Poradnik pielęgnacyjny: depilacja woskiem dla opornych!
depilacja woskiem

Poradnik pielęgnacyjny: depilacja woskiem dla opornych!

depilacja woskiem

Depilacja woskiem to jedna z najskuteczniejszych sposobów usuwania niechcianego owłosienia. I choć jest również jedną z najczęściej wybieranych metod, często towarzyszy jej strach przed bólem. Ile w tym prawdy?  

DLACZEGO DEPILACJA WOSKIEM (NIE)BOLI?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez klientki przed pierwszą depilacją jest: czy depilacja woskiem boli? Odpowiadamy na to pytanie z uśmiechem i przymrużeniem oka – to zależy. Nie ma jednoznacznego stwierdzenia, ani przepisu na to, by waxing stał się zabiegiem porównywalnym do azjatyckiego masażu. Mamy natomiast swoje sposoby na to, by depilacja woskiem była możliwie najbardziej komfortowa dla każdego klienta.

W Internecie można przeczytać wiele mrożących krew w żyłach artykułów demonizujących usuwanie włosów za pomocą wosku, jednak zapewniamy – nie taki diabeł straszny, jak go malują. Przy odpowiednim przygotowaniu i nastawieniu, będzie to zabieg jak każdy inny, a jego efektami będziesz cieszyła się nawet 4 tygodnie!

Kiedy depilacja faktycznie (nie)boli?

  1. Wtedy, kiedy odpowiednio przygotujesz skórę, tj. wieczór przed depilacją wykonasz peeling złuszczający martwy naskórek i nawilżysz skórę balsamem lub masłem. W przeciwnym razie, po zabiegu mogą pojawić się podrażnienia, a sam zabieg wyrywania włosków nie będzie aż tak komfortowy, jak mógłby być.
  2. Wtedy, kiedy włos ma długość między 0,5 cm a 1 cm. W przypadku, gdy włosy są krótsze, nie jest możliwe wykonanie zabiegu, ponieważ wówczas zabieg może nie być w 100% skuteczny. Jeśli włosy są dłuższe, jest większe prawdopodobieństwo, że depilacja będzie mniej komfortowa.
  3. Wtedy, kiedy masz odpowiednie nastawienie. Ból w dużej mierze siedzi w głowie. Jeśli nastawisz się na to, że będzie to zabieg – tortura, to jest większa szansa, że faktycznie, zabieg będzie bolesny. Warto więc przychodząc na depilację myśleć o jej fantastycznych efektach i wygodzie jaka się z tym wiąże. Pozytywne nastawienie to klucz to fajnej depilacji w bardzo przyjaznej atmosferze. Nasze Kosmetyczki również starają się poprowadzić rozmowę tak, aby odwrócić uwagę od samego zrywania wosku.

RACHU CIACHU I PO STRACHU! NAJSZYBSZA DEPILACJA WOSKIEM W MIEŚCIE

To co wyróżnia depilację woskiem na tle innych metod usuwania niechcianego owłosienia to to, że jest to zabieg niezwykle szybki i skuteczny. Czas wykonywania depilacji jest wręcz nieporównywalny do długości utrzymywania się efektu gładkiej skóry. Przy regularnym wykonywania wosku, włoski zaczynają odrastać po ok. 3-4 tygodniach, podczas gdy zabiegi na poszczególne partie trwają z zasady kilkanaście do kilkudziesięciu minut.

Oto przykłady czasu trwania najczęściej wykonywanych depilacji u kobiet:

  • Pachy – 7/10 minut w zależności od wosku,

W zależności od owłosienia klientki i tego, czy to jest jej pierwsza wizyta czy kolejna, długość zabiegów może delikatnie się skrócić lub wydłużyć.

DLACZEGO NASZE KLIENTKI KOCHAJĄ WOSK?

Zdecydowana większość klientek, które zdecydowały się na swój pierwszy raz depilacji woskiem, potem nie wyobrażały sobie powrotu do maszynki czy znalezienia alternatywnej metody usuwania włosów. Zapytane o to, za co najbardziej lubią depilację woskiem w Time for Wax, odpowiadały:

„Uwielbiam! Szybko, sprawnie, skutecznie!”
Justyna
JustynaKlientka
„Obsługa przemiła, ból depilacji nie taki straszny jakby się mogło wydawać. Cieszę się, że się zdecydowałam na wizytę w tym właśnie salonie. Na pewno wrócę i polecam serdecznie wizytę w tym miejscu”
Marta
MartaKlientka
„Super, wcale tak znowu nie boli, wiele hałasu o nic, szybko i miło. Zniżka 30% na pierwszy raz, jakieś kolejne zniżki na kolejne razy. Polecam ;)”
Kaja
KajaKlientka
Poprzedni
Następny
• „Szybko, sprawnie i prawie bezboleśnie 😉 Polecam panią Kasię- oprócz szybkiej i dokładnej depilacji, zagaduje doskonale dzięki czemu nie skupiałam się tak na zabiegu 😁😉” // Anna
• „Niewątpliwą zaletą tej lokalizacji TFW jest duża łazienka 🙂 bez ścisku można się przygotować do zabiegu. Wszystko przebiega bardzo profesjonalnie. Depilacja w tym miejscu mniej boli, szczególnie brazylijski. Polecam”
Barbara
BarbaraKlientka
• „Korzystam od ponad roku i polecam. Rada dla nowych klientek: Trzeba regularnie korzystać by nie bolało, robić peeling przed depilacją i dbać o nawilżenie:)… Panie miłe, depilacja ‘szybko’ i zręcznie wykonana, co jest dużym plusem. Gabinety czyste i wszystko jednorazowe. :)”
Joanna
JoannaKlientka
“Profesjonalna obsługa, miła atmosfera, bardzo dobre efekty :)”
Asia
AsiaKlientka
Poprzedni
Następny
“Obsługa przemiła, ból depilacji nie taki straszny jakby się mogło wydawać. Cieszę się że się zdecydowałam na wizytę w tym właśnie salonie. Na pewno wrócę i polecam serdecznie wizytę w tym miejscu!”
Marta
MartaKlientka
“Mały, zgrabny salon, czyściutko, łazienka przestronna, wszystko co potrzeba się w niej znajduje i niczego nie brakuje, Panie, mimo nawału pracy przed świętem, uśmiechnięte i bardzo miłe.”
Basia
BasiaKlientka
Poprzedni
Następny

Zdanie naszych klientek jest najlepszą rekomendacją wykonywanych przez nas usług. Zadowolenie klientów jest tym, co daje nam energię do dalszej pracy i sprawia, że wykonujemy ją z ogromną dokładnością, uśmiechem i satysfakcją. 

Close Menu