REGULAMIN SALONU TIME FOR WAX

OGÓLNE ZASADY

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z zabiegów depilacji woskiem oraz depilacji laserowej, świadczonych w wybranych salonach Time for Wax.

1.           DEFINICJE

(a)         Depilacja Laserowa – oznacza zabieg depilacji laserowej, wykonywanej w naszym Salonie;

(b)         Depilacja Woskiem – oznacza zabieg depilacji woskiem, wykonywanej w naszym Salonie;

(c)         My/Nasz – odnosi się do spółki TIME FOR WAX sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Narbutta 82 (02-529 Warszawa), wpisanej do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS: 0000497869, NIP: 5213666292, REGON: 147104560;

(d)         Regulamin – oznacza niniejszy Regulamin Salonu;

(e)         Salon – oznacza jeden z Naszych salonów, których lista znajduje się pod adresem: https://timeforwax.pl/znajdz-salon/;

(f)          Ty – odnosi się do Ciebie jako osoby fizycznej, która korzysta z usług oferowanych w naszym salonie;

(g)         Zabieg – każdy z zabiegów Depilacji Laserowej lub Depilacji Woskiem, wykonywany w naszych Salonach.

2.           KLIENCI

2.1         Naszym klientem może zostać:

(a)         dowolna, pełnoletnia osoba fizyczna;

(b)         osoba niepełnoletnia powyżej 16 roku życia, za wyraźną zgodą rodzica, opiekuna lub przedstawiciela ustawowego.

2.2         Jeśli jesteś klientem niepełnoletnim, nasz personel uprawniony jest do żądania w każdym czasie przedłożenia stosownej zgody osoby uprawnionej na wykonanie Zabiegu oraz do odmowy świadczenia Zabiegu, w przypadku braku zgody lub odmowy jej okazania.

2.3         Jeśli chcesz otrzymać Kartę Stałego Klienta uprawniającą do zbierania punktów za Nasze usługi, zapoznaj się z Regulaminu Karty i wypełnij Formularz.

3.           ZAPISY NA ZABIEGI

3.1         Żeby skorzystać z Zabiegu w naszych Salonach, musisz umówić się na wizytę w konkretnym terminie za pośrednictwem formularza zapisów, który dostępny jest pod adresem: https://timeforwax.pl/znajdz-salon/, telefonicznie, bądź osobiście w Salonie.

3.2         Aby dokonać zapisu na Zabieg musisz wskazać swoje dane kontaktowe: imię, nazwisko, adres mailowy i numer telefonu oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

3.3         Przy zapisach możesz również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych, w tym otrzymywania informacji o organizowanych przez nas promocjach oraz na kontakt telefoniczny. Brak takich zgód uniemożliwi nam kontakt z Tobą oraz przypomnienie o nadchodzącej wizycie.

3.4         Odwołanie lub zmiana terminu Zabiegu jest możliwa na 24 h przed wyznaczonym terminem. Trzykrotny brak informacji o odwołaniu lub przeniesieniu na 24 h przed Zabiegiem może skutkować odmową ponownego ustalenia terminu.

3.5         Zastrzegamy sobie prawo przesunięcia terminu Zabiegu na 48 godzin przed planowanym jego rozpoczęciem i ustalenia nowego terminu Zabiegu.

3.6         W wyjątkowych sytuacjach, które wystąpią z przyczyn od nas niezależnych, zastrzegamy sobie prawo do nagłego odwołania terminu Zabiegu i uzgodnienia nowego terminu Zabiegu.

3.7         Na wizytę musisz przyjść w wyznaczonym terminie. W przypadku spóźnienia w stosunku do godziny, na jaką dokonana została przez Ciebie rezerwacja, nasz personel może odmówić wykonania Zabiegu.

3.8     Gdy rezerwując termin Zabiegu wyrazisz taka chęć, nasz personel może wykonać próbę uczuleniową na 48 godzin przed Zabiegiem. Próba uczuleniowa jest płatna zgodnie z cennikiem Salonu.

3.9     W przypadku braku próby uczuleniowej wyrażasz zgodę na wykonanie Zabiegu bez niej. W takim przypadku nie ponosimy odpowiedzialności w razie wystąpienia objawów alergii.

