Depilacja woskiem w salonie – jak się przygotować?

Jak przygotować się przed depilacją woskiem?

Coraz większa rzesza pań ceniących sobie komfort rezygnuje z golenia maszynką na rzecz profesjonalnej depilacji woskiem. I nic w tym dziwnego: krótki zabieg wykonany przez profesjonalistę pozwala na długo cieszyć się gładką skórą bez podrażnień. Przy pomocy wosku możemy pozbyć się niechcianego owłosienia z każdej strefy – bikini, twarzy, pach, rąk, nóg, pleców… Jeśli chcesz do nas wpaść, pewnie zastanawiasz się, czy do woskowania trzeba się jakoś przygotować. Skóra przed depilacją nie wymaga specjalnych zabiegów, ale warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. ­

O czym pamiętać przed depilacją woskiem?

Jeśli nie zadbasz odpowiednio o skórę przed zabiegiem, może się zdarzyć, że zareaguje ona podrażnieniem albo efekt nie będzie spełniał twoich oczekiwań, albo po prostu  będziesz się czuła mało komfortowo. Co powinnaś zrobić, jeśli chcesz poddać się depilacji woskiem? Opalanie i inne zabiegi w miejscu, z którego będziesz pozbywać się włosów – czy są dozwolone? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania, które rodzą się w głowie osób zapisujących się po raz pierwszy na zabieg profesjonalnej depilacji.

My opowiadamy Ci krok po kroku jak się przygotować. Oswajamy depilację, żebyś nie tylko Ty, ale i Twoja skóra, była przygotowana na zabieg. 🙂

Bezpieczna depilacja woskiem a opalanie i inne zabiegi kosmetyczne

Planujesz wizytę w gabinecie kosmetycznym w celu usunięcia włosków ze strefy bikini albo nóg? W takim razie powinnaś już wcześniej zatroszczyć się o kondycję swojej skóry.

Depilacja woskiem i opalanie oraz inne zabiegi nie powinny iść ze sobą w parze. Przed depilacją nie należy się intensywnie opalać, stosować kremów z kwasami owocowymi, ani poddawać się zabiegom złuszczającym. Nie powinnaś też mieć opryszczki, zwłaszcza jeśli woskowanie będzie wykonywane w okolicach wąsika.

Przed samym zabiegiem nie należy skóry kremować, nacierać balsamem, oliwką, bo do natłuszczonej skóry wosk źle przywiera. Ale, ale! Ważne, żebyś kilka dni wcześniej zrobiła solidny gruboziarnisty peeling, który usunie martwy naskórek i odsłoni włoski.

Bezpieczna depilacja woskiem a rodzaj bielizny

Wybierając się na głęboką depilacją bikini, zanim wyjdziesz z domu, zwróć uwagę na swoją bieliznę. Najlepiej, żeby była przewiewna i oddychająca. Bawełna jest idealna. Włókna syntetyczne mogą dodatkowo podrażniać skórę, która po zabiegu będzie lekko zaczerwieniona i wrażliwa. Po samej depilacji bikini brazylijskiego możesz też odczuwać dyskomfort, gdy założysz stringi.

Przed depilacją bikini zawsze prosimy o skorzystanie z bidetu – wiadomo, higiena na pierwszym miejscu! Dzięki temu będziesz czuła się świeżo i unikniesz zapalenia mieszków włosowych. W naszych łazienkach zawsze czeka delikatny środek do higieny intymnej i papierowe ręczniki. Przy depilacji bikini nie musisz się też obawiać o zabrudzenie woskiem bielizny. Do zabiegu założysz jednorazowe majteczki, które da ci kosmetyczka w gabinecie.

Bezpieczna depilacja woskiem a zmiany skórne (pieprzyki, narośle, otwarcia, wypryski)

Zanim poddasz się depilacji, dobrze obejrzyj miejsca, z których chcesz usunąć włoski. Skóra powinna być zdrowa. Oznacza to brak skaleczeń, rozległych siniaków, świeżych strupków, których stan pod wpływem ciepła i w kontakcie z woskiem mógłby się zaostrzyć. Przeciwwskazaniem do wosku są również wypryski, czynne alergie, poparzenie słoneczne. Zanim do nas przyjdziesz, musisz je wyleczyć.

