gładka skóra

Pielęgnacyjny Poradnik Doskonały – jak zadbać o piękną skórę na lato

gładka skóra

Jędrna, gładka i sprężysta. O idealnym odcieniu i kolorycie. O czym mowa? Oczywiście: o naszej skórze. Tej perfekcyjnie zadbanej, będącej wizytówką kobiecego piękna. Tej, którą szczególnie teraz, zachęcone gorącymi promieniami słońca odsłaniamy chętnie i często. 
Niestety, skóra bez skazy – nie jest nam dana na zawsze.  I aby móc cieszyć się nią przez długie lata, musimy sumiennie przestrzegać kilku zasad. Jakich? Nasz skrócony Poradnik Pielęgnacji Doskonałej pomoże Wam właściwie zadbać o skórę i sprawić, żeby zwłaszcza teraz, podczas nadchodzących wakacyjnych miesięcy eksponowana w kostiumie kąpielowym czy zwiewnej sukience – prezentowała się pięknie i młodo. Słowem: zachwycająco.

IDEALNA SKÓRA – WYMAGAJĄCY KLIENT

Skóra to największy organ naszego ciała. I jednocześnie jeden z tych najsilniej eksploatowanych. Jej kondycja jest sumą wielu czynników: ogólnego stanu zdrowia, nawilżenia, diety, stresu, równowagi hormonalnej, zaawansowania procesów starzenia, ale też czynników zewnętrznych – oddziaływania warunków atmosferycznych, zabiegów, którym jest poddawana, aktywności fizycznej etc. Czynniki, jakie mają wpływ na wygląd i stan naszej skóry można wyliczać bardzo długo – jednak każdy z nich stanowi istotny element większej układanki. Aby była ona kompletna – musimy o skórę dbać wielowątkowo, nie zapominając o żadnym z aspektów: wewnętrzna suplementacja i dieta, aktywność fizyczna, ochrona, nawilżanie, odżywianie, złuszczanie, depilacja. 
I choć nasza skóra jest „klientem” wymagającym szczególnej uwagi – jeśli ją od nas otrzyma – odwdzięczy się olśniewającym wyglądem. A zatem: WARTO 🙂

PIĘKNA SKÓRA TO SKÓRA BEZ MASZYNKI

Większość z nas, kiedy decyduje się na eksponowanie większych partii ciała chce, aby była ona przede wszystkim idealnie gładka. Z estetycznego punktu widzenia to zrozumiałe; to co najbardziej rzuca się w oczy to włoski na skórze lub ich brak. Dlatego depilacja jest jednym z najczęstszych zabiegów pielęgnacyjnych, jakie wykonujemy. Czy jednak metoda depilacji ma znaczenie? Oczywiście! 
Najprościej i najszybciej jest sięgnąć po maszynkę do golenia. Tyle tylko, że to wybór tyleż prosty, co: niewygodny, nieskuteczny, niebezpieczny i zwyczajnie nieefektywny. 
Przede wszystkim golenie maszynką wzmacnia włosy. Metafora dla ogrodników 😉: z maszynką i goleniem włosów jest dokładnie tak samo jak z regularnym koszeniem  trawnika – odrasta mocniejszy, gęściejszy, piękniejszy.  Przyznacie jednak, że to, co dobre dla przydomowego ogródka, niekoniecznie musi być dobre dla naszej skóry…
Golenie jest niestety nieskuteczne – czarne kropki zwiastujące odrastające włoski pojawią się na skórze już następnego dnia, a u osób o ciemnym fototypie i ciemnych włosach, niechybnie jeszcze tego samego dnia wieczorem, jeśli goliliśmy się rano. 
Ale, żeby od razu pisać o niebezpieczeństwie? Myślicie, że to przesada? A czy którakolwiek lub którykolwiek z Was może zapewnić, że nigdy, ale to naprawdę nigdy nie zranił się maszynką, nie nadepnął w łazience na plastikową osłonkę od niej, nie oklejał plastrami zaciętych miejsc i nie paradował przez kilka dni z charakterystycznymi strupkami na skórze? No właśnie…
Poza tym, o ile golenie łydek czy pach może być szybką i prostą czynnością, o tyle depilacja bikini maszynką… To już zadanie dla amatorów gimnastyki artystycznej. 😉
I na koniec. Mimo że maszynka wydaje się być rozwiązaniem najtańszym i najbardziej dostępnym, to jeśli zsumujecie miesięczne wydatki na zakup maszynek, pianek oraz czas, jaki poświęcacie na golenie (choć moglibyście na coś znacznie przyjemniejszego) – suma tego rachunku przestaje być już tak oczywista.

