Męska depilacja intymna- na czym to polega? - Time for Wax

Męska depilacja intymna- na czym to polega?

blog_meska_depilacja

Ostatnio na naszym Instagramie pojawia się coraz więcej pytań dotyczących męskiej depilacji intymnej, bardzo nas ten fakt cieszy, bo widać, że zainteresowanie męską depilacją rośnie! Dobrze, że gładkie ciało u facetów już nie szokuje, a zabiegi depilacji woskiem u mężczyzn stają się coraz bardziej popularne. Współczesny mężczyzna to mężczyzna świadomy i zadbany, dla którego wydepilowane ciało jest symbolem higieny, estetyki i wygody. Depilacja woskiem nie jest tematem tabu, czy powodem do wstydu. Depilacja woskiem jest łatwą, skuteczną i bezpieczną metodą walki z niechcianymi włoskami. 

 

JAK PRZEBIEGA ZABIEG MĘSKIEJ DEPILACJI INTYMNEJ?

Męską depilację intymną wykonujemy naszym autorskim woskiem- Magic Wax. Wyjątkowość naszego wosku polega na tym, że przykleja się do włosków, nie do skóry, przez co jest zabieg depilacji jest mniej bolesny. 

Przed zabiegiem poprosimy Cię o skorzystanie z bidetu i o odświeżenie okolic intymnych. W gabinecie będą na Ciebie czekać jednorazowe majtki, w których pozostaniesz przez cały czas trwania zabiegu. Podczas zabiegu kosmetyczka nakłada wosk na wybraną partię ciała i energicznym ruchem zrywa wosk z włosami. Dla komfortu wykonywanego zabiegu kosmetyczka może poprosić Cię o pomoc w naciąganiu skóry w trakcie depilacji, będzie też podpowiadać jaką pozycję powinieneś przyjąć, aby depilacja przebiegała bezpiecznie i komfortowo. Po zabiegu możesz samodzielnie posmarować skórę aloesem, oliwką lub balsamem wskazanym przez kosmetyczkę.

Pamiętaj, że nie ma się co stresować, nasze kosmetyczki są wyszkolone i zadbają o Twój komfort w trakcie zabiegu. 🙂

Jeżeli zdecydujesz się na zabieg pamiętaj o przysługującym Ci na pierwszy zabieg rabacie 30% (wystarczy zapisać się do newslettera)- TUTAJ

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO PIERWSZEJ DEPILACJI?

1. Ważna jest długość włosa- idealne włoski do depilacji mają od 0,5 cm do 1 cm. Włos osiąga taką długość po ok. 2 tygodniach od ostatniego golenia maszynką. 

2. Wykonaj peeling dzień przed, dzięki temu złuszczysz naskórek, włoski będą łatwiejsze do usunięcia, a depilacja mniej bolesna. 

3. W dniu depilacji nie używaj kremów, oliwek ani balsamów na obszarze skóry, który chcesz wydepilować. 

4. Nie korzystaj z sauny ani solarium, skóra staje się po nich wrażliwsza a co za tym idzie, skłonna do podrażnień. 

ILE UTRZYMUJE SIĘ EFEKT GŁADKIEJ SKÓRY?

Efekt depilacji woskiem jest uzależniony od indywidualnego tempa wzrostu włosa, średnio otrzymuje się około 3-4 tygodnie. Po pierwszych zabiegach część włosów może pojawić się szybciej, jest to skutek tego, że włosy podczas depilacji były w różnych fazach wzrostu i niektóre z nich nie były widoczne nad skórą w momencie depilacji. Regularność pomoże wyrównać wzrost włosków i sprawi, że z każda wizytą włosów będzie odrastać mniej i będą słabsze. 

JAK DBAĆ O SKÓRĘ PO DEPILACJI WOSKIEM?

1. Przez 2 dni po depilacji unikaj chlorowanej i słonej wody, mogą one podrażnić skórę po depilacji.

2. Unikaj opalania, sauny i solarium przez 2 dni po depilacji, dodatkowo mogą one podrażnić świeżo wydepilowaną skórę. 

3. Bezpośrednio po depilacji unikaj ćwiczeń i wysiłku fizycznego, nadmierny pot może podrażnić wydepilowaną skórę, a nawet doprowadzić do zapalenia mieszka włosowego. 

4. Daj skórze odpocząć i przez 2 dni po depilacji unikaj obcisłych ubrań.


Zainteresowany? Odpowiedziałyśmy na twoje pytania? Umów się do jednego z naszych salonów albo dowiedz się więcej na temat męskiej depilacji intymnej tutaj. 🙂 

Niech żyje gładkość! 🙂

Zobacz opinie naszych klientów!

 

Close Menu