3.10    Na terenie Salonu obowiązuje całkowity zakaz wprowadzania zwierząt.

4.           OŚWIADCZENIA

4.1         Umawiając się na Zabieg oraz przystępując do skorzystania z Zabiegu w Salonie oświadczasz, że zapoznałaś się z niniejszym Regulaminem, przeciwskazaniami do wykonania Zabiegu, zasadami postępowania przed, w trakcie i po Zabiegu oraz ewentualnymi skutkami ubocznymi Zabiegu.

4.2         Przed każdorazowym przystąpieniem do Zabiegu Depilacji Laserowej, nasz personel przeprowadzi z Tobą wywiad w celu aktualizacji oraz uzupełnienia twojej karty zabiegów, ustalenia czy Twój stan zdrowia, przebyte lub obecne choroby, tryb życia nie stanowią przeciwwskazań do odbycia Zabiegu lub nie stwarzają ryzyka wystąpienia skutków ubocznych oraz w celu ustalenia zaleceń po zabiegowych. Poinformuj członka naszego personelu o przyjmowanych lekach i odbytych zabiegach kosmetycznych twarzy i ciała (w szczególności zawierających witaminę A i wszystkie pochodne witaminy A, maści i kremy na trądzik, zabiegi z kwasami, zabiegi złuszczające).

4.3         Nasz Personel może poprosić Cię o podpisanie oświadczenia o wykonaniu Zabiegu na własną odpowiedzialność, jeśli zdecydujesz się na realizację Zabiegu pomimo rekomendacji rezygnacji z jego wykonania ze względu na określone przeciwskazania.

5.           ODMOWA WYKONANIA ZABIEGU PRZEZ PERSONEL

5.1         Członek naszego personelu może odmówić wykonania Zabiegu jeśli:

(a) odmówisz podania danych do rejestracji Zabiegu;

(b) jesteś w stanie nietrzeźwym;

(c) Twoja skóra jest podrażniona po solarium lub zabiegach kosmetycznych lub medycznych;

(d) Twój wygląd skóry wskazuje na stany chorobowe lub rany (grzybica, łuszczyca, AZS);

(e) w trakcie Zabiegu powstaje zbyt duże podrażnienie skóry;

(f) nie przestrzegasz zasad przygotowania do Zabiegu (np. zasad higieny lub długość włosów jest nieodpowiednia);

(g) jesteś w zaawansowanej ciąży i jest to pierwsza depilacja w Salonie, co jest związane ze zmianami hormonalnymi, które mogą powodować uszkodzenia naskórka lub zwiększać skłonności do infekcji skórnych

(h) w razie wątpliwości w zakresie bezpieczeństwa przeprowadzenia zabiegu.

 6. PRZEBIEG ZABIEGU

6.1         W gabinecie zabiegowym może przebywać jednocześnie tylko jeden klient.

6.2         Ze względów bezpieczeństwa niedopuszczalne jest wchodzenie dzieci do gabinetu zabiegowego.

6.3         Jeśli rodzaj zabiegu tego wymaga, zostaniesz poproszony o przygotowanie się do zabiegu, oraz skorzystanie z jednorazowej bielizny.

6.4         Przed zabiegiem nasz personel poprosi Cię o pozostawienie ubrań oraz torebki w wyznaczonym do tego miejscu (wieszak, torba). Nie ponosimy odpowiedzialności za zniszczenie, uszkodzenie bądź utratę rzeczy pozostawionych w innych miejscach niż wskazane.

6.5         Jeśli nie odłożysz części ubrania w odpowiednie miejsce przed Zabiegiem, zgodnie z poleceniem Personelu, ponosisz wyłączną odpowiedzialność za ich ewentualną utratę lub zniszczenie.

6.6         Podczas wykonywania Zabiegu zawsze informuj nasz personel o pogorszeniu swojego samopoczucia.

6.7         Bezwzględnie stosuj się do zaleceń przekazanych przez nasz personel oraz wskazanych w karcie Zabiegu

6.8         Podczas Zabiegu Twój telefon komórkowy powinien być wyciszony.

DEPILACJA WOSKIEM

7.           ZALECENIA PRZED DEPILACJĄ WOSKIEM

7.1         Co najmniej dwa dni przed Zabiegiem depilacji woskiem nie korzystaj z solarium i sauny.

7.2         Jeden dzień przed Zabiegiem depilacji woskiem wykonaj peeling ciała.

7.3         Dla uzyskania zadowalających efektów depilacji woskiem włosy powinny mieć długość pomiędzy 0,5 cm-1cm. Jeśli włosy są dłuższe należy przed zabiegiem samodzielnie przyciąć je w domu do wskazanej długości.

