nasze usługi

Męska depilacja klatki piersiowej

Depilacja klatki piersiowej w Time for Wax daje gwarancję pozbycia się zbędnego owłosienia w szybki, bezpieczny i profesjonalny sposób. Zarezerwuj termin zabiegu i skorzystaj z atrakcyjnego rabatu na pierwszą depilację. Zapewniamy długotrwały efekt idealnie gładkiej skóry.

Zobacz też

Cennik zabiegu depilacji klatki piersiowej

Depilacja klatki piersiowej dla mężczyzn

Problem nadmiernego lub zbyt widocznego owłosienia klatki piersiowej dotyczy całkiem dużej grupy mężczyzn. Włosy na torsie są co prawda naturalną cechą związaną z męskością, jednak wielu panów, niezależnie od wieku, decyduje się na usunięcie owłosienia z tej partii tułowia ze względów estetycznych i higienicznych. Mocno owłosiony tors staje się coraz bardziej passe. Wyraźnie widoczne włosy, które wystają spod koszuli nie przydają elegancji i wyglądają nieestetycznie. Idealnie wydepilowana klatka piersiowa jest atrybutem każdego zadbanego mężczyzny. Poprawia samoocenę i pomaga wyeksponować muskulaturę na plaży lub na basenie. Nie bez powodu wszyscy kulturyści lub pływacy, którzy biorą udział w zawodach, mają idealnie wydepilowany tors – i z pewnością nie ujmuje im to ani cala męskości.

Co ciekawe, na depilację klatki piersiowej decydują się także panowie, którzy nie mają zbyt obfitego i dobrze widocznego owłosienia. Rzadkie lub jasne włoski nie stanowią zazwyczaj dużego problemu, jednak lepiej je usunąć niż zostawić. Pojedyncze włoski na klatce piersiowej wyglądają równie nieestetycznie.

Depilacja klatki piersiowej woskiem – zalety

Jest kilka sposobów na usunięcie niechcianego owłosienia, jednak niektóre z nich nie należą do zbyt komfortowych. Owszem, najłatwiej pozbyć się włosków na klatce piersiowej, używając elektrycznej golarki lub zwykłej maszynki i pianki do golenia, ale są to metody, których nie warto stosować z kilku istotnych powodów. Włoski odrastają już po kilku dniach, a w dodatku stają się mocniejsze i twardsze. Ponadto trudno uzyskać efekt całkowicie gładkiej skóry i łatwo o podrażnienia, które mogą skutkować zapaleniem mieszków włosowych lub doprowadzić do zmian skórnych wymagających leczenia. Najbezpieczniejszym, szybkim i efektywnym sposobem jest depilacja klatki piersiowej woskiem w wyspecjalizowanym gabinecie. Wosk nakładany jest na powierzchnię skóry zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, które usuwane są razem z cebulkami. Woskowanie klatki piersiowej nie powoduje świądu i pieczenia oraz gwarantuje idealnie gładką skórę bez podrażnień na dłuższy czas – nawet do kilku tygodni. Regularne korzystanie z zabiegów depilacji woskiem sprawia, że odrastające włoski stają się cieńsze i rzadsze. Wybór wydaje się więc oczywisty.

Depilacja klatki piersiowej woskiem w salonach Time for Wax

Depilacja klatki piersiowej woskiem dla panów realizowana jest przez doświadczone i wykwalifikowane kosmetyczki. Cały zabieg przebiega bardzo sprawnie, a do usunięcia włosków z całej powierzchni klatki piersiowej używamy dwóch najwyższej jakości produktów: płynnego wosku paskowego o niskiej temperaturze topnienia oraz Magic Wax – naturalnego produktu na bazie wosku pszczelego, który jest naszym autorskim preparatem o unikalnej recepturze. Do nakładania wosku na powierzchnię skóry, która zostanie poddana depilacji używamy jednorazowych szpatułek. Jedna szpatułka służy do nałożenia tylko jednej warstwy wosku, dzięki czemu cały zabieg staje się bardziej higieniczny. Jeśli zdecydujesz się na depilację z wykorzystaniem Magic Wax, usunięcie włosków z klatki piersiowej okaże się praktycznie bezbolesne – wosk nie przykleja się do skóry, ale pokrywa jedynie włoski, które są usuwane bez pomocy bawełnianych pasków.

Woskowanie klatki piersiowej – zalecenia przed i po zabiegu

Zwróć uwagę na długość włosków. Do zabiegu depilacji z wykorzystaniem płynnego wosku paskowego zalecana długość wynosi ok. 0,5 cm. W przypadku Magic Wax włoski powinny mieć długość minimum 1 cm. Jeśli będą zbyt krótkie, efekt może nie być do końca zadowalający. Przy włoskach dłuższych niż 1 cm depilacja może okazać się bardziej bolesna.

Pamiętaj, aby przed zabiegiem obejrzeć dokładnie powierzchnię ciała, która będzie depilowana. Na skórze nie może być widocznych siniaków, zadrapań, niezagojonych ran i strupków oraz wyprysków i zmian alergicznych. Jeśli masz jakieś znamiona lub pieprzyki, przed zabiegiem poinformuj o tym naszą kosmetyczkę – warto, aby spojrzała na nie fachowym okiem i oceniła, czy można bezpiecznie przeprowadzić zabieg depilacji woskiem. W przypadku, gdy Twoja skóra nie jest z jakiegoś powodu w dobrej kondycji, lepiej nie ryzykować i poczekać aż wydobrzeje i przełożyć depilację na inny termin. Nie zapomnij o peelingu zmiękczającym skórę, a po wykonanym zabiegu zabezpiecz wydepilowany obszar kremem łagodzącym ewentualne podrażnienia. Gdy po kilku tygodniach włoski zaczną odrastać, zarezerwuj termin kolejnego zabiegu. Jeśli jesteś aktywny sportowo, sprawdź nasze pakiety zabiegowe i pozbądź się zbędnego owłosienia z kilku partii ciała w trakcie jednej wizyty.

Zapisz się na męską depilację klatki piersiowej do jednego z salonów Time for Wax!

Wybierz salon Time for Wax w swojej okolicy i zapisz się na męską depilację klatki piersiowej w dogodnym dla Ciebie terminie. Zapraszamy wszystkich Panów na depilację klatki piersiowej woskiem!
Close Menu