Mezoterapia a fotoodmładzanie porównanie

Mezoterapia a fotoodmładzanie, na który zabieg się zdecydować?

Mezoterapia a fotoodmładzanie porównanie

Dla jednych pojawiające się oznaki starzenia są pięknymi naturalnym symbolem upływu lat, dla innych defektem kosmetologicznym, z którym chcą walczyć. Odpowiednia pielęgnacja w domu i nawet najdroższe kremy SPF nie zawsze chronią nas przed starzeniem się skóry. Każdy chce dobrze czuć się we własnym ciele, dlatego zabiegi odmładzające są coraz bardziej powszechne. Do chętnie wybieranych z nich należą m.in. mezoterapia i fotoodmładzanie laserowe. Na który z tych zabiegów się zdecydować? Czym się między sobą różnią? Który z nich jest bardziej efektywny? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia polega na mikronakłuciach skóry w odpowiednich odstępach. Do tego wykorzystuje się specjalne urządzenie z cienką igłą, które nakłuwa skórę w równych odstępach. Podczas tego zabiegu podawany jest podskórnie preparat. Najczęściej jest to kwas hialuronowy lub witamina C, czy mieszanki wielu składników aktywnych, czyli tzw. koktajle. Po zabiegu następuje poprawa metabolizmu komórek, stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz poprawa mikrokrążenia. Są różne metody mezoterapii (mikroigłowa, igłowa i bezigłowa), na potrzeby tego artykułu porównałyśmy najczęstszą metodę, czyli mezoterapię mikroigłową.

Na czym polega fotoodmładzanie?

O fotoodmładzaniu obszerniej piszemy na dedykowanej podstronie. Jednak w ramach szybkiego przypomnienia: jest to zabieg z użyciem lasera diodowego. Skóra twarzy i dekoltu naświetlana jest strumieniem światła o określonych parametrach. Skóra podgrzewa się, a w efekcie powstają mikrouszkodzenia skóry, dzięki czemu wchodzi ona w tryb intensywnej regeneracji. Laser pobudza fibroblasty do działania, co stymuluje produkcję włókien elastyny i kolagenu, które są odpowiedzialne za jędrność i sprężystość skóry. 

Czym mezoterapia różni się od fotoodmładzania?

Aby łatwiej to zobrazować, przygotowałyśmy zestawienie w formie tabeli:

  MEZOTERAPIA FOTOODMŁADZANIE
Metoda Specjalny pistolet zakończony igłami (np. dermapen) oraz preparat ze składnikami aktywnymi Laser diodowy
Potrzebna ilość zabiegów Optymalnie zaleca się serię 4–6 zabiegów Optymalnie zaleca się serię 4 zabiegów
Cena (szacunkowa za serię) 1600-2400 zł 1400 zł
Efekt Poprawa jędrności skóry, rozjaśnienie, głębokie nawilżenie, spłycenie zmarszczek Poprawa jędrności skóry, rozjaśnienie, usunięcie przebarwień, redukcja widocznych porów skóry, ujędrnienie, zmniejszenie zmarszczek

Który z zabiegów jest bardziej efektywny?

Jest trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Wszystko zależy od naturalnych skłonności klientek, od jej pielęgnacji w domu oraz od miejsca, gdzie wykonywany jest zabieg. W przypadku mezoterapii bardzo ważny jest dobór preparatu, który będzie aplikowany podskórnie. W przypadku fotoodmładzania kluczowy będzie model lasera, którym wykonywany jest zabieg. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji klientki.

Z naszej strony możemy śmiało polecić fotoodmładzanie. Pracujemy na najbardziej nowoczesnym laserze dostępnym na rynku, który ma wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Dodatkowo czas regeneracji skóry jest zdecydowanie krótszy, co jest zdecydowanym plusem dla Klientek i Klientów, którzy oczekują szybszych efektów. Zapraszamy również na darmowe konsultacje do naszych salonów, gdzie wykwalifikowane kosmetyczki odpowiedzą na wszelkie wątpliwości!

Close Menu