DEPILACJA WOSKIEM? O, TAK!

No dobrze. Co zatem zrobić, jeśli po przeczytaniu poprzedniego akapitu jesteś zdecydowana (lub zdecydowany) na pożegnanie z maszynką? Nasza rekomendacja jest jednoznaczna: depilacja woskiem w profesjonalnym salonie. Najlepiej w Time for Wax, bo tylko nasze salony znajdziesz w całym kraju: aż w ośmiu miastach. I tylko w naszych salonach możesz liczyć na zabieg wykonany przez profesjonalistki korzystające z 13 lat doświadczenia marki zajmującej się wyłącznie depilacją woskiem. 
To nie przechwałki – my naprawdę o depilacji wiemy wszystko. Sprawdź na własnej skórze jak szybka, przyjemna i komfortowa może być depilacja woskiem. I jak dobrze jest przez kolejne cztery tygodnie od zabiegu nie musieć myśleć o włosach na nogach, bikini, pachach, czy dowolnym innym obszarze skóry (bo w Time for Wax – naprawdę depilujemy wszystkie obszary.)
Zaś po czterech tygodniach i kolejnym zabiegu zobaczysz, że było jeszcze przyjemniej niż za pierwszym razem. Bowiem włosy po depilacji odrastają słabsze i mniej widoczne. Jeśli zdecydujesz się na regularne zabiegi – bardzo szybko przekonasz się, że to prawda 🙂

SZCZOTKOWANIE CIAŁA NA SUCHO

Depilację mamy za sobą, ale… to nie wystarczy, żeby skóra zachwycała młodzieńczą sprężystością i witalnością. Aby osiągnąć ten efekt – trzeba postarać się odrobinkę bardziej ;). Doskonałym zabiegiem poprawiającym kondycję skóry jest szczotkowanie na sucho. Jeśli wykorzystasz do tego celu odpowiednią szczotkę, o twardym włosiu, jeśli zabieg szczotkowania będziesz wykonywać regularnie – możesz liczyć na szybki, zauważalny efekt. 
Masaż szczotką na sucho poprawia ukrwienie, a co za tym idzie – powoduje przyspieszenie transportu substancji odżywczych dostarczanych przez krwioobieg do komórek skóry. Pomaga szybciej płynąć limfie – czyli usprawnia proces „w drugą stronę”, bo limfa zabiera z komórek to, co nie jest w nich już potrzebne: toksyny, pozostałości po procesach metabolicznych etc. 
Ale dość już wykładów o metabolizmie komórkowym 🙂  Czas na to, co najważniejsze dla wyglądu skóry przed wakacjami! Szczotkowanie skóry na sucho spowoduje, że stanie się ona bardziej sprężysta, napięta, elastyczna i wyraźnie młodsza. Choć tuż po szczotkowaniu będzie z pewnością lekko zaczerwieniona, to w wyniku regularnych zabiegów poprawi się również jej koloryt. 
Skąd zatem wziąć taką szczotkę, o wyjątkowym działaniu? Zapraszamy do salonów Time for Wax, w których możesz kupić ten super gadżet do domowego spa. Wystarczy, że zapytasz o szczotkę Dorotkę z naturalnego włosia z agawy.

Na dziś to tyle. Ale już za tydzień zapraszamy Cię na kolejną odsłonę Poradnika Pielęgnacji Doskonałej, w której opowiemy, jak dzięki odpowiednim kosmetykom możesz nawilżyć, odżywić i złuszczyć skórę tak, aby podczas wakacyjnych miesięcy wyglądała pięknie, świetliście i zdrowo. Zapraszamy!

Close Menu