej próbie. Jeżeli jedna metoda depilacji jest dla Ciebie zbyt bolesna, spróbuj drugą. Pamiętaj również, że przez lata używania maszynki Twoje włoski stały się bardzo mocne, co może wiązać się z uczuciem dyskomfortu podczas pierwszych wizyt. Depilacja woskiem natomiast osłabia włoski, jeżeli będziesz się depilować regularnie, zobaczysz, że w danym obszarze włosy odrastają słabsze i jest ich zdecydowanie mniej. 

Depilacja woskiem króluje w naszych salonach od lat. Jest to popularna metoda usuwania owłosienia, charakteryzująca się długotrwałym efektem gładkiej skóry.

  • Natychmiastowe efekty: wosk usuwa włoski razem z cebulkami, co daje natychmiastowe rezultaty.
  • Długotrwały efekt: W porównaniu do maszynki, efekt gładkiej skóry może utrzymywać się nawet do 3 tygodni.
  • Naturalne składniki: Wosk zawiera w swoim składzie naturalne składniki, co sprawia, że jest to przyjazna dla skóry alternatywa w porównaniu do niektórych metod usuwania włosów.
  • Osłabione włoski: Poprzez wyrywanie włosa bezpośrednio z cebulką, można mieć pewność, że włosy zaczną odrastać słabsze i będzie ich znacznie mniej niż przy pierwszych wizytach.

Wady depilacji woskiem

  • Wrastające włoski: Przez usunięcie włosa za pomocą wosku, włoski mogą odrastać z tendencją do wrastania. Aby temu zapobiec, zaleca się regularne złuszczanie skóry za pomocą peelingów bądź stosowanie specjalnie dedykowanego kosmetyku Pod włos, który przeciwdziała problemowi wrastających włosów.

Epilacja laserowa to nasza druga metoda usuwania niechcianego owłosienia, polegająca na wykorzystaniu intensywnego światła laserowego do zniszczenia mieszków włosowych. Proces ten opiera się na selektywnym działaniu światła laserowego, które absorbowane jest przez melaninę w włosach.

Zalety epilacji laserowej

  • Efektywność zabiegów: Jest to technologia skupiająca się na korzeniach włosów. Dzięki precyzyjnym impulsom świetlnym ta metoda ingeruje w strukturę włosa, co sprawia, że doświadczenie gładkości może się utrzymywać się przez dłuższy czas.
  • Mniejsze odczuwanie bólu: Choć jest to subiektywna ocena, wiele osób uznaje epilację laserową za mniej bolesną niż depilację woskiem.

Wady epilacji laserowej

  • Koszty: Depilacja laserowa może być kosztowna w porównaniu do wosku, jednak efekty mogą zrekompensować poniesione wydatki.
  • Zalecane sesje: Producent każdego urządzenia do epilacji laserowej do wskazanych efektów zaleca przeprowadzenie konkretnej ilości sesji laserowych. Przy naszym urządzeniu jest to 7 wizyt, co może wymagać czasu i cierpliwości.

Wybór należy wyłącznie do Ciebie!

Ostateczny wybór między woskiem a laserem zależy od wielu czynników, takich jak budżet, tolerancja na ból, czas i oczekiwania co do efektów. Jeśli zależy Ci na natychmiastowej gładkości, a ewentualny dyskomfort w postaci bólu nie jest dla Ciebie problemem, wosk może być odpowiednią opcją. W Time for Wax posiadamy również autorski wosk Magic Wax, który zmniejsza doznania bólowe ze względu na specyfikę przyklejana się bezpośrednio do włosa, a nie do skóry.

Z drugiej strony, jeśli szukasz efektów bez konieczności posiadania ich już teraz i jesteś gotowy zainwestować zarówno czas, jak i pieniądze, może należy zastanowić się nad epilacją laserową. Epilacja laserowa w ocenie niektórych klientek jest propozycją mniej bolesną od wosku. Jeżeli więc uważasz, że wosk nie jest dla Ciebie, wypróbuj drugą opcję.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która rozwiązanie jest lepsze. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Bez względu na wybór, pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu, aby utrzymać jej zdrowy i promienny wygląd.

Close Menu