Depilacja - woskiem czy laserem? A Ty, którą wybierasz?
depilacja woskiem czy laserem

Depilacja – woskiem czy laserem? A Ty, którą wybierasz?

depilacja woskiem czy laserem

Depilacja woskiem i laserem uchodzą za dwie skrajnie konkurencyjne sposoby usuwania niechcianego owłosienia. Mało kto jednak wie, że grupy docelowe obydwu zabiegów są kompletnie różne, a wynika to z licznych różnic pomiędzy jedną a drugą metodą depilacji.  W tym artykule dowiesz się co łączy a co dzieli depilację woskiem i laserem, która z tych metod jest bardziej naturalna, jakie są ich zalety a jakie przeciwwskazania. 

DEPILACJA WOSKIEM I LASEREM – RÓŻNICE

Znaczącą różnicą między depilacją woskiem a laserem jest jej dostępność. Oczywiście, z biegiem czasu i rozwojem technologii, depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularna, jednak nie jest przesadą stwierdzenie, że ta metoda depilacji dopiero raczkuje, w porównaniu z depilacją woskiem, która towarzyszy nam od dziesięcioleci.

Kolejnym ważnym aspektem, który należy rozważyć przed rozpoczęciem depilacji jest czas jaki chcemy na tę depilację przeznaczyć. W przypadku wosku, włosy wyrywane są wraz z cebulkami, dzięki czemu po regularnym wykonywaniu zabiegów odrasta ich dużo mniej lub przestają odrastać całkowicie. Dzieje się to całkowicie naturalnie, bez ingerencji sztucznych czynników. Depilacja woskiem jest mechaniczną metodą depilacji. Aby depilacja była skuteczna wystarczy odpowiednia długość włosa, dobry jakościowo wosk i sprawne ręce kosmetyczki, które zrywają wosk w sposób możliwie najmniej bolesny. Depilacja laserowa z kolei doprowadza do samoistnego wypadania włosów. Po każdym kolejnym naświetlaniu odrasta coraz mniej włosów aż finalnie, nie odrastają żadne. Fenomen depilacji laserowej polega na uszkodzeniu mieszków włosowych za pomocą ich laserowego naświetlania.

Finalnie, obie metody doprowadzają do częściowego lub całkowitego zaniku niechcianego owłosienia.

DLA KOGO JEST WOSK?

Depilacja woskiem  jest zabiegiem w pełni naturalnym, nieingerującym bezpośrednio w skórę i jej strukturę. W Time for Wax ma to dla nas szczególne znaczenie, nie tylko w kontekście medycznym, ale również ekologicznym. Wosk nakładamy jednorazowymi, drewnianymi szpatułkami, a wosk zrywamy albo za pomocą bawełnianych pasków, albo rąk.   

Depilacja woskiem jest więc zabiegiem nieinwazyjnym. W wyniku tej depilacji włosy wyrywane są wraz z cebulkami, dzięki czemu odrastają słabsze albo wcale. Efekt utrzymuje się w okolicach 2-3 tygodni. Regularność wykonywanych zabiegów skutkuje znacznym zmniejszeniem owłosienia, włosy odrastają rzadziej i jest ich mniej. Sam proces odrastania również się wydłuża, dzięki czemu osoby stale depilujące się woskiem, mogą cieszyć się gładką skórą nawet 4 tygodnie.

Przeciwwskazaniami do rozpoczęcia depilacji woskiem są: uczulenie na wosk (przed rozpoczęciem depilacji wykonywana jest próba uczuleniowa), stany zapalne skóry, świeże rany i blizny, świeża opalenizna, choroby takie jak: łuszczyca.

Dla kogo jest depilacja woskiem? Dla każdego, kto ceni sobie gładką skórę uzyskaną w pełni naturalnymi sposobami.

DEPILACJA LASEREM – PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania przed wykonaniem depilacji laserowej mogą mieć dwie formy: bezwzględne i względne (czasowe). Pierwsze z nich to takie o charakterze stałym – uniemożliwiają na stałe skorzystanie z tej metody depilacji. Zaliczamy do nich:

 • Choroby nowotworowe
 • Cukrzyca
 • Metalowe implanty
 • Choroby endokrynologiczne
 • Przewlekłe choroby skóry, takie jak: łuszczyca, bielactwo
 • Zaburzenia krzepliwości krwi i stosowanie leków, które mogą owe zaburzenia powodować
 • Nadwrażliwość na światło
 • Jasne włosy (rudawe, siwe, blond) – zabiegi wykonane na włosach ze znikomą ilością lub brakiem melaniny nie byłyby w pełni skuteczne.

Przeciwwskazania względne to takie, które tymczasowo uniemożliwiają skorzystanie z tej metody depilacji.  Są to stany czy zmiany skórne, które po czasie mijają lub stają się na tyle niewielkie, że nie powodują stałego przeciwwskazania do depilacji laserowej.  Do takich sytuacji należą:

 • Ciąża oraz okres karmienia piersią
 • Infekcje skórne
 • Opalenizna
 • Przyjmowanie leków antydepresyjnych, sterydów lub antybiotyków z grupy tetracyklin
 • Zdjęcia rentgenowskie w terminie krótszym niż 7 dni przez zabiegiem
 • Miesiączka w pierwszych trzech dniach cyklu
 • Spożywanie alkoholu w okresie krótszym niż doba przed zabiegiem
 • Niektóre zabiegi chirurgiczne i medycyny estetycznej (należy je skonsultować z Kosmetyczką)
 • Epilepsja

Przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej ważne jest aby zdobyć niezbędne informację do przygotowania się do zabiegu. Epilacja laserowa nie jest zabiegiem nieingerującym w skórę. Warto więc przed rozpoczęciem serii zabiegów dokładnie zapoznać się z możliwymi działaniami niepożądanymi oraz przeciwwskazaniami.


Chcesz dowiedzieć się więcej o depilacji woskiem? Koniecznie przeczytaj:

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z TYM CO SIĘ U NAS DZIEJE? OBSERWUJ NASZE SOCIAL MEDIA: 

Close Menu