nasze usługi

Henna brwi dla kobiet

Stylizacja brwi z użyciem henny cieszy się niesłabnącą popularnością. Henna to łatwy i stosunkowo tani sposób na poprawę wyglądu brwi. W naszych salonach, obok depilacji woskiem, zadbamy również o odpowiednią oprawę Twojego oka. Sprawdź nasze usługi i zapisz się do jednego z ponad 20 salonów Time for Wax w całej Polsce.

Zobacz też

Henna brwi, czyli najpopularniejszy zabieg oprawy oka dla kobiet

Nikogo nie musimy przekonywać, że henna brwi to najpopularniejszy zabieg w pielęgnacji okolic oka. Co ciekawe, henna była znana już od starożytności. Chociaż mogłoby się wydawać, że jest to nowoczesny produkt, kobiety używały henny już ponad 6 tysięcy lat temu. Znana wszystkim Kleopatra również korzystała z dobrodziejstw tego kosmetyka. Wtedy do farbowania brwi używano mieszanki suszonych roślin z mleczkiem wapiennym. Dzisiaj receptura henny się nieco zmieniła, jednak jej popularność nie słabnie. Nadal henna cieszy się dużą popularnością.


W naszych salonach wykonujemy zarówno damską, jak i męską hennę brwi. W skład henny wchodzą naturalne składniki, dlatego oprócz farbowania Twoje brwi zyskują zastrzyk składników aktywnych – będą lśniące i odżywione.

Jak przebiega zabieg henny brwi?

Na początku kosmetyczka upewni się, że czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. O przeciwwskazaniach przeczytasz niżej. Następnie wykona demakijaż w obrębie brwi. Nawet jeśli nie masz na sobie makijażu, jest to konieczny krok, ponieważ farbowane okolice muszą być czyste. Następnie kosmetyczka przygotowuje preparat do farbowania – odcień jest indywidualnie dobierany do typu urody, koloru włosów i Twoich osobistych preferencji. Na obszar wokół brwi nakładana jest wazelina. Zabezpiecza ona nas przed niechcianym zafarbowaniem. Następnie kosmetyczka nakłada hennę na brwi – malując ich odpowiedni kształt. To ważny etap, ponieważ od niego zależy finalny efekt stylizacji. Potrzebna jest do niego precyzja oraz odpowiednia wiedza, która pozwala na podkreślenie łuku brwi. Po ok. 5-10 minutach henna jest zmywana. Im dłużej trzymamy hennę na brwiach, tym otrzymamy mocniejszą stylizację. To już ostatni etap – tak przygotowane brwi są gotowe do regulacji woskiem.

Jak długo utrzymuje się henna brwi?

Henna brwi zwykle utrzymuje się od 2 do 4 tygodni. Jest to zależne od wielu czynników. Między innymi wpływa na to pielęgnacja w domu. Brwi po zabiegu należy odpowiednio nawilżać, aby nie wytracać barwnika. Dodatkowo niektóre typy skóry (np. mieszana, sucha czy tłusta) mają większą tendencję do szybszego usuwania preparatów.

Przed Henną

Po Hennie

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu henny brwi?

Pamiętaj, że istnieje kilka przeciwwskazań, które wykluczają do wykonania stylizacji. Należą do nich m.in.: stany zapalne i ropne w okolicach oczu, przerwanie ciągłości naskórka w farbowanych okolicach, alergie na składniki preparatów, jęczmień, zapalenie spojówek. Jeśli nie masz pewności, czy możesz poddać się zabiegowi – zachęcamy do bezpłatnych konsultacji. Nasze kosmetyczki rozwieją Twoje wątpliwości.


Komu szczególnie polecamy hennę brwi? Tym kobietom, które mają widoczne ubytki w brwiach. Paniom, które mają przerzedzone i cienkie brwi. Oraz wszystkim kobietom, które chcą poprawić oprawę swojego oka i cieszyć się pięknymi brwiami.

Jesteś u nas pierwszy raz? Zgarnij rabat 50% na pierwszą wizytę

Dla nowych klientek przygotowałyśmy rabat 50%. Wystarczy zapisać się do newslettera (możesz zrobić to również przez naszą stronę internetową). Nie zapominamy również o stałych klientkach. Dla nich przygotowałyśmy program lojalnościowy. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o aktualnych promocjach i zniżkach, to koniecznie zaobserwuj nas na Instagramie i Facebooku.

Zapisz się na damską hennę brwi do jednego z salonów Time for Wax!

Jesteś zdecydowana? Nie czekaj, zapewniamy, że nasze kosmetyczki zapewnią Ci najwyższą jakość usług. Wybierz salon Time for Wax w swojej okolicy i zapisz się na hennę brwi w dogodnym dla Ciebie terminie. Zapraszamy wszystkie Panie na odświeżenie swoich brwi!
Close Menu