Poradnik pielęgnacyjny: szczotkowanie twarzy na sucho [wywiad] - Time for Wax

Poradnik pielęgnacyjny: szczotkowanie twarzy na sucho [wywiad]

W dzisiejszym artykule mamy przyjemność gościć wspaniałą kobietę, vinyasa jogi oraz jogi twarzy Maię Gallert. Maia wyjaśni nam, czym jest szczotkowanie twarzy oraz podpowie jak prawidłowo wykonać masaż twarzy za pomocą szczotki tak, aby efekty pojawiły się błyskawicznie. Dodatkowo mamy dla Was świetną wiadomość: w naszych salonach Time for Wax już niedługo pojawi się szczotka do masażu twarzy na sucho! Wykonana jest w 100% z naturalnego włosia, które idealnie sprawdzi się do delikatnej wrażliwej skóry twarzy. 
Koniecznie odwiedźcie nasze salony Time for Wax i po zakończonej depilacji spytajcie kosmetyczkę o szczotkę do szczotkowania twarzy.

Szczotkowanie twarzy na sucho – co to właściwie jest?

Szczotkowanie twarzy na sucho jest działaniem celowanym śródskórnie i powierzchniowo. Poprzez poprawę mikrokrążenia krwi i limfy wpływa na zmniejszenie obrzęków, poprawę kolorytu i ogólne odżywienie skóry. Do tego peelinguje i ujędrnia. Do całego zestawu ćwiczeń i szczotkowania warto jeszcze dodać masaż twarzy, czyli modelowanie i nasza pielęgnacja będzie kompletna.

Jak prawidłowo szczotkować delikatną skórę twarzy?

Szczotkowanie twarzy na sucho to najprostsza rzecz pod słońcem! 😊
Pierwszy warunek jest taki, że skóra musi być sucha. Potem idąc od dołu, od obojczyków, wykonujemy krótkie, rytmiczne, powtarzalne ruchy w kierunku 45 stopni do góry, tak jakby do skroni. Czoło szczotkujemy pionowo. Szczególnie delikatnie szczotkujmy skórę w górnej partii policzków – zwłaszcza jeśli mamy tendencję do pękających naczynek.
Technik szczotkowania jest dużo – trudno je opisać, łatwiej je zrozumieć oglądając nagrania. Ale spokojnie. Jeśli weźmiemy dobrą szczoteczkę, dedykowaną do masażu twarzy na sucho i będziemy nią uprawiać freestyle pilnując podstawowych zasad to w zasadzie nie się tego zrobić źle. 
Pamiętaj, żeby nie szczotkować skóry za mocno, ale żeby nie było to jedynie głaskanie. Nie powinniśmy szczotkować twarzy więcej niż 2 razy w tygodniu. Jeśli mamy tendencję do pękających naczynek lub suchą skórę lepiej robić to rzadziej. 

Najważniejsze jednak to: słuchać siebie i swojego ciała. 

Czy są jakieś przeciwskazania do szczotkowania twarzy?

Przeciwwskazaniem do szczotkowania twarzy są oczywiście wszelkie zmiany skórne – zadrapania, trądzik, czy nadmierne przesuszenie.
Przeciwwskazaniem nie są za to blizny – blizny wręcz warto szczotkować żeby pobudzić w nich mikrokrążenie.
Jeśli skóra po sesji szczotkowania będzie lekko zaróżowiona, przekrwiona, to wspaniale! O to chodziło. Jeśli jednak będzie mocno czerwona i pojawi się uczucie pieczenia, będzie to oznaczało że włożyłyśmy w zabieg nieco za dużo serca. Warto dać wtedy skórze odpocząć przynajmniej przez tydzień.

Pamiętaj, aby ZAWSZE po szczotkowaniu nawilżyć skórę. Szczotkowaniem jest elementem pielęgnacji, nie zastępuje mycia i odżywienia.

Jaka szczotka sprawdzi się do szczotkowania twarzy?

Szczotka do twarzy musi być delikatniejsza niż szczotka do ciała. Najlepiej z włosia konia, bądź dobrze wypreparowanego włosia świnki.  Bardzo ważne jest też, aby włosie przyłożone do twarzy (można sprawdzić na dłoni) „kładło się” delikatnie, w przeciwnym razie szczotka będzie zbyt twarda. W przypadku twarzy warto też zdecydowanie unikać szczotek z miedzianymi drucikami.

Pamiętaj, aby raz na miesiąc umyć szczotkę delikatnym detergentem. Jeśli szczotka jest z naturalnego włosia i ma drewnianą oprawę – myj ją szybko i susz włosiem do dołu, oprawką do góry.

Tą samą szczoteczką możemy też od razu potraktować (i warto!) szyję, ramiona i dekolt. Jeśli korzystasz też ze szczotki do ciała – szyję, ramiona i dekolt możesz potraktować tą większą, mocniejszą szczotką.

Jakie są zalety szczotkowania twarzy?

Szczotkowanie twarzy na sucho to przede wszystkim peeling i mikrokrążenie. Dzięki temu nasza skóra jest odżywiona i odwdzięczy się nam lepszym kolorytem, jędrnością i jedwabistą gładkością. Co więcej szczotkowanie na sucho pomaga w pracy z niektórymi rodzajami przebarwień, przyspieszając proces regeneracji naskórka i jest polecane przy pacy ze zbliznowaceniami. Dzięki szczotkowaniu przyjemniejsza będzie również nasza ogólna pielęgnacja, ponieważ zabieg ten sprawia, że kremy lepiej się wchłaniają. 
Szczotkowanie to zabieg przyjemny i odprężający. Spróbujcie same! 😉

Zapraszamy do naszych salonów – szczotki do twarzy już niedługo w sprzedaży 😊

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia strony Mai

Close Menu