Pytania