Depilację woskiem zacznij od… – przygotowania!

Depilacja woskiem należy do najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Na sukces wosku wpływa nie tylko jego dostępność, ale także szybkość i wygoda stosowania. Nie każdy wie jednak, że na trwałość i dokładność zabiegu wpływa przede wszystkim to, jak dbamy o skórę przed i pomiędzy zabiegami, a regularność to podstawa! Ciekawi? Startujemy.

Nawilżaj!

Najważniejszym i podstawowym zabiegiem, jaki trzeba wykonywać regularnie jest peeling i nawilżanie skóry. O tym, że elastyczna i odżywiona skóra lepiej reaguje na wszelkie zabiegi kosmetyczne nie trzeba dużo pisać. Regularne aplikowanie balsamu nawilżającego jest bezwzględnie konieczne w przypadku skóry suchej, ponieważ osłabione włókna naskórka zwiększają ryzyko przerwania jego ciągłości (tzw. ściągniecie  naskórka), które nie jest groźne, ale nie wygląda estetycznie i nie jest miłym rezultatem depilacji…

A peeling?

Złuszczenie skóry peelingiem wzmacnia i przedłuża efekt depilacji, odsłania krótsze włosy, wygładza skórę, dlatego warto go zrobić na dzień przed depilacją. Uwaga! Chodzi o zwykły peeling – nie zaleca się korzystania z zabiegu depilacji woskiem bezpośrednio po peelingach kwasami owocowymi i po profesjonalnych peelingach wykonywanych pod okiem kosmetologa.

2 dni do zabiegu – odliczanie!

Na dwa dni przed zabiegiem należy zrezygnować z korzystania z solarium i sauny – to konieczne, bo skóra, szczególnie po solarium, jest bardzo wrażliwa i wzrasta ryzyko uczulenia czy innych powikłań po depilacji.

W dniu depilacji KONIECZNIE!

Zabierz ze sobą dobry humor, zajrzyj do nas bez umawiania o dowolnej porze, zrelaksuj się i zadbaj o siebie w towarzystwie naszych najlepszych kosmetyczek! W dniu zabiegu możesz także zrezygnować z intensywnych ćwiczeń fizycznych, bo skóra może być nadmiernie ukrwiona, a sam zabieg mniej komfortowy. Wybierz wygodny i swobodny strój, a jeżeli wybierasz się na zabieg depilacji bikini koniecznie załóż bawełnianą bieliznę. Niepolecane są także rajstopy z lycrą, które po zabiegu mogą utrudnić skórze szybką regenerację i oddychanie. Pamiętaj, że zabieg depilacji woskiem jest bezinwazyjny – możesz go wykonywać w dowolnym dniu cyklu miesięcznego (nawet podczas miesiączki) pod warunkiem, że czujesz się z tym komfortowo. Szczególnie wrażliwe panie powinny unikać depilacji w tym czasie. Przy niskiej odporności na ból najlepiej zdecydować się na depilację w okolicach połowy cyklu menstruacyjnego.

Jakich kosmetyków używać przed depilacją?

Na pewno tych samych, których używasz na co dzień. Depilacja to nic wielkiego. Wychodzimy z takiego założenia tworząc naszą linię kosmetyków Time for Wax Professional – chcemy, by dostępne w naszych salonach preparaty były naturalne, dostosowane do potrzeb każdej skóry i stanowiły bazę pielęgnacyjną przed i po zabiegu. Na czas przed zabiegiem polecamy nasze peelingi cukrowe i lekkie balsamy.

Uwaga!

Jeżeli masz szczególnie suchą skórę, nawet w dniu zabiegu możesz ją nawilżyć jakimś lekkim mleczkiem do ciała, które dobrze się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu. Odradzamy ciężkie masła i olejki – zostaw je na czas po zabiegu – wosk może wejść z nimi w reakcję i trudniej przylegać do skóry, efekt takiej depilacji nie będzie zadowalający. A przecież każdej z nas zależy, żeby efekt zabiegu utrzymał się nawet do 4 tygodni, włosy odrastały słabsze i by było ich z czasem co raz mniej.

Czasami po depilacji, nawet regularnej, mogą wystąpić podrażnienia i zaczerwienienia. Szczególnie latem i zimą, kiedy skóra narażona jest na skrajne temperatury. Podrażnienia znikają po 2-3 dniach. Zalecamy wtedy stosowanie preparatów z panthenolem, których łagodzące działanie przynosi skórze ulgę.

Przygotowane? Poinformowane? – zapraszamy do Time for Wax! 🙂

 

Close Menu