Depilacja woskiem - boli czy nie boli?
wosk twardy

Szczerze o depilacji woskiem – boli czy nie boli?

wosk twardy

Depilacja woskiem jest metodą usuwania owłosienia, wokół której urosło wiele mitów. Jeden z nich głosi, że zabieg musi boleć, ale czy rzeczywiście tak jest? Co zrobić, aby zabieg był możliwe jak najmniej bolesny?

 CZYM JEST DEPILACJA WOSKIEM I JAK SIĘ DO NIEJ PRZYGOTOWAĆ?

Depilacja woskiem to naturalna metoda usuwania niechcianego owłosienia. Odpowiednio wykonana pozwala cieszyć się gładką skórą nawet do 4 tygodni. Jest skuteczna i nieinwazyjna, ale czy boli?  

Aby depilacja woskiem przyniosła oczekiwane rezultaty, należy pamiętać, że wyrywany włos musi być wystarczająco długi, by zatopić się w wosku. W Time for Wax zalecamy, aby było to minimum 0,5 cm w przypadku wosku miękkiego (klasyczny wosk) oraz minimum 0,9 cm dla wosku twardego (naszego autorskiego Magic Wax) niezależnie od depilowanej partii.

Aby zabieg był możliwie najdelikatniejszy, najszybszy i najbardziej skuteczny, zaleca się na wieczór przed wizytą odpowiednie przygotowanie ciała. Wystarczy wykonanie peelingu cukrowego lub wyszczotkowanie skóry na sucho, przeznaczoną do tego szczotką. Pomoże to w złuszczeniu martwego naskórka. Dodatkowo sprawi, że skóra będzie mniej podatna na ewentualne podrażnienia.

DEPILACJA WOSKIEM – BOLI CZY NIE BOLI?

Ból jest kwestią bardzo indywidualną i zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest chociażby znalezienie właściwego salonu depilacji woskiem. Korzystając z usług specjalistów, ryzyko, że zabieg okaże się nieskuteczny, podrażniający, czy bardzo bolesny, jest bliskie zeru. Profesjonalna depilacja woskiem nie musi być bolesna i nieprzyjemna. Ważne jest jeszcze, aby wcześniej odpowiednio przygotować skórę do zabiegu i zadbać o swój własny komfort.

Każdy ma inny próg bólu, a co za tym idzie, inaczej ocenia bolesność wykonanego zabiegu. W Time for Wax, do depilacji miejsc szczególnie wrażliwych, takich jak bikini czy pachy, rekomendowany  jest nasz autorski, twardy wosk Magic Wax. Nie przykleja się do skóry, a jedynie zatapia w sobie włosy. Dzięki temu zabieg jest mniej bolesny niż w przypadku depilacji miękkim, klasycznym woskiem.

KTÓRE CZĘŚCI CIAŁA DEPILUJE SIĘ WOSKIEM?

Pomimo stereotypów o tym, że  woskowanie musi boleć i wciąż obecnego tabu wokół kobiecych stref intymnych, to właśnie depilacja bikini jest najczęściej wybieranym zabiegiem na pierwszej wizycie. Co więcej, depilacja bikini woskiem jest najczęściej wybieranym zabiegiem przez klientki bez względu na ilość odbytych wizyt.

Samej depilacji zaś podlega niemalże każda część ciała – ręce, pachy, nogi, wąsik, brwi, dłonie, stopy, plecy, pośladki, kark, ramiona, nos i uszy. Możliwa jest również depilacja woskiem miejsc mniej oczywistych, jak sutki, czy szpara między pośladkowa.

DLA KOGO JEST DEPILACJA WOSKIEM?

Tak! Jest dla każdego, kto ma odwagę jej spróbować. Jest nieinwazyjna dla skóry i w pełni naturalna. Oznacza, że mogą z niej korzystać zarówno dorośli jak i młodzież. Podobnie osoby wytatuowane i te które nie mogą (przeciwskazania zdrowotne, zażywane lekki, ciąża,) skorzystać z innej metody depilacji.

Sam zabieg jest szybki, dokładny i bardzo komfortowy. Pozwala cieszyć się gładką skórą nawet do 4 tygodni, przy regularnych zabiegach. Z każdą kolejną depilacją, włoski odrastają wolniej, jest ich mniej i są znacznie osłabione, przez co nie są tak twarde jak po goleniu maszynką. Depilacja woskiem jest też o tyle przyjazna dla skóry, że zmniejsza ryzyko pojawienia się podrażnień i wrastających włosków.

Close Menu