domowa depilacja woskiem

Domowa depilacja woskiem

domowa depilacja woskiem

Kto z nas nie chciałby na dłużej zachować uczucia gładkości i miękkości odczuwanych zaraz po usunięciu włosów? Odpowiedzią na potrzeby osób, a przede wszystkim pań, które chcą czuć się dobrze w swoim ciele bez konieczności codziennego golenia nóg, pach i miejsc intymnych, powstały zestawy do depilacji woskiem. Na polskim rynku istnieje wiele produktów do depilacji domowej. Wosk do depilacji do podgrzania w puszcze, wosk w rolce do depilacji. Te produkty często, mimo że są profesjonalne, to są kupowane i używane we własnej łazience. Wydawać by się mogło, że depilacja woskiem w domu niewiele różni się od zabiegu przeprowadzanego w gabinecie kosmetycznym… Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że samodzielna depilacja bikini woskiem w domu może być nie tylko mało skuteczna, ale również może poważnie zagrozić kondycji skóry.

O ile posiadasz umiejętność depilacji i zostałaś przeszkolona z niuansów depilacji profesjonalnymi produktami, o tyle może to być trudne, ale też niebezpieczne. 
Jeżeli jednak zastanawiasz się nad samodzielną depilacją woskiem w rolce, w puszce, którą trzeba podgrzać do temperatury ciała, to taki zabieg może być niebezpieczny (chyba że jesteś przeszkolona i masz zdolności manualne). Jakie dokładnie zagrożenia niesie ze sobą usuwanie włosów na własną rękę? Sprawdź, co o depilacji woskiem w domu mówią nasi eksperci!

Depilacja woskiem w domu: samodzielna depilacja jest ryzykowna

Dlaczego? 

Ponieważ grozi uszkodzeniem skóry – żeby dobrze wydepilować się woskiem płynnym, musisz wiedzieć, w jakim kierunku  rośnie włos, w którym kierunku nakładać wosk, jaka temperatura wosku będzie najbezpieczniejsza… Producenci wosku zwykle zalecają odpowiednią temperaturę podgrzewania wosku. 

Nasza skóra bywa w różnej kondycji

Jednego dnia ta sama temperatura może być dla nas OK, drugiego okazuje się, że parzy. Dlatego trzeba być bardzo ostrożnym.

Umiejętność nakładania wosku jest bardzo istotna. Należy robić to zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa (zrywamy pod włos). 

Nie są to łatwe sprawy, dlatego depilacja woskiem w domu jest możliwa, ale najlepiej, gdy jest wykonywana przez osoby, które mają do tego specjalne umiejętności, zdolności, kompetencje. Nawet w naszym salonie nie wszystkie kosmetyczki depilują się samodzielnie, tylko proszą koleżanki, aby je wydepilowały.

Depilacja to usługa należąca do zakresu usług spa, dlatego tym bardziej trzeba ją wykonać pod okiem specjalistów. 

Po co? 

Aby uchronić się od następstw niewłaściwie wykonanego zabiegu. Mogą to być: 

  • uszkodzony naskórek; 
  • siniaki;
  • krwiaki. 

Zerwany naskórek to nieprzyjemne doświadczenie: skóra piecze, boli, mogą pojawić się przebarwienia (jeśli mając zerwany naskórek, będziesz się opalała)… Wiele naszych klientek opowiada, że po tym jak spróbowały samodzielnej depilacji, nigdy więcej nie wróciły do domowych metod usuwania włosów. Trauma po takich domowych zabiegach jest spora.

Usunięcie włosów z trudno dostępnych obszarów nie jest łatwe i wymaga precyzji. Możesz mieć pewność, że depilacja bikini woskiem w domu nie przyniesie w pełni satysfakcjonujących rezultatów.

Należy pamiętać, że do depilacji trzeba skórę przygotować

Bezpośrednio przed depilacją należy wykonać peeling, żeby włos podnieść i złuszczyć naskórek. Nie wolno przychodzić z opalonym ciałem ani tuż po solarium czy saunie, bo depilacja może spowodować ściągnięcie naskórka. Skóra powinna być w dobrej kondycji, żeby depilacja została sprawnie i szybko przeprowadzona. 