Pieprzyki i narośle najlepiej zakleić małym plasterkiem. Naruszenie ich powierzchni np.: zerwanie lub naderwanie wraz z paskiem, który służy do usuwania wosku, może w przyszłości prowadzić do komplikacji. Najlepiej będzie, gdy dodatkowo pokażesz je kosmetyczce przed depilacją, tak by w trakcie zabiegu mogła zwrócić na te miejsca szczególną uwagę.

To samo dotyczy stopnia wrażliwości skóry. Jeśli szybko robią ci się siniaki, które długo się wchłaniają, lepiej będzie, gdy do depilacji wrażliwych miejsc: wąsika, pach, bikini zdecydujesz się na Magic Wax, nasz autorski wosk, który jest delikatniejszy niż zwykły. Po zabiegu na delikatne partie nakładamy sudocrem, który dodatkowo pomaga złagodzić zaczerwienienie.

Jaka długość włosków?

Oglądając skórę, zwróć uwagę na długość włosów. Do wosku najlepiej nadają się włosy o długości min. 0,5 cm. Jeśli są krótsze, to przy zabiegu usuniemy tylko część z nich i efekt gładkości będzie krótszy, niż powinien. Jeśli będą dłuższe, to zabieg będzie bardziej bolesny.

Rzuć okiem w kalendarz, termin wizyty ma znaczenie

Tę radę trzeba sobie wziąć do serca, gdy tego samego dnia lub w niedalekiej perspektywie planujesz wielkie wyjście lub szykuje się inna ważna okazja. Nigdy nie da się przewidzieć, jak zareaguje skóra na wosk i jak długo będzie się utrzymywało zaczerwienienie po zabiegu. Jest to ważne, zwłaszcza jeśli depilujesz się po raz pierwszy. Z czasem skóra przyzwyczaja się, więc reaguje spokojniej i szybciej wraca do naturalnego stanu. Ostrożność trzeba też zachować tuż przed miesiączką i podczas okresu. Niektóre kobiety mają wówczas mniejszą wrażliwość na ból. Jeśli o bólu mowa, bolesność w trakcie zabiegu naprawdę jest do zniesienia, ale oczywiście próg bólu jest sprawą indywidualną. Na szczęście do nas na depilację nie musisz się wcześniej umawiać, więc możesz bez stresu wybrać moment, który będzie dla Ciebie najbardziej komfortowy.

Terminarz przygotowań do pierwszej depilacji woskiem

Zebrałyśmy nasze porady w krótki terminarz. O skuteczności i trwałości depilacji woskiem decyduje odpowiednie przygotowanie. Kieruj się tymi prostymi zasadami:

2 tygodnie przed depilacją 

Przede wszystkim, aby zabieg przyniósł założone efekty, musi zostać wykonany na owłosionej skórze. Na dwa tygodnie przed wizytą odłóż maszynkę, krem do depilacji lub depilator. To optymalny czas, aby Twoje włoski odrosły. Ich minimalna długość to 0,5 cm. Krótsze mogą nie przykleić się do wosku i nie będziesz zadowolona z efektów depilacji.

2 dni przed depilacją

Zrezygnuj ze wszystkich zabiegów, które mogą podrażnić i wysuszyć Twoją skórę: sauna, solarium, opalanie.

1 dzień przed depilacją

Zrób peeling ciała, to pomoże włoskom wydostać się spod skóry i depilacja będzie skuteczniejsza.

W dniu depilacji

Nie stosuj tego dnia na depilowaną partię żadnych kosmetyków: olejku, balsamu, kremu. A w przypadku pach – nie używaj dezodorantów i antyperspirantów.

Gotowa wypróbować Time for Wax? Odbierz 50% zniżki na pierwszą wizytę

Close Menu