krostka po depilacji

Krostki po goleniu maszynką – czy po depilacji woskiem ich nie ma?

krostka po depilacji

Usuwać włosy z ciała możemy na kilka sposobów – przy pomocy klasycznej maszynki, depilatora, lasera, wosku. Najpopularniejszym, ale również najmniej efektywnym sposobem na gładkie ciało jest użycie maszynki. Kiedy chcemy szybko pozbyć się nieestetycznych włosów spod pach, okolic intymnych czy nóg, sięgamy po maszynkę. Ostrza pozwalają szybko usunąć widoczną część włosa. Warto jednak pamiętać, że efekt domowego zabiegu często pozostawia wiele do życzenia – włosy bardzo szybko odrastają, na skórze mogą pojawiać się podrażnienia, zadrapania i krostki po goleniu. Bikini, nogi, pachy – zmiany skórne mogą pojawiać się na każdym golonym obszarze, a szczególnie tam, gdzie skóra jest wrażliwa i cienka. Golenie maszynką zostawmy mężczyznom – tak powinno brzmieć naczelne hasło fanek depilacji woskiem. Poza wieloma zaletami wosk ma także działanie antybakteryjne i przeciwzapalne i to jest podstawowy powód, dla którego depilacja w Time for Wax to zdrowa i bezpieczna alternatywa dla maszynek – ale od początku…

Czerwone krostki po depilacji maszynką – co to jest?

Jeżeli nie zdiagnozowano u nas tendencji do zapalenia mieszków włosowych, to czerwone krostki, pieczenie i swędzenie są najprawdopodobniej skutkiem samego zabiegu depilacji wykonywanego maszynką i to nic innego jak podrażnienia po goleniu. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze skóra jest tkanką, która stale podlega złuszczaniu i ciągle „pracuje”. Podrażnia się pod ubraniami, jest wrażliwa na zmiany pogody, temperatury, nawilżenia. Dlatego zabieg usuwania owłosienia za pomocą maszynki, wymaga od nas porządnego przygotowania, użycia ostrego narzędzia, które trzeba często wymieniać – jednorazówka to jednorazówka i nie należy się łudzić, że można skutecznie i bezpiecznie golić się nią przez miesiąc, a także wykazać się precyzją, względnie jednostajnym naciskiem na skórę i pewną delikatnością. A i to może nie wystarczyć posiadaczkom skóry skłonnej do podrażnień.

Dlaczego wosk nie podrażnia tak jak maszynka?

Bo nie ucina włosów, ale je wyrywa wraz z cebulką, bo nie wymaga używania ostrza ulegającego zużyciu i jest depilacją-pielęgnacją w jednym. W wosku naturalnie zawarte są witaminy, minerały, ale także substancje przeciwzapalne obecne w tej substancji i przenikające do skóry podczas depilacji. Wiele naszych klientek i klientów stwierdza, że problemy z podrażnieniami po depilacji skończyły się wraz z erą maszynki w koszu na śmieci. Nie zawsze bowiem wystarczy balsam po i ostra maszynka. Depilacja woskiem jest zabiegiem dającym efekt gładkości na długo, nawet do 4 tygodni, w międzyczasie trudno o podrażnienia, bo włosy długo nie odrastają. W przeciwieństwie do maszynki, bo zabieg golenia trzeba na dobrą sprawę wykonywać niemal codziennie, a to oznacza nowe podrażnienia w miejsce starych… i tak w kółko.

Pożegnaj krostki po depilacji bikini!

Uczucie skrępowania po założeniu wyciętego stroju kąpielowego i nieprzyjemne uczucie pieczenia już nigdy nie będą źródłem dyskomfortu. Zastąpienie maszynki do golenia woskiem to najskuteczniejszy sposób na pożegnanie krostek po depilacji bikini. Dzięki woskowi krostki po depilacji to raczej przeszłość. Dlatego polecamy na dobre pożegnać lato, maszynkę i zajrzeć do Time for Wax po gładkość na dłużej bez czerwonych niespodzianek 🙂 

Krostki a depilacja rąk

Depilacja rąk to jedna z wielu usług oferowanych w sieci salonów Time for Wax. Wiele klientek i coraz częściej klientów decyduje się na ten rodzaj zabiegu nie tylko przy okazji depilacji innej części ciała. Nadmierne owłosienie rąk to estetyczny problem, który dotyczy wielu osób obu płci. Świadomi klienci wybierają depilację woskiem, ponieważ jest to metoda w pełni bezpieczna i komfortowa, zapewniająca najlepsze rezultaty i spokój na kilka tygodni. Każdą część rąk można wydepilować osobno lub wybrać kompleksową usługę obejmującą wszystkie najważniejsze obszary rąk, czyli pachy, ramiona i przedramiona, nadgarstki, dłonie oraz palce.