7.4         Przed Depilacją woskiem nie możesz stosować na depilowaną partię ciała tłustych kremów, balsamów i olejków.

7.5         Żeby przygotować się do Depilacji bikini, skorzystaj z bidetu i zadbaj o higienę miejsc intymnych i wszystkich części ciała.

8.           PRZEBIEG DEPILACJI WOSKIEM

8.1         Depilacja Woskiem może powodować podrażnienia skóry, które przy odpowiedniej pielęgnacji powinny ustąpić po kilku dniach. W pewnych przypadkach, zależnych od indywidualnego stanu zdrowia i wrażliwości skóry, Depilacja Woskiem, pomimo prawidłowego jej wykonania, może spowodować rany, blizny, krosty, alergie skórne i inne choroby skóry.

8.2         Żeby Zabieg był bardziej komfortowy, nasz personel może poprosić Cię w trakcie depilacji o pomoc przy naciąganiu skóry.

8.3         Depilacja Woskiem ma bardziej inwazyjny charakter niż depilacja pozostałych partii ciała, dlatego kiedy skóra jest opalona (np. po solarium), bardziej wrażliwa (np. po saunie) lub szczególnie podrażniona z innych powodów, przy wykonaniu depilacji brazylijskiej może dojść do przerwania naskórka lub poparzenia.

8.4         Również podczas depilacji wszystkich partii ciała może nastąpić przerwanie naskórka, które może być wynikiem nieprawidłowego stanu skóry lub charakteru włosa. Nie musi być to wynikiem nieprawidłowo wykonanej depilacji.

8.5         Pamiętaj, że nie wolno samodzielnie się depilować ani dotykać podgrzewacza, ponieważ grozi to poparzeniem.

8.6         Po depilacji miejsc intymnych samodzielnie posmaruj skórę oliwką lub balsamem wskazanym przez personel.

9.           ZALECENIA PO DEPILACJI WOSKIEM

9.1         Peeling skóry możesz wykonać najwcześniej cztery dni po Zabiegu.

9.2         Unikaj przez dwa dni nadmiernego wysiłku, w celu uniknięcia stanów zapalnych oraz podrażnienia.

9.3         Po Zabiegu depilacji pach unikaj przez cztery dni antyperspirantów i perfum na bazie alkoholu, żeby uniknąć podrażnienia i przebarwienia skóry.

9.4         Możesz skorzystać z sauny i basenu dwa dni po zabiegu, a z solarium pięć dni po zabiegu.

9.5         Jeśli zaobserwujesz reakcje skóry, które nie zostały wymienione w Regulaminie, skontaktuj się z Salonem.

DEPILACJA LASEROWA

10.        ZALECENIA PRZED DEPILACJĄ LASEROWĄ i KWALIFIKACJA

10.1      Decydując się na wykonanie Depilacji Laserowej w pakiecie 7 zabiegów, oświadczasz, że zapoznałeś/ zapoznałaś się z Regulaminem Gwarancji Skuteczności dla Pakietu Depilacji Laserowej, dostępnym pod adresem: GWARANCJA SKUTECZNOŚCI

10.2      Powyższy pakiet ważny jest w terminie 2 lat od dnia jego zakupu.

10.3      Przed zabiegiem Depilacji Laserowej nasz personel przeprowadzi kwalifikacje Twojego fototypu, w jednym z naszych Salonów.

Ze względu na kluczową rolę melaniny (barwnika odpowiadającego za kolor skóry) dla skuteczności depilacji laserowej, zabieg u osoby z fototypem I wiąże się z minimalnym efektem, zaś fototyp V-VI odznacza się zbyt dużą ilością barwnika, co może wpływać negatywnie na efekt końcowy.

