Zapytaj eksperta: męska depilacja woskiem

W związku z coraz większym zainteresowaniem męską depilacją woskiem, pojawiają się pytania w tym temacie. Zebrałyśmy najczęściej zadawane przez Was pytania i odpowiadamy na nie. 🙂
 
  1. Czym męska depilacja intymna różni się od damskiej?

Damską depilację intymną wykonujemy woskiem standardowym lub naszym autorskim Magic Wax,  a męską tylko Magic Waxem, ponieważ u mężczyzn skóra w strefie intymnej jest cieńsza i delikatniejsza ( w przypadku wosku standardowego mogło by dojść do zerwania naskórka ). Męską depilację intymną wykonujemy troszkę mniejszymi partiami niż u kobiet , ponieważ jest więcej zagięć na skórze.

  1. Co w przypadku wzwodu podczas wykonywania zabiegu depilacji?

Jest to reakcja organizmu nad, którą nie ma kontroli, także normalnym jest, że taka sytuacja może mieć miejsce. Trzeba ją przyjąć bez stresu i wybrać najlepszą opcję. W przypadku wzwodu pytamy klienta czy potrzebuje chwilę przerwy.  Jeśli odpowiedź to TAK – robimy ją, jeśli NIE kontynuujemy depilację. 

  1. Czemu wosk jest lepszy niż maszynka?

Wosk osłabia i przerzedza włoski, efekt po wosku jest dłuższy i bardziej spektakularny niż po maszynce. Regularna depilacja woskiem osłabia cebulki włosa i sprawia, że z czasem zaczyna rosnąć ich mniej.

  1. Zdarzają się faceci, którzy uważają ze bujne owłosienie to definicja męskości? Jak ich przekonać, że nie jesteśmy już w średniowieczu?

To indywidualna sprawa i osobiste przekonanie, wg Nas należy Ich jednak uświadamiać, że gładkie ciało poza walorem estetycznym jest także sposobem dbania o higienę i komfort np. podczas intensywnych treningów.  😉

  1. Czy depilacja sprawi, że będę mniej męski?

Mężczyźni, którzy wykonują u nas  depilację twierdzą, że robią to głównie ze względów higienicznych. Szczególnie w wakacje, kiedy ich ciała bardziej się pocą i sprawia im to dyskomfort. Innym powodem, dla którego decydują się na depilację woskiem w Time for Wax, są względy estetyczne np. chcą lepiej wyeksponować sylwetkę przed wyjazdem na wakacje. Mężczyźni twierdzą, że chcą pokazać swoje ciało, więc wolą nie mieć długich, wystających włosów, męskość nie ma tu żadnego znaczenia.  😉

  1. Jak przygotować się do depilacji woskiem, żeby zniwelować ból?

Najlepszym sposobem jest odpowiednia pielęgnacja skóry. ZAWSZE rekomendujemy regularnego używania peelingu, przez regularnie rozumiemy stosowanie go 2 razy w tygodniu. Należy również pamiętać o wykonaniu peeling dzień przed planowaną depilacją woskiem. Same rekomendujemy nasz produkt – peeling cukrowy o zapachu pomelo, bo po ten produkt najczęściej sięgają nasi Klienci.

  1. Dlaczego długość włosów jest ważna?

Włoski nie powinny być za długie, żeby się nie pourywały, a także nie za krótkie, żeby wszystkie zostały ładnie wyrwane.  A co za tym idzie depilacja woskiem była bardziej efektywna. Idealna długość włosów to od 0.5 cm do 1 cm.

  1. Jak przezwyciężyć strach przed depilacją woskiem?

Najlepiej zapisać się na depilację do jednego z salonów Time for Was i na własnej skórze przekonać się, że warto. Tym co przekonuje naszych klientów jest efekt, który zadowala na dłużej! Depilacja woskiem pozwala odpocząć od codziennego golenia i uwalnia od zacięć. Należy także pamiętać, że depilacja woskiem trwa zdecydowanie krócej niż golenie maszynką. 


Mamy nadzieję, że odpowiedziałyśmy na wszystkie dręczące Cię pytania i rozwiałyśmy wszelkie wątpliwości dotyczące męskiej depilacji woskiem. Jeżeli natomiast masz więcej pytań zapraszamy na nasz Instagram. Napisz do nas, a na pewno uzyskasz odpowiedź! 🙂

Trzymaj się gładko! Do zobaczenia w jednym z naszych salonów! 😉

Close Menu