Męska depilacja – warto czy nie warto?

Tytułowe pytanie jest nieco tendencyjne, a my zadałyśmy je z przymrużeniem oka, bo znamy odpowiedź J Na rynku usług kosmetycznych widać stale rosnące zainteresowanie męską depilacją, a my od naszych klientów usłyszałyśmy tak wiele pozytywnych słów na temat oferowanych panom zabiegów, że nie mamy żadnych wątpliwości, czy warto. Warto!

Jakie aspekty życia ulegają poprawie, kiedy depilujesz ciało?

Higiena

Owłosione pachy niestety nie sprzyjają utrzymywaniu higieny, szczególnie w przypadku nadpotliwości. Bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach potu mają wtedy idealne środowisko do rozwoju, a nieprzyjemna woń jest bardziej intensywna i aromatyczna. Pozbycie się włosków z tej części ciała przekłada się na to, że
zjawisko pocenia się jest znacznie mniejsze, skóra dłużej utrzymuje świeży
zapach, a Ty czujesz się po prostu lepiej.

Wygoda i komfort

Gęste owłosienie różnych partii ciała potrafi być uciążliwe i niewygodne podczas codziennych czynności. Jeśli masz mocny zarost na klatce piersiowej, pewnie zdarzyło Ci się przyciąć włoski suwakiem albo czułeś się niekomfortowo, kiedy wyłoniły się spomiędzy guzików koszuli w nieodpowiednich okolicznościach – czy to zawodowych, czy towarzyskich. A jeśli masz dużą liczbę włosów na nogach, zapewne nie raz zahaczyły o nie skarpetki czy spodnie, niespodziewanie zadając ból i sprawiając duży dyskomfort.

Estetyka

Dla wielu mężczyzn (zwłaszcza tych zmagających się z hipertrychozą) gęste owłosienie (m.in. na plecach czy brzuchu) jest źródłem kompleksów i gorszego samopoczucia. Wstydzą się korzystać z basenów, plaż, siłowni. Jeśli należysz do tego grona, depilacja przyniesie Ci ulgę. Przestaniesz się zastanawiać, czy ktoś zwróci uwagę na bujne owłosienie i je skomentuje lub obrzuci Cię znaczącym spojrzeniem. Raz na zawsze zapomnisz o tych sytuacjach, w których czułeś się nieswojo i złorzeczyłeś na szczodrość matki natury. Kiedyś gładkie męskie ciało było rzadkim widokiem, jednak teraz jest ono „modne”. Dla wielu osób stanowi ono synonim dbania o siebie i często (nawet podświadomie) jest odbierane jako ładniejsze. Ogolone ciało pozwala także wyeksponować sylwetkę i zarysowane mięśnie.  

Sport a depilacja

Z zabiegów depilacji korzysta wielu aktywnych mężczyzn. Gładka skóra ułatwia zachowanie higieny, jest wygodniejsza podczas treningów i zawodów sportowych, szybciej się na niej goją skaleczenia i otarcia, a do tego niezależnie od intensywnościćwiczeń pozwala zachować uczucie czystości. Wyczynowi sportowcy dzięki ogolonemu ciału są w stanie poprawić swoje wyniki. Jakiś czas temu przeprowadziłyśmy krótki wywiad ze sportowcem – zachęcamy Cię do sprawdzenia, co Sevag Formella powiedział nt. depilacji i jak jego zdaniem wpłynęła ona na jego aktywność fizyczną: rozmowa ze sportowcem o depilacji.       

Męska depilacja intymna

Ten zabieg powoli staje się hitem w naszych salonach. Marketing szeptany działa, a panowie regularnie polecają sobie wizyty w Time for Wax, gdzie depilacja intymna odbywa się szybko, sprawnie i bez podrażnienia skóry. Zabieg wykonujemy autorskim woskiem Magic Wax, dzięki któremu cały proces jest znacznie mniej bolesny. Jego
łagodne i skuteczne działanie polega na tym, że przykleja się nie do skóry, a
do włosków. Kilka chwil i po sprawie
J

Dlaczego wybrać depilację woskiem?

Ta metoda ma kilka kluczowych zalet:

– włosy są usuwane wraz z cebulkami, dzięki czemu gładką skórą będziesz się cieszył nie kilka godzin, a nawet 3-4 tygodnie
– każdy kolejny zabieg osłabia włoski, co sprawia, że depilacja staje się mniej bolesna i bardziej komfortowa
– zabieg trwa krótko – ani się zorientujesz, a będzie po wszystkim
– jest doskonałym wyborem dla trudniej dostępnych partii ciała, np. pośladków czy pleców

 

Jeśli cokolwiek budzi Twoje wątpliwości albo chcesz dopytać o szczegóły – zadzwoń do nas lub napisz. Do zobaczenia w salonie!

Close Menu