Depilacja brazylijska bez tajemnic – jak się do niej przygotować?

Większość kobiet marzy o idealnie gładkiej skórze. O swoje ciało dbamy na wiele sposobów: stosujemy peelingi, wcieramy nawilżające balsamy, wykonujemy masaże i usuwamy owłosienie. Coraz większa grupa kobiet rezygnuje z golenia okolic intymnych na rzecz profesjonalnego usuwania niechcianych włosków przy pomocy wosku. Dlaczego depilacja u kosmetyczki jest tak popularna? Przede wszystkim podczas wizyty w gabinecie możemy pozbyć się wszystkich włosów z każdej części ciała. Profesjonalna kosmetyczka dostrzeże nawet najmniejsze włoski, których samodzielne usunięcie jest bardzo trudne lub nawet niemożliwe. Spektakularny efekt zabiegu utrzymuje się nie przez kilka dni, a kilka tygodni. Po depilacji nie pozostają nieestetyczne krostki i podrażnienia. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej depilacji okolic intymnych, a dokładniej – depilacji brazylijskiej. Co warto o niej wiedzieć? Jak przygotować się do wizyty w salonie kosmetycznym? Sprawdź!

Profesjonalna depilacja u kosmetyczki – jak to wszystko się zaczęło?

Depilacja brazylijska, to całkowita depilacja miejsc intymnych, którą w Time for Wax wykonujemy woskiem. Ten typ depilacji stanowi 70 proc. wykonywanych przez nas zabiegów. Na początek enigmatyczna nazwa – depilacja brazylijska, zwana potocznie „brazylianą” wzięła swój początek od Sisters International Salon w Nowym Jorku, gdzie w roku 1987 siedem sióstr, z pochodzenia Brazylijek, otworzyło własny biznes i zaczęło oferować ten zabieg w swoim salonie na stałe.

Jeżeli zastanawiasz się, czy to usługa dla Ciebie, nosisz się z zamiarem skorzystania z pierwszej depilacji miejsc intymnych i chcesz zrobić brazylianę – koniecznie przeczytaj ten artykuł! Odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy Twoje wątpliwości! 🙂

Jak przebiega zabieg depilacji brazylijskiej?

Wosk, rozgrzany do temp. 37–38 stopni C. nakładany jest szpatułką. To metoda higieniczna (szpatułka jest wymieniana po każdej klientce),  a sama depilacja jest dużo dokładniejsza niż np. przy użyciu rolki. Kolejny etap to standardowe postępowanie tak jak w przypadku każdego zabiegu depilacji woskiem na innych partiach ciała. W studiu Time for Wax personel jest wykwalifikowany, sam zabieg jest szybki i bardzo komfortowy – znika bariera wstydu… przecież to najczęściej powtarzany zabieg, najbardziej popularny, więc wstydzić nie ma się czego. Przez cały czas trwania zabiegu pozostaniesz w jednorazowej bieliźnie. Bardzo ważną zaletą samego zabiegu jest to, że efekt utrzymuje się od 3 do 4 tygodni, a samo powtarzanie i kolejny zabieg jest już dużo mniej niekomfortowy – najtrudniejszy jest pierwszy krok :).

Jak się przygotować?

Najważniejszą  rzeczą w depilacji woskiem jest długość włosa, to ona decyduje o tym, jak dokładna będzie depilacja i to, czy będzie komfortowa. Najlepsza długość  przy depilacji  klasycznym woskiem to 0,5–1 cm oraz max. 1,5 cm przy depilacji woskiem Magic Wax. Niestety zbyt długie włosy zwiększają dyskomfort podczas zabiegu, a za krótkie uniemożliwiają jego dokładne przeprowadzenie. Włosy u każdego rosną w różnym tempie, dlatego trudno stwierdzić, jak często zabieg trzeba będzie ponawiać. W przypadku dłuższych włosów przycinamy je do odpowiedniej długości. Dzień przed zabiegiem warto wykonać peeling, który sprawi, że depilacja będzie dokładniejsza. Peelingi pomagają także przeciwdziałać wrastaniu włosków, podobnie jak stosowanie odpowiednich kosmetyków. Należy unikać tłustych kremów i balsamów, nie nakładamy ich na depilowaną skórę. Niewskazane jest także solarium i ekspozycja na słońce. W każdym studiu Time for Wax jest zainstalowany bidet, są dostępne jednorazowe ręczniki i żel do higieny intymnej – koniecznie skorzystaj na miejscu z możliwości odświeżenia okolic intymnych przed zabiegiem.

Czego nie robić po depilacji bikini?

Odradza się korzystanie z basenu (chlor bardzo podrażnia skórę), sauny, jeżeli skóra jest podrażniona, unikaj także ćwiczeń fizycznych i absolutnie nie wykonuj zabiegu usuwania włosków maszynką pomiędzy depilacjami woskiem! Nie korzystaj z solarium i nie opalaj się na słońcu – przebarwienia, podrażnienia i dyskomfort  mogą być dla Ciebie bardzo nieprzyjemne. Wszystkie zasady mają na celu zwiększenie Twojego komfortu po i przed depilacją.

Czy depilacja brazylijska boli?

To bardzo zindywidualizowana kwestia – odczucia mogą być różne, w zależności od naszego naturalnego progu bólu. Jeżeli jednak spojrzeć na statystyki zabiegów w studiach Time for Wax, to chyba zupełnie nie ma się czego obawiać :). Brazyliana jest na pierwszym miejscu! Jeżeli jednak obawiasz się bólu, poproś o wykonanie zabiegu naszym bezbolesnym i bezpaskowym Magic Wax. Jak napisała jedna z naszych klientek:

 “Przy pierwszej depilacji brazylijskiej więcej strachu niż bólu, a kolejne to jak spacer. Nie ma co się bać, wosk nie gryzie wręcz pomaga.”

O co może poprosić kosmetyczka?

Dla Twojego komfortu i wygody kosmetyczki może Cię poprosić o naciąganie skóry podczas zabiegu – to trochę tak, że sama możesz sobie pomóc, by zabieg był sprawny i bezbolesny. Nasz personel jest świetnie przeszkolony, a atmosfera miła i niekrępująca. Po zabiegu dostaniesz oliwkę lub balsam, który będziesz mogła na miejscu wmasować w skórę. Trafiasz do Time for Wax, to znaczy, że jesteś zadbaną i świadomą swoich potrzeb kobietą! Jesteś członkinią naszej społeczności, gdzie rozmowa o czymś tak naturalnym jak depilacja jest na porządku dziennym. Nie martw się bólem, nie krępuj się i nie wstydź! 🙂

W razie pytań – pisz, a chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości! 

Close Menu