Joga twarzy – wywiad z Maią Gellert - Time for Wax

Joga twarzy – wywiad z Maią Gellert

Maia Gellert – vinyasa jogi, jogi twarzy oraz tanga argentyńskiego. Cudowna kobieta emanująca pozytywną energią i spokojem. W związku z tym, że już niedługo w naszych salonach Time for Wax pojawi się szczotka do masażu twarzy na sucho, Maia zgodziła się podzielić z nami tajnikami zdrowej, pięknej skóry i opowiedzieć więcej o rytuale jogi twarzy.

Czym jest joga twarzy?

Joga twarzy, czyli inaczej ćwiczenia twarzy, działają dokładnie tak jak ćwiczenia innych mięśni naszego ciała. Mięśnie, które są pod skórą tworzą dla niej swego rodzaju rusztowanie i naturalne wypełnienie w jednym. Z wiekiem tracą jednak swoją objętość i z pomocą grawitacji przesuwają coraz niżej, a to odbija się na wyglądzie całej twarzy. Nasza skóra nie prezentuje się tak jak byśmy tego chciały, robi się wiotka i zaczyna zwisać, coraz łatwiej powstają głębokie zmarszczki.

Dzięki jodze twarzy możemy ten proces znacząco spowolnić. Oddziałując na mięśnie, ćwicząc je, budząc te uśpione, ucząc się nowej mimiki możemy wzmocnić nasze rusztowanie. 😉

Jak poprawnie wykonywać ćwiczenia jogi twarzy? 

Ważne jest aby zwłaszcza na początku wykonywać ćwiczenia z lusterkiem. Warto również umówić się na konsultację ze specjalistką do jogi twarzy. Dlaczego?
Po pierwsze dlatego, że jeśli nigdy nie używałaś mięśni twarzy świadomie, najprawdopodobniej wiele z nich pozostaje „w uśpieniu”. To oznacza, że przed wszystkim potrzebna jest im rehabilitacja, czyli przywrócenie im ruchomości i prawidłowych zakresów ruchu. A to najlepiej robić pod kontrolą, chociażby własnego wzroku w lusterku.

Nasze nawyki mimiczne też są nie bez znaczenia i dobrze jest je poznać jeśli chcemy przestać pogłębiać asymetrię twarzy, czy zmarszczki.
Co więcej, na naszej twarzy i szyi jest około 80 mięśni. To trochę inna konstrukcja niż reszt naszego ciała i zanim samemu nabierze się wprawy, dobrze jest pracować z kimś, kto rozumie ich wzajemne połączenia i odziaływanie.
To popularna pułapka, w którą często wpadamy – „opada mi powieka, to znaczy że muszę ćwiczyć mięśnie wokół oka!”. Nic bardziej mylnego. Opadająca powieka ma największe szanse się unieść, jeśli popracujemy nad napięciami czoła, brwi i tylnej taśmy. 

Konsultacja ze specjalistką i gruntowa analiza naszych potrzeb znacznie skrócą naszą drogę do sukcesu. 

Jak często i jak długo należy wykonywać ćwiczenia twarzy? 

W jodze twarzy niezwykle ważna jest regularność.
Tak, wiem. Zanim jednak przestaniesz czytać pomyśl, że zacząć możesz od dosłownie jednego ćwiczenia dziennie, od minuty, dwóch albo trzech. Według metody Kaizen (bardzo skutecznej metody wprowadzania nowych nawyków) nawet od samego myślenia o jodze twarzy przez kilka sekund – codziennie. To naprawdę działa.
Docelowo warto jest dojść do 10-15 minut pielęgnacji dziennie. Mam tu na myśli połączenie szczotkowania, ćwiczeń mięśni twarzy i elementu pielęgnacji – na przykład krótkiego automasażu przy nakładaniu kremu. 
Dobrym uzupełnieniem jogi twarzy jest masaż szczotką do twarzy
I jak dziewczyny, gotowe na nowe doświadczenie? 😊
Gorąco zachęcamy do odwiedzenia strony Mai

Close Menu