nasze usługi

Laminacja brwi dla kobiet

Laminacja brwi to zabieg, który zyskuje coraz większe grono miłośniczek. Nie dziwi nas to – wypróbowałyśmy ten zabieg na własnej skórze i doskonale wiemy, z czego wynika jego popularność. Laminacja brwi to skuteczny i prosty sposób na naturalnie piękne brwi. Przekonaj się o tym, odwiedzając jeden z naszych 20 salonów w całej Polsce.

Zobacz też

Cennik zabiegu laminacji brwi

Czemu warto zapisać się na laminację brwi?

Laminacja brwi polega na otwarciu łuski włosa za pomocą specjalnego preparatu (kwasu tioglikolowego). Włoski stają się wtedy bardziej podatne na ułożenie i elastyczne. Wtedy kosmetyczka nadaje brwiom odpowiedni kierunek. Brwi są unoszone do góry, co nie tylko zwiększa ich objętość, ale także zmienia cały owal twarzy i nadaje efekt świeżego spojrzenia. Następnie nakładany jest neutralizator – który zamyka łuskę włosa i wzmacnia je składnikami aktywnymi.

Komu polecany jest zabieg laminacji brwi?

To idealny zabieg, dla wszystkich kobiet, które mają niesforne włosy, które ciężko „ujarzmić”. Laminacja pozwoli na ułożenie ich w odpowiednim kierunku, a przy tym da bardzo naturalny efekt. To także świetna opcja, jeśli masz sztywne włosy i chcesz o nie zadbać. Niektóre kobiety z natury mają grube i twarde włosy – wynika to z ich fototypu, predyspozycji genetycznych lub niektórych zmian chorobowych np. przy problemach hormonalnych. Właśnie w tych przypadkach laminacja zadziała najlepszy efekt. Jeśli chcesz mieć piękne, wypielęgnowane i błyszczące brwi – ten zabieg jest idealny dla Ciebie.

Jak przebiega laminacja brwi dla kobiet?

Na początku oczywiście zapis – na wizytę możesz zapisać się stacjonarnie, telefonicznie lub mailowo. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, warto zapoznać się z przeciwwskazaniami, o których piszemy niżej. Jeśli nic nie wyklucza Cię z wykonania zabiegu, kosmetyczka zaprosi Cię do gabinetu. Teraz czeka Cię kilka kroków:

  • Na początku przygotowujemy brwi do zabiegu.
  • Następnie nakładamy na włoski preparat z kwasem tioglikolowym.
  • Następnie aplikujemy na brwi neutralizator, który utrwali włos w pożądanym kształcie.
  • Kolejnym krokiem jest geometria brwi oraz koloryzacja – jeśli wybrałaś pakiet, który zawiera dodatkowe usługi.
  • Ostatnim krokiem jest regulacja brwi woskiem – jeśli wybrałaś pakiet, który zawiera dodatkowe usługi.

Sama laminacja to zabieg trwający około 20 minut. Jeśli zdecydowałaś się na dodatkowe zabiegi (geometrię, depilację, stylizację farbką) to zarezerwuj w swoim kalendarzu więcej czasu.

Laminacja brwi w domu a u kosmetyczki – czemu warto odwiedzić profesjonalny salon?

Przy zabiegu laminacji brwi używany są profesjonalne preparaty. Do takich należy m.in. preparat z kwasem tioglikolowym, który jest całkowicie bezpieczny, o ile przestrzega się zaleceń zabiegowych. Dlatego odradzamy samodzielnego wykonywania tego typu zabiegów w domu – bez odpowiedniej wiedzy łatwo możesz naruszyć strukturę włosa, a w najgorszym przypadku spalić brwi. Oprawa oka nadaje kształtu całej twarzy, dlatego lepiej oddać się w ręce profesjonalistek. 🙂 W naszych salonach kosmetyczki przeszły odpowiednie szkolenia i wiedzą jak prawidłowo wykonać ten zabieg.

Przeciwwskazania do zabiegu laminacji brwi

Jest kilka elementów, które wykluczają Cię do przeprowadzenia zabiegu. Należą do nich: choroby oczu, choroby skóry, zapalenie spojówek, infekcja w okolicach brwi, przerwanie ciągłości naskórka w okolicach brwi, świeżo wykonany makijaż permanentny, alergie na składniki preparatów, chemioterapia. Jeśli nie jesteś pewna swojego stanu zdrowia lub czy możesz poddać się laminacji brwi – skonsultuj się z kosmetyczką. W przypadku chorób przewlekłych warto skonsultować się również z lekarzem.

Ciesz się efektem idealnie ułożonych brwi nawet do 6 tygodni

Efekty laminowania brwi utrzymują się około 4-6 tygodni. Codzienna pielęgnacja brwi będzie teraz o wiele prostsza – włoski są elastyczne i łatwiej je ułożyć w odpowiednim kierunku. Pamiętaj, że na finalny efekt składa się również pielęgnacja po zabiegu. Po laminacji należy nawilżać brwi olejkami i je codziennie przeczesywać. Taki rytuał powinien zapewnić efekt nawet przez 6 tygodni.

Zapisz się na damską laminację brwi do jednego z salonów Time for Wax!

Zapraszamy wszystkie Panie na zabiegi stylizacji brwi. Mamy ponad 20 salonów w całej Polsce. Wybierz salon Time for Wax w swojej okolicy i zapisz się na laminację brwi w dogodnym dla Ciebie terminie. Zapraszamy wszystkie Panie na odświeżenie swoich brwi!

Close Menu