Zmiany skórne po depilacji u mężczyzn

Pro-Capture One 00847

Depilacja woskiem dla mężczyzn – jak uniknąć podrażnień i dbać o skórę po zabiegu?

Dla skóry depilacja jest wydarzeniem dość niecodziennym. O ile z każdą kolejną sesją ciało przyzwyczaja się do tego zabiegu i reaguje coraz łagodniej, o tyle pierwszy czy drugi raz może przynieść zmiany skórne, zaczerwienienia lub podrażnienia skóry. Bez obaw, to zupełnie naturalna reakcja!

Depilacja a podrażnienia skóry

Wosk jest preparatem naturalnym, bezpiecznym, stosowanym od stuleci. Nasz autorski wosk Magic Wax jest produkowany na bazie wosku pszczelego, który zawiera wiele dobroczynnych substancji (m.in. witaminę A, skwalen i flawonoidy), a na skórę działa ochronnie, zmiękczającą i natłuszczająco. Niezależnie od zastosowania najwyższej jakości wosku, po zabiegu mogą się niekiedy pojawić podrażnienia skóry (choć wcale nie muszą!). Z reguły znikają po upływie 3-4 dni i nie przeradzają się w zapalenie mieszków włosowych.

Panowie fizjologicznie pocą się bardziej niż panie, a ich owłosienie jest z reguły bujniejsze. To oznacza, że mają też – niestety – większą skłonność do zmian skórnych po zabiegu. Poniżej podpowiadamy, jakie są główne przyczyny wystąpienia podrażnień i co zrobić, żeby jak najszybciej się ich pozbyć.

Jak uniknąć podrażnień po depilacji woskiem?

Dobra wiadomość jest taka, że w dużej mierze to od Ciebie zależy, jak będzie się zachowywała Twoja skóra przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu, kiedy jest szczególnie podatna na gorsze samopoczucie. Pamiętaj, że dla ciała zabieg usunięcia włosków jest pewną ingerencją i skóra potrzebuje chwili, by wrócić do formy. Daj jej ten czas, zadbaj o jej komfort i nie funduj jej intensywnych wyzwań.

Jak zadbać o skórę tuż po depilacji?

– nie ćwicz przez kilka dni – skóra po depilacji bardzo nie lubi potu
– przez parę dni po zabiegu nie korzystaj z basenu, jacuzzi i sauny – Twój naskórek potrzebuje regeneracji, a chlor i wysoka temperatura nie sprzyjają temu procesowi
– chroń skórę przed promieniami UV, a jeśli jesteś narażony na ekspozycję na silne słońce – koniecznie korzystaj z kosmetyków z wysokim filtrem
– przez kilkadziesiąt godzin po zabiegu unikaj kontaktu skóry ze słoną morską wodą
– po trzech dniach od depilacji wykonaj delikatny peeling dobrej jakości kosmetykiem, żeby zapobiec wrastaniu włosków
– nawilżaj skórę balsamami, które zawierają składniki łagodzące i regenerujące, dobrym wyborem będą preparaty z D-panthenolem, wyciągiem z rumianku lub z drzewa herbacianego, z aloesem
– przez 24 godziny nie aplikuj na wydepilowaną skórę dezodorantu i innych kosmetyków zawierających alkohol
– noś luźną odzież i bieliznę z bawełny – dzięki temu ograniczysz proces pocenia się, unikniesz tarcia ubraniami o skórę i zapewnisz jej swobodną wentylację

Kiedy wykonać depilację?

Jeśli planujesz wakacyjny wyjazd albo podróż, która będzie się wiązała z długimi godzinami spędzonymi w samochodzie lub samolocie – zajrzyj na zabieg co najmniej trzy dni wcześniej, nie tuż przed. Dzięki temu skóra będzie miała wystarczająco dużo czasu na pełną regenerację, a Ty będziesz mógł swobodnie korzystać ze wszystkich urlopowych atrakcji. Z kolei długie trasy nie są wskazane szczególnie wtedy, kiedy jesteś po depilacji pleców – jeśli będziesz się opierał o fotel przez kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt godzin, wtedy najprawdopodobniej Twoje plecy się spocą, a jako że pot jest wrogiem podrażnionej, uwrażliwionej skóry, zdecydowanie łatwiej będzie się wtedy nabawić niechcianej wysypki lub innych zmian skórnych.

A może depilacja próbna?

Jeśli masz ochotę wydepilować określone partie ciała woskiem, lecz masz obawy, jak zareaguje na nie Twoja skóra, zajrzyj do nas na depilację próbną. Nasza kosmetyczka szczegółowo Ci opowie, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po zabiegu, czego powinieneś unikać i na co zwrócić uwagę. Dzięki zabiegowi będziesz mógł się przekonać, jak Twoja skóra reaguje na usuwanie owłosienia i jak poziom Twojej potliwości wpływa na proces jej regeneracji. To pozwoli Ci w przyszłości łatwiej oszacować, kiedy powinieneś powtórzyć zabieg i jak go umiejscowić w kalendarzu w kontekście wyjazdów służbowych i wyjazdów prywatnych oraz realizowanych planów treningowych.

 

Pamiętaj, że wystąpienie podrażnień skóry nie jest oznaką błędu w sztuce i źle przeprowadzonego zabiegu. Krostki i zaczerwienienia są naturalną reakcją skóry, która po wizycie w salonie staje bardziej wrażliwa i podatna na działanie niekorzystnych z jej punktu widzenia czynników zewnętrznych. Wystarczy, że będziesz przestrzegał podstawowych zasad dbania o nią przez 3-4 dni i wszystko wróci do normy. W naszych salonach depilacja przeprowadzona jest w bezpieczny sposób: zasada jednej szpatułki, z zachowaniem zasad higieny oraz specjalnej pielęgnacji po depilacji.

Nie zwlekaj i zapisz się na wizytę > ZAPISZ SIĘ 

 

 

Close Menu