Zalety depilacji rąk woskiem

Depilacja rąk woskiem, niezależnie od tego, z jakiej partii chcemy wyeliminować nadmiar owłosienia, to zabieg zapewniający szereg korzyści. Niektóre klientki wierzą w mit, że po zabiegu depilacji włoski staną się mocniejsze i bardziej widoczne. Nic bardziej mylnego – zabieg depilacji woskiem, a szczególnie regularne korzystanie z zabiegu tego typu powoduje, że z wizyty na wizytę włoski stają się słabsze, mniej widoczne i rzadsze, a efekt utrzymuje się dłużej niż przy zwykłym goleniu rąk maszynką – nawet do 8 tygodni. Gładkie, idealnie wydepilowane ręce są miłe w dotyku i wyglądają estetycznie, co dla niektórych kobiet, jak i mężczyzn z nadmiernym owłosieniem stanowi gwarancję dobrego samopoczucia, szczególnie w cieplejszych miesiącach roku, gdy odkrywamy więcej ciała.

Jakiego wosku używamy podczas zabiegu depilacji?

Wszystkie zabiegi depilacji rąk realizujemy, stosując dwa produkty: pierwszy to paskowy, płynny wosk, czyli depilacja wykorzystująca specjalistyczne paski wyprodukowane ze 100% bawełny. Po nałożeniu płynnego wosku szpatułką wyrywamy włoski z wybranej partii rąk, korzystając ze wspomnianych pasków. Usuwamy wszystkie włoski razem z cebulkami, dzięki czemu włoski nie odrastają przez kilka tygodni. Optymalna długość włosków do depilacji przy użyciu pasków wynosi ok. 0,5 cm. Zbyt długie włoski mogą zwiększać ból i powodować podrażnienia skóry, natomiast włoski zbyt krótkie mogą sprawić, że depilacja będzie niedokładna, a efekt niezadowalający.

Drugi stosowany w Time for Wax produkt do depilacji rąk to Magic Wax – autorska, opracowywana latami formuła wykorzystująca jako bazę wosk pszczeli, do którego dodaliśmy składniki nawilżające pochodzenia naturalnego. Wosk pokrywa jedynie włoski – nie przylega bezpośrednio do skóry, dzięki czemu eliminacja owłosienia nie wywołuje praktycznie żadnego bólu. Jego struktura jest na tyle elastyczna, że nie musimy korzystać z pomocy bawełnianych pasków. Skóra po zabiegu jest tylko minimalnie podrażniona i wygląda naturalnie niedługi czas po zabiegu. W tej metodzie optymalna długość włosków do depilacji to ok. 1 cm. Krótsze włoski nie gwarantują skuteczności zabiegu, przy dłuższych włoskach zabieg może sprawiać mniejszy lub większy dyskomfort. Magic Wax rekomendujemy przede wszystkim klientkom, które korzystają z zabiegu woskiem po raz pierwszy lub osobom charakteryzującym się niskim progiem bólu.

Kompleksowa oferta depilacji rąk

W salonach Time for Wax oferujemy pełną gamę usług dedykowanych rękom i ich poszczególnym częściom. Są to następujące zabiegi:

  • depilacja pach,
  • depilacja ramion,
  • depilacja przedramion,
  • depilacja nadgarstków,
  • depilacja dłoni,
  • depilacja palców.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji?

Warto pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym zabieg depilacji rąk będzie bezpieczny i unikniemy jakichkolwiek skutków ubocznych. Na kilka dni przed wizytą nie należy korzystać z solarium lub naturalnej formy intensywnego opalania ciała oraz nie korzystać z zabiegów złuszczających skórę. Warto zrobić za to gruboziarnisty peeling, który oczyści skórę z zanieczyszczeń oraz pomoże pozbyć się obumarłych warstw naskórka. Zmiękczy znacząco skórę oraz zapobiegnie wrastaniu włosków, ponieważ odblokowuje ujścia mieszków włosowych. W dniu zabiegu odradza się stosowanie kremów, balsamów oraz innych olejków nawilżających, ponieważ działają negatywnie na przyczepność wosku do skóry.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

Close Menu