Depilacja bikini - zobacz co i jak!
depilacja bikini

Depilacja Bikini – zobacz co i jak!

depilacja bikini

Depilacja bikini jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w Time for Wax. Często decydują się na nią klientki podczas swojej pierwszej depilacji woskiem. Pomimo ogromnej popularności tego zabiegu, narosło wokół niego wiele mitów, które w tym artykule postanowiłyśmy obalić. Czy depilacja bikini musi boleć? Jak się do niej przygotować?

CO OBEJMUJE DEPILACJA BIKINI?

Choć depilacja bikini obejmuje z nazwy jedną partię ciała, to w rzeczywistości może być ona bardziej lub mniej rozległa. Może dotyczyć samej linii majtek, lub tropem bikini hollywoodzkiego, sięgnąć dalej. To, jak głęboka będzie wykonywana depilacja zależy od tego, który z dostępnych trzech modeli wybierzesz, lub od tego, jak poinstruujesz Kosmetyczkę.

Depilacja klasyczna jest najbardziej zachowawcza. Nie wkracza za linię majtek. Depilacji podlegają jedynie włoski z okolicy pachwin. Ewentualnie, przy bikini klasycznym usuwa się  dodatkowo tkzw. ścieżkę, czyli linię od wzgórka łonowego do pępka.

Depilacja francuska (french) to zabieg, podczas którego usuwa się włosy z zewnętrznych partii skóry okolicy intymnych. Zabieg obejmuje: całe pachwiny i  wzgórek łonowy z pozostawioną nienaruszoną jego środkową częścią.

Depilacja brazylijska jest niekwestionowaną królową depilacji. W przypadku brazyliany, depiluje się wszystkie włosy z okolic intymnych: pachwin, warg, wzgórka łonowego a dodatkowo szpary między pośladkowej oraz ścieżki.

JAK DEPILOWAĆ BIKINI (I PIELĘGNOWAĆ), ŻEBY NIE BYŁO PODRAŻNIEŃ

Odpowiednia metoda depilacji bikini i sposób pielęgnacji wydepilowanego obszaru są kluczem do pięknej, gładkiej skóry bez podrażnień. Dwiema najczęstszymi przyczynami podrażnień po depilacji są: nieprzygotowanie skóry do zabiegu oraz nieprawidłowa długość włosów.

Właściwe przygotowanie bikini do zabiegu depilacji woskiem to przede wszystkim złuszczenie starego, martwego naskórka i odpowiednie nawilżenie (ale nie w dniu depilacji!) skóry. Eliminuje to ryzyko zerwania naskórka. Drugim ważnym aspektem jest długość włosa. W przypadku, gdy włosy są za krótkie, jest szansa, że wosk nie zdoła złapać tych najkrótszych włosków, przez co depilacja nie będzie w 100% skuteczna. Kiedy zaś włosy są za długie do zabiegu depilacji, może dojść do ich przerwania. Nieprawidłowe usunięcie włosa może doprowadzić do jego wrastania, czemu towarzyszą nieestetyczne, czerwone krostki. Odpowiednia długość włosów do depilacji to ta między 0,5 – 0,9 cm. Powinnaś o tym pamiętać, zwłaszcza w przypadku zabiegów bikini. Jest to partia, która najbardziej narażona jest na wrastanie włosów.

CO ZROBIĆ, ŻEBY DEPILACJA BIKINI NIE BOLAŁA?

Przepis na bezbolesną depilację bikini jest bardzo prosty. Musisz tylko trzymać się kilku prostych zasad.

  1. Odpowiednie nastawienie to podstawa! Nie bój się, że boli – to naprawdę nie jest takie straszne! Time for Wax łamie stereotypy i udowadnia, że depilacja woskiem nie musi boleć. Wszystko jest w głowie – przy dobrym nastawieniu zabieg będzie zdecydowanie bardziej komfortowy. Nie nastawiaj się na ból, tylko myśl o tym, jak fajnie będzie cieszyć się gładkim bikini przez kilka tygodni 😊.
  2. Właściwe przygotowanie skóry – o której pisałyśmy w pierwszej części artykułu. Bikini przed depilacją powinno być: nawilżone (ale nie w dniu depilacji!) oraz oczyszczone z martwego naskórka. Możesz to zrobić za pomocą peelingu, czy szczotki przeznaczonej do masażu na sucho.
  3. Postaw na specjalistę. Wybierz salon, który specjalizuje się w depilacji woskiem. Dzięki temu, będziesz miała pewność, że zabieg zostanie wykonany profesjonalnie. Nasze kosmetyczki mają swoje sprawdzone sposoby, by depilować możliwe jak najmniej boleśnie i bardzo dokładnie. Sam zabieg przeprowadzany jest w przyjaznej, komfortowej atmosferze, zachowując pełen szacunek do klientki i jej intymności.

Jeśli jeszcze u nas nie byłaś, nie zapomnij zapisać się na rabat –> Przenieś mnie na stronę z rabatem!

Przeczytaj również:

  1. Szczerze o depilacji woskiem – boli czy nie boli?
  2. Szczotkowanie na sucho, czyli cudowne właściwości masażu

Close Menu