W salonach Time for Wax depilujemy płynnym woskiem z talkiem

Drugi wosk – autorski, który udało nam się wyprodukować – to Magic Wax. Depilacja przy jego użyciu jest magicznie mało bolesna. Wykorzystujemy go do depilacji niewielkich partii ciała.

Kosmetyczka nakłada wosk zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa i na chwilę pozostawia go na ciele. Ciało się nagrzewa, pory się otwierają i wosk penetruje kanalik włosa – dopiero wtedy włos jest wyrywany razem z cebulkami. 

Naprawdę magiczne uczucie

Nasze klientki często pytają, jak to możliwe, że nie zdążyły się zestresować ani poczuć bólu. Znamy wiele podobnych historii o tym, że nasze klientki wyobrażały sobie olbrzymi ból, ale po depilacji naszym magicznym woskiem okazywały się mile zaskoczone. 

U nas nie boli

Jak widzisz, szybkość depilacji ma znaczenie dla Twojego komfortu i poziomu stresu, a także pozwala Ci efektywnie wykorzystać zaoszczędzony czas. Wybierz gabinet, w którym depilacja jest przeprowadzana szybko, sprawnie, przy wykorzystaniu najlepszych rodzajów wosku i znajomości zasad depilowania. Posiadamy olbrzymie – bo trzynastoletnie – doświadczenie w depilacji. Dlatego sama odpowiedz sobie na pytanie, dokąd powinnaś pójść i jaki salon wybrać, jeżeli chcesz wydepilować się woskiem. 

Skorzystaj z usług profesjonalnego salonu, w którym pracuje wykwalifikowana kadra, specjalizująca się w konkretnych rodzajach depilacji. 

Jeżeli chcesz mieć gładką skórę i uzyskać efekt wow, nie polecamy domowych metod depilacji. Istnieje wiele produktów do domowej depilacji, ale nie przynoszą one takiego efektu, na jakim Ci zależy. 

Produkty do domowego użytku

Krem do depilacji, plastry do depilacji na zimno są mniej inwazyjne bardziej bezpieczne, ale nie dają gwarancji 100% uzyskania gładkiej skóry.

Wosk w plastrach na zimno – rozgrzewasz plaster w rękach, odklejasz plaster, a następnie przyklejasz do ciała i zrywasz  plaster z włosami.

Aby skutecznie wydepilować ciało, musisz znać metody, kierunki nakładania i zrywania pasków (włosy na ciele rosną w różnym kierunku).

Po drugie, samodzielnie trudno zrobić to skutecznie (nie jesteś w stanie dotrzeć do każdej partii ciała). 

Po trzecie, nie masz doświadczenia i nie wiesz, w którym kierunku rosną włosy (na przykład na łydkach włosy rosną w jednym kierunku, ale już na udach – w różnych kierunkach; jeżeli pasek przyłożysz z góry na dół zamiast z boku na boku, tylko wyrwiesz sobie włosy, zamiast je usunąć). 

Do opakowania są dołączone chusteczki, którymi możesz ściągnąć nadmiar wosku.

Czas trwania takiej depilacji nóg to około 1 godzina, a i tak nie potrafiłam wydepilować samodzielnie tylnej części ud!

Poza tym paski są rozgrzewane w dłoniach i ten wosk nie ma odpowiedniej temperatury, włosy nie zatapiają się w nim tak skutecznie jak przy użyciu profesjonalnego.

To powoduje, że depilacja nie jest tak skuteczna jak depilacja płynnym woskiem przy użyciu pasków bawełnianych w salonie Time for Wax. Krem do depilacji jest prostszą metodą – nakładasz na ciało, czekasz chwile i usuwasz nadmiar wosku z włosami. Niestety włos odrasta na drugi dzień, bo przy depilacji kremem nie uszkadza on cebulki włosa.

Jak sama widzisz, mas wybór metod depilacji. Rekomendujemy depilacje u profesjonalistów, a nie eksperymenty na własnej skórze.

Wpadaj do nas!

Kasia z Time for Wax 

Close Menu