A Ty? Którą dziś wybierasz? O rodzajach depilacji bikini

Depilacja bikini jest dla współczesnych kobiet pewną oczywistością. Mało kto wyobraża sobie wakacje w nadmorskim kurorcie, wyjście na basen czy romantyczną kolację ze śniadaniem bez depilacji okolic intymnych. Nie każdy jednak wie, że depilacja intymna niejedno ma imię, a ich typów mamy tak wiele, że można się pogubić. Od przybytku głowa nie boli, można mieć więc pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie. Podpowiadamy, co kryje się pod nazwą bikini klasyczne, french, brazylijskie i jakiego efektu możecie oczekiwać po poszczególnych zabiegach. Na każdy humor, na każdą pogodę i na każdy nastrój w Time for Wax mamy dla Was depilację! Do dzieła!

Time for Wax depilacja woskiem

Podstawowe rodzaje depilacji bikini. Absolutny basic: bikini klasyczne

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje depilacji bikini. Na początek bierzemy pod lupę podstawową, „najskromniejszą” wersję – bikini klasyczne. Planujesz swoją pierwszą wizytę w salonie specjalizującym się w depilacji woskiem? Liczysz na subtelny efekt i nie chcesz pozbywać się wszystkich włosów w okolicy bikini? W takim razie z pewnością zainteresuje Cię bikini klasyczne!

Bikini klasyczne to najmniej inwazyjny rodzaj depilacji okolic intymnych, włosy są usuwane płytko, niemal wyłącznie z pachwin i do tzw. linii majtek. Usunięcie owłosienia z tego obszaru woskiem zapewnia znacznie korzystniejszy efekt niż w przypadku samodzielnego golenia maszynką. Ten rodzaj depilacji bikini wybierany jest najczęściej przez osoby, którym nie przeszkadza owłosienie w okolicy intymnej, a chcą jedynie usunąć włosy wystające poza linię majtek, by zachować estetyczny wygląd i swobodnie założyć np. kostium kąpielowy na basen lub plażowe bikini o nieco pełniejszym fasonie. Zabieg często wybierany nie tylko przez starsze panie, ale także przez młode adeptki depilacji – bikini klasyczne polecane jest jako pierwszy zabieg, bo pozwala oswoić się z depilacją woskiem i przyzwyczaić skórę do regularnych zabiegów. Dzięki niewielkiej ingerencji możemy sprawdzić, czy skóra nie jest nadwrażliwa na depilację woskiem i czy nie ma skłonności do odczynów alergicznych  – nie zawsze przecież trzeba od razu decydować się na brazylianę.

Wiele osób odwiedzających gabinet kosmetyczny w celu usunięcia zbędnego owłosienia czuje skrępowanie i obawę przed bólem. Rezygnując z pełnej depilacji całej okolicy intymnej, możemy znacząco zredukować naturalne obawy. Warto pamiętać, że zabieg wykonany w wysokiej jakości gabinecie przez profesjonalne kosmetyczki jest komfortowy i w pełni higieniczny. Podczas wizyty kładzie się szczególny nacisk na zniwelowanie bólu i zapewnienie klientkom wygody.

Ti,me for Wax depilacja woskiem

Bikini french – jeszcze nie wszystko, ale o krok dalej…

Depilacja bikini french z definicji zakłada nieco głębszą ingerencję, bo poza pachwinami i linią majtek depilowana jest także część wzgórka łonowego z pozostawieniem pionowego paska na całej jego długości. Bikini french nie obejmuje tylnych partii ciała. Depilacja francuska jest skierowana do osób bardzo wrażliwych na ból, które nie odważyły się na pełne usunięcie owłosienia. Pozwala zachować dużą higienę okolic intymnych, a także estetyczny wygląd. Bikini french może być wykonywane zarówno z użyciem zwykłego wosku, jak i z użyciem Magic Wax – szczególnie dla pań wrażliwszych na dyskomfort. Jest to pewna ponadczasowa klasyka w depilacji – niemal jak sukienka mała czarna i czerwone Ferrari. Nigdy nie wyjdzie z mody.

Time for Wax depilacja woskiem

Brazyliana – hit wszech czasów!

Nie ma chyba wątpliwości, że to królowa depilacji – brazyliana. Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj depilacji narodził się w kraju samby i jej pierwszymi zwolenniczkami były skąpo odziane tancerki z przedmieść Rio. Depilacja brazylijska bywa nazywana pełną, bo zbędne owłosienie jest usuwane z pachwin, całego wzgórka łonowego, warg sromowych, przestrzeni między pośladkami. Usuwamy wszystko, a nasze Klientki są nieskazitelnie gładkie. Wosk daje maksymalnie dokładny efekt i na dłużej, niż ten uzyskiwany z użyciem maszynki. Nie ma sobie równych także fakt, że takich depilacji wykonujemy najwięcej – kilkaset w ciągu tygodnia i wprawa, jaką osiągnęliśmy, przekłada się na efekt, z którego nie można być niezadowolonym 🙂 Depilacja brazylijska pozwala na zachowanie maksymalnej higieny, jest polecana kobietom w każdym wieku, uwielbiana przez tysiące naszych Klientek. Zalecamy, aby wykonywana była z użyciem Magic Wax dla zwiększenia komfortu zabiegu. Ma tylko jedną wadę – ta gładkość uzależnia 🙂

A Ty, którą depilację wybierasz? 🙂

____________________________

Jeżeli jeszcze nie wybrałaś się do Time for Wax, to mamy dla Ciebie super rabat, który na pewno Cię zachęci! Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj 25% zniżki na pierwszą depilację 🙂 Kliknij w link i wpadnij do TfW! https://timeforwax.pl/newsletter-promocja/

Close Menu