Klasyfikacja fototypów przedstawia się następująco:

I – skóra biała, bardzo jasna; włosy rude lub blond; niebieskie oczy, piegi, a także włosy siwe, w przypadku gdy stanowią co najmniej 10% owłosienia

II – skóra biała, blada; włosy rude lub blond; niebieskie, piwne lub zielone oczy

III – skóra kremowo biała, blada; każdy kolor oczu lub włosów

IV – skóra brązowa; typowo śródziemnomorska

V – skóra ciemnobrązowa; środkowo-wschodni rodzaj skóry

VI – skóra czarna

 

10.4      Bezwzględnym przeciwskazaniem do zabiegu Depilacji Laserowej są przede wszystkim:

(a) choroby skóry, w tym opryszczka, bielactwo, świąd, łuszczyca itp.;

(b) uszkodzenie mechaniczne skóry oraz infekcje bakteryjne, wirusowe;

(c) stosowanie kosmetyków uwrażliwiających na działanie światła (m.in. z kwasami AHA i BHA);

(d) skóra bardzo przesuszona, nadwrażliwa;

(e) świeża opalenizna;

(f) ciąża i karmienie piersią;

(g) choroba nowotworowa;

(h) epilepsja, cukrzyca;

(i) choroba niedokrwienna serca;

(j) metalowe implanty, rozrusznik serca;

(k) żylaki (w okolicy poddawanej depilacji);

(l) iniekcje, kwas hialuronowy, implanty, botox w miejscu wykonywania zabiegu;

(m) znamiona barwnikowe;

(n) tatuaże (w okolicy poddawanej depilacji).

 

10.5      Przed Depilacją Laserową zawsze zalecamy konsultację z lekarzem, jednak w szczególności w poniższych przypadkach konsultacja z lekarzem oraz wykluczenie przeciwskazania do zabiegów jest bezwzględnie wymagane:

(a) zażywanie niektórych leków oraz suplementów, np. leki światło-uczulające, sterydy;

(b) stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi;

(c) choroby hormonalne oraz endokrynologiczne;

(d) zakażenia wirusowe: HIV, WZW;

(e) choroby autoimmunologiczne szczególnie w okresie zaostrzenia;

(f) gorączka.

10.6      Przed zabiegiem Depilacji Laserowej musisz przestrzegać poniższych zaleceń:

(a) nie możesz wykonywać depilacji w okolicy poddawanej zabiegowi woskiem, pastą cukrową lub pęsetą na 2-3 tygodnie przed zabiegiem;

(b) nie możesz stosować silnych peelingów później niż na 2-3 tygodnie przed zabiegiem;

(c) nie możesz stosować niektórych ziół (np. dziurawiec, nagietek) w okresie realizacji Zabiegów w pakiecie (popularne suplementy z zawartością biotyny i krzemu wpływają niekorzystnie w przebiegu terapii);

(d) zakazane jest spożywanie alkoholu (24 godziny przed).

 

10.7      W przypadku realizacji serii zabiegów Depilacji Laserowej, powinny one odbywać się co 4 do max. 7 tygodni.

11.        PRZEBIEG DEPILACJI LASEROWEJ

11.1      Depilacja Laserowa może powodować podrażnienia skóry, które przy odpowiedniej pielęgnacji powinny ustąpić po kilku dniach.

11.2      W pewnych przypadkach, zależnych od indywidualnego stanu zdrowia i wrażliwości skóry, Depilacja Laserowa, pomimo prawidłowego jej wykonania, może spowodować:

(a) nie możesz wykonywać depilacji w okolicy poddawanej zabiegowi woskiem, pastą cukrową lub pęsetą na 2-3 tygodnie przed zabiegiem;

(b) nie możesz stosować silnych peelingów później niż na 2-3 tygodnie przed zabiegiem;

(c) nie możesz stosować niektórych ziół (np. dziurawiec, nagietek) w okresie realizacji Zabiegów w pakiecie (popularne suplementy z zawartością biotyny i krzemu wpływają niekorzystnie w przebiegu terapii);

(d) zakazane jest spożywanie alkoholu (24 godziny przed).

12.        ZALECENIA PO DEPILACJI LASEROWEJ

12.1      W przypadku dyskomfortu, obszar ciała poddany Depilacji Laserowej należy schłodzić.

12.2      Na wrażliwej skórze mogą pojawić się strupki, nie dotykaj ich do momentu gdy samoistnie się wyłuszczą.

12.3      Nie wystawiaj obszaru ciała poddanego Depilacja Laserowej na działanie słońca lub intensywnego światła (solarium) bez ochrony, przez okres co najmniej 2 tygodni od zabiegu Depilacji Laserowej.

