nasze usługi

Farbka do brwi dla kobiet i mężczyzn

Farbka do brwi to alternatywa dla henny. Oba sposoby farbowania włosów są bardzo popularne, a klientki odwiedzające salony Time for Wax często wybierają te zabiegi. Ładnie podkreślone brwi i bardziej wyrazista barwa oprawy oczu potrafią dodać uroku oraz uwydatnić unikalną urodę każdej kobiety. Farbki do stylizacji brwi barwią zarówno włosy, jak i skórę. Ich zaletą jest szersza gama dostępnych odcieni niż w przypadku koloryzacji henną. Intensywność koloru zależy także od tego, jak długo farbka jest nałożona. Skóra po tym zabiegu pozostaje zabarwiona przez około 2 tygodnie, a włosy nawet przez 5 tygodni.

Zobacz też

Cennik zabiegu farbki do brwi

Jak stosować farbkę do brwi?

Stylizacja farbką do brwi jest podobna do używania farby do włosów. Sam preparat ma konsystencję żelu i używa się go razem z oksydantem. Istotnym elementem koloryzacji farbką jest to, by zabezpieczyć skórę wokół brwi tłustym kremem lub wazeliną. Dzięki temu zabiegowi unikniemy pofarbowania obszaru skóry, który ma zostać w naturalnym kolorze. Farbkę po nałożeniu należy zostawić na około 5-10 minut. Taki czas wystarczy, by skóra i włosy się zabarwiły. Zabieg ten lepiej wykonać w profesjonalnym salonie niż samodzielnie. Nasze wykwalifikowane kosmetyczki pomogą Ci dobrać odpowiedni odcień oraz barwę, a także precyzyjnie nałożą farbkę i dostosują czas koloryzacji do Twoich preferencji.

Przed zabiegiem koloryzacji brwi warto wykonać próbę uczuleniową. W tym celu można zgłosić się do jednego z naszych salonów i przetestować produkt. Konsultacje z kosmetyczkami w Time for Wax są bezpłatne. Naszym celem jest Twoje zadowolenie i spektakularny efekt, dlatego z dbałością dobieramy odpowiednie kosmetyki oraz metody pielęgnacji, w zależności od indywidualnych potrzeb. Salony Time for Wax znajdziesz w takich miastach jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdynia, Gdańsk, Katowice, Łódź i Kraków.

Farbowanie brwi – henna czy farbka?

Choć farbka do brwi bywa nazywana henną w żelu, nie jest to dokładnie to samo. Henna jest barwnikiem pochodzenia naturalnego produkowanym z liści i pędów rośliny. Farbka do brwi jest produktem syntetycznym, zbliżonym chemicznie do farb do włosów. Aby farbowanie tym preparatem było możliwe, konieczne jest użycie utleniacza. Oba produkty cieszą się niesłabnącym powodzeniem, jednak osoby o jasnej karnacji i jasnych włosach częściej decydują się na zabiegi z wykorzystaniem farbki.

Henna barwi włosy na okres około 4 tygodni. Przez ten czas barwnik sukcesywnie się wypłukuje, a farbowany obszar jaśnieje. Koloryzacja henną często przypada do gustu osobom z rzadkimi brwiami lub ubytkami pomiędzy włoskami, a także tym, którzy lubią mieć ciemną i wyrazistą oprawę oczu. Takie farbowanie bywa także ratunkiem dla kobiet, które nie są zadowolone z wykonanej depilacji lub regulacji brwi. Mimo że henna jest produktem w 100% pochodzenia naturalnego, przed wykonaniem koloryzacji należy przeprowadzić próbę uczuleniową na niewielkim obszarze ciała.

Co należy wiedzieć przed zastosowaniem farbki do brwi?

W salonach Time for Wax masz możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji z wykwalifikowaną kosmetyczką. Na takim spotkaniu wybierzesz odpowiedni rodzaj zabiegu, który spełni Twoje oczekiwania. Konsultacja na pewno ułatwi Ci także wybór właściwego koloru farbki do brwi. Z szerokiej gamy kolorów niewątpliwie wyszukasz ten, który idealnie będzie pasował do Twojej urody. Rozmowa z kosmetyczką jest ważna nie tylko ze względów estetycznych, lecz także ze względów zdrowotnych.

Przed koloryzacją farbką do brwi osoba wykonująca zabieg zapyta Cię o takie kwestie jak:

  • choroby oczu,
  • noszenie soczewek,
  • stany zapalne i uszkodzenia naskórka wokół oczu,
  • alergie.

Szczere odpowiedzi są niezmiernie ważne, ponieważ bardzo zależy nam na zdrowiu i dobrym samopoczuciu naszych klientek. Zabiegi wykonywane w Time for Wax mają poprawić Twój wygląd i nastrój – nie zaszkodzić. Podczas wizyty w salonie możesz być spokojna o zachowanie rygorystycznych standardów higienicznych oraz wysoką jakość usług świadczonych przez nas.

Przed Farbką

Po Farbce

Jakie są przeciwwskazania do farbowania brwi?

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu:
  • stany zapalne i alergiczne skóry wokół oczu,
  • choroby oczu (jęczmień, jaskra, zapalenie spojówek),
  • przerwanie ciągłości naskórka wokół oczu (otarcia, zadrapania),
  • alergia na składniki farbki,
  • soczewki.
Jeśli nie jesteś pewna, czy stan Twojego zdrowia pozwala Ci na stylizację brwi – skonsultuj się z kosmetyczką. Jesteśmy po to, aby zapewnić Ci jak najwyższą jakość usług oraz komfort podczas zabiegu.

Zapisz się na damską farbkę brwi do jednego z salonów Time for Wax!

Wybierz salon Time for Wax w swojej okolicy i zapisz się na farbkę brwi w dogodnym dla Ciebie terminie. Zapraszamy wszystkie Panie na odświeżenie swoich brwi!
Close Menu