Ten pierwszy raz… – czy warto/trzeba/należy depilować się przed?

Pierwszy raz… Na pewno pamiętacie doskonale, kiedy ważne dla Was rzeczy robiłyście w życiu po raz pierwszy. A uwierzcie, że do końca życia takich wspomnień jeszcze Wam przybędzie. Nie sposób zapomnieć, jak pierwszy raz przydzwoni się komuś autem w zderzak, przemaluje włosy z jasnego blondu na ognisty rudy z nadzieją, że w razie czego w drugą stronę będzie tak samo łatwo, nie sposób też zapomnieć, że takie właśnie wspomnienia są jedną z bardziej optymistycznych stron naszego życia. Do każdego z tych pierwszych razów chciałybyśmy się przygotować, tyle że chcieć to sobie można… długo i namiętnie. Są jednak i takie wyjątki i takie pierwsze razy, nad których otoczką możemy mieć kontrolę. I tak jest z tym jednym najważniejszym, który decyduje o całym naszym życiu intymnym. I uwierzcie, że możecie mieć z tego niemało frajdy 🙂 Czy warto do pierwszego golenia miejsc intymnych użyć klasycznej maszynki? Jak wydepilować miejsca intymne, aby na długo cieszyć się piękną skórą? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule!

_u1a9484

#niby golimy się wszyscy

Gdyby tak spojrzeć na całą populację, to golą się wszyscy. Oczywiście w różnych miejscach, ale generalnie, czy to on, czy ona – każde człekokształtne z wielkiego świata likwiduje zbędne owłosienie. Kobiety jednak mają dużo większą potrzebę doskonałości i nieomal wrodzony perfekcjonizm, co powoduje, że chętniej sięgają po alternatywne dla golenia metody usuwania włosów z miejsc, w których są one zwyczajnie niepotrzebne. I zanim młodzian zacznie kosić mini zarost na twarzy, który jest dopiero przygrywką do Amazońskiego buszu, jaki będzie usuwał za kilka lat, jego rówieśniczki mają już swoisty rytuał depilacyjny i bardzo często, za namową mam, przyjaciółek czy znajomych sięgają po wosk. Co to daje? Ano daje!

#jak golić miejsca intymne u dziewczyn, aby nie podrażnić skóry?

Pierwsze golenie miejsc intymnych wymaga odpowiedniego przygotowania i poznania różnych technik usuwania owłosienia. Dla większości młodych kobiet naturalnym wyborem wydaje się maszynka. Jak golić miejsca intymne u dziewczyn? Metoda jest bardzo prosta: wystarczy sięgnąć po jednorazową maszynkę i delikatną piankę, a następnie starannie usuwać włosy, pociągając maszynkę w różnych kierunkach. Faktem jest, że ogolenie włosów w swojej łazience jest szybkie, bezproblemowe i bezbolesne. Warto jednak pamiętać, że po tak wykonanym zabiegu na skórze najprawdopodobniej zaobserwujesz wysyp nieestetycznych krostek, a po dwóch dniach włosy zaczną odrastać.

Zatem jak ogolić miejsca intymne, aby oszczędzić swoją skórę i na dłużej cieszyć się efektem? Znacznie lepszy rezultat uzyskasz, jeśli zapiszesz się do gabinetu kosmetycznego na profesjonalną depilację woskiem.

#kiedy i jak wydepilować miejsca intymne? Im wcześniej, tym lepiej, a jak jest okazja, to zawsze!

Mowa o wosku – zupełnie naturalnej, znanej od tysiącleci metodzie depilacji. To nie jest żadne tabu i nie dajcie sobie wmówić, że nie wypada o to pytać, a mianowicie – KIEDY ZACZĄĆ DEPILACJĘ WOSKIEM i czy moment przed pierwszym razem jest odpowiedni?

Po pierwsze obalamy mit, że depilacja w młodym wieku i tylko dlatego, że chce się mieć gładką okolicę intymną podczas pierwszego razu z chłopakiem, to przesada. Zupełnie nie, jeżeli nadmiar owłosienia jest dla was problemem estetycznym, to do dzieła. Po drugie obalamy mit, że młoda skóra może bardzo źle znieść depilację, bo to sprawa indywidualna. Jeżeli jest okazja i wyjątkowa potrzeba gładkiego ciała – zacznijcie od wosku! Dlaczego twierdzimy, że im wcześniej, tym lepiej? Bo włosy będą cieńsze, ich usunięcie łatwiejsze, skóra szybciej przyzwyczai się do wosku i precyzyjniej będziecie mogły szacować czas od jednej do drugiej depilacji – ta regularność też jest ważna, bo włosy nie mogą być ani za długie, ani za krótkie. Samą depilację warto zacząć wcześniej, niż planowany pierwszy raz, szczególnie jeżeli macie wyjątkowo wrażliwą skórę. Nie polecamy zabawy „za pięć dwunasta”, bo to dodatkowy stres, a po co? Włosy po maszynce są zazwyczaj dość mocne, dlatego pierwsza depilacja może być nieco trudniejsza. Za drugim, trzecim i kolejnym razem, włosy będą słabsze, Wy będziecie odporniejsze, a skóra przyzwyczai się do w wosku. Jeżeli znacie go z domowych zabiegów depilacji, to musicie wiedzieć, że profesjonalnie wygląda to trochę inaczej.

img_0242

#pierwsze golenie miejsc intymnych: czy profesjonalnie znaczy lepiej?

Po pierwsze primo profesjonalnie znaczy szybciej, bezpieczniej, delikatniej.  Wie o tym każdy, kto próbował zrobić sobie bikini brazylijskie w domu „chałupniczymi” metodami. Dostęp do okolic intymnych jest trudny, więc samodzielna depilacja np. przy pomocy plastrów, to gimnastyka wyczynowa, która zazwyczaj kończy się a) zaklejeniem woskiem samej siebie i całej łazienki, b) podrażnieniami i zdartym naskórkiem, c) traumą na długi czas. Dlatego właśnie tak wiele kobiet decyduje się na profesjonalną depilację bikini. Klientki ufają nam, bo wiedzą, że pracujące w Time for Wax kosmetyczki wykonują miesięcznie nawet kilkadziesiąt takich zabiegów, dlatego mają ogromną wprawę w tym, co robią: dzięki temu depilują delikatnie, ale skutecznie. Jest jeszcze jeden magiczny powód, dla którego tak wiele kobiet wybiera depilację w TFW… ten powód to Magic Wax – nasz autorski wosk, przeznaczony do depilacji szczególnie wrażliwych miejsc, takich jak okolice bikini. Przykleja się do włosów, a nie do skóry, dlatego nie zostawia podrażnień, a współżycie jest możliwe nawet na drugi dzień po depilacji.

#pierwszy raz z brazylianą

Pierwsza depilacja będzie na pewno nowym doświadczeniem, tym bardziej zaskakującym,  jeżeli do tej pory musiałyście sięgać po maszynkę kilka razy w tygodniu i grałyście hit „Never ending story” w walce z włosem. I nie myślcie sobie, że na takie „pierwsze razy” decydują się tylko młode dziewczyny. Są kobiety, które zalety brazyliany odkrywają po 70-tce! Jedna z klientek Time for Wax z radością ogłosiła, jak bardzo żałuje, że odkryła pełną depilację bikini tak późno! Gładkie ciało jest standardem estetycznym, ale także higienicznym, to wiemy od dobrych kilku lat, kiedy to z naszych ulic zniknęły zarośnięte damskie pachy. Wciąż jednak panuje przekonanie, że miejsca intymne rządzą się swoimi prawami. Fachowcy potwierdzają, że depilacja pełna (tzw. brazyliana) jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla młodych dziewcząt, kobiet uprawiających sport, bo dużo łatwiej utrzymać czystość podczas „trudnych dni”, codziennych aktywności, a co niebagatelnie ważne, sprawdza się także podczas współżycia. Gładka skóra to mniejsze ryzyko infekcji, bo możecie ją dokładniej umyć i osuszyć podczas codziennej kąpieli. Wy to wiecie, my to wiemy, a ludzie nadal się wahają…

#dlaczego „może”, a nie „na pewno!”?

Depilacja bikini, niezależnie, czy pełna, czy częściowa (np. klasyczna, do linii majtek) jest warta przetestowania. Oczywiście, depilacja miejsc intymnych to nie zupa pomidorowa, żeby ją wszyscy lubili, ale warto przekonać się samej, czy to nie fajniejsze i wygodniejsze. Przed pierwszym razem z facetem pieklimy się, chcemy wyglądać najpiękniej, kupujemy sexy bieliznę, zalotne koronki i kokardki, a gładka skóra tylko dopełni efektu WOW. To ważne, żebyście się czuły WOW. Z czasem stanie się to dla was naturalne, że zadbane ciało równa się wasza pewność siebie. Stanie się codziennością i to, że będziecie miały podobną frajdę ze zbliżeń z waszym facetem bez koronek, ale nawet ubrane w majtki basic z czteropaku z H&M, bo będzie wam ze sobą dobrze, tak samo naturalna stanie się dla was regularna depilacja i to będzie jedna z tych fajnych rzeczy, dobre przyzwyczajenie, które zostanie na długo.

#co jeszcze?

Depilacja to bardzo ważna rzecz. Nie słuchajcie więc opowieści z mchu i paproci o tym, że to boli, że nie wypada i w ogóle, ale róbcie to, co sprawi, że poczujecie się paniami sytuacji,  da Wam fajerwerki i inne atrakcje. Docenicie same siebie, bo podejmując taką ważną decyzję, warto sobie pomyśleć, że robicie to dla siebie: i ten pierwszy raz i to, co z nim związane to docenianie samej siebie, budowanie poczucia własnej wartości, a od tego już krok, żeby docenił was każdy, a szczególnie wasz facet.

Close Menu