12.4      Używaj kremu do opalania (SPF30 lub wyższego), jeśli spędzasz dużo czasu na zewnątrz.

12.5      Jeśli zaobserwujesz reakcje skóry, które nie zostały wymienione w Regulaminie, skontaktuj się z Salonem.

13.        PŁATNOŚCI

13.1      Cennik naszych zabiegów jest dostępny w Salonach oraz na stronie  https://timeforwax.pl/sklep/

13.2      W Salonach umożliwiamy następujące rodzaje płatności: płatność gotówką w kasie, płatność kartą lub skorzystanie z vouchera.

13.3      W Salonach i pod adresem: https://timeforwax.pl/sklep/ dostępne są vouchery płatne z góry, uprawniające do skorzystania z określonego zabiegu, określonych zabiegów o danej wartości lub różnych zabiegów o konkretnej wartości, do wykorzystania w ściśle określonym czasie.

13.4      Zasady wykorzystania voucherów i pakietów Depilacji zakupionych online znajdziesz na stronie https://timeforwax.pl/sklep/regulamin/

14.        PROMOCJE

14.1      Zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzania czasowych promocji na zabiegi świadczone w naszych Salonach. Skorzystanie z obniżonej ceny lub promocyjnej oferty może być obwarowane odrębnymi zasadami, które zostaną podane do wiadomości w zasadach promocji.

14.2      Z tytułu jakiejkolwiek organizowanej przez nas promocji klientom, którzy zapłacili pełną cenę zabiegu nie przysługują żadne roszczenia.

14.3      Promocja może być odwołana przez nas w każdej chwili w takiej samej formie, w jakiej została ogłoszona z tym zastrzeżeniem, że odwołanie jest bezskuteczne wobec osób, które uprzednio wzięły udział w promocji.

14.4      Promocje i rabaty nie łączą się.

15.        Odpowiedzialność

15.1      W każdym wypadku nieprzestrzeganie postanowień Regulaminu lub złożenie nieprawdziwych oświadczeń w przedmiocie Twojego stanu zdrowia i przeciwwskazań lub w wywiadzie, skutkuje wyłączeniem naszej odpowiedzialności za wykonany Zabieg.

15.2      Nie ponosimy odpowiedzialności za niezadowolenie z efektu końcowego Zabiegu, wynikającego z subiektywnych odczuć, jeśli Zabieg został wykonany w sposób profesjonalny, zgodny ze sztuką kosmetyczną i w sposób nie ustępujący ogólnie przyjętym standardom.

16.        Reklamacje

16.1      Przysługuje Ci prawo złożenia reklamacji na nasze Zabiegi w terminie 14 dni od ich wykonania. Wszelkie skargi, zażalenia i reklamacje należy składać przez formularz reklamacyjny na stornie www.timeforwax.pl lub pisemnie w naszych Salonach.  Reklamacja powinna zawierać co najmniej: imię, nazwisko, adres, adres poczty elektronicznej (e-mail), przedmiot reklamacji, Salon w którym miało miejsce wykonanie Zabiegu, ze wskazaniem Twojego żądania, wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację.

16.2      O rozstrzygnięciu reklamacji zostaniesz poinformowany drogą elektroniczną lub pisemną (w zależności od formy zgłoszenia reklamacji) w terminie 14 dni, od dnia otrzymania reklamacji. W przypadku braku ustosunkowania się do złożonej reklamacji we wskazanym terminie, uważa się, że reklamacja została uznana za uzasadnioną.

17.        POSTANOWIENIA KOŃCOWE

17.1      Zastrzegamy sobie prawo zmiany niniejszego Regulaminu.

17.2      O zmianie Regulaminu powiadomimy Cię przed wejściem w życie zmian, udostępniając treść nowego Regulaminu Salonu na naszej stronie internetowej pod adresem: www.timeforwax.pl oraz w Salonach.

17.3      W przypadku powstania sporu na gruncie niniejszego Regulaminu, strony będą dążyły do rozwiązania sprawy polubownie.

17.4      Prawem właściwym dla rozstrzygania wszelkich sporów powstałych na gruncie niniejszego Regulaminu jest prawo polskie.

Aktualizacja regulaminu z dnia 05.10.2022 roku.

 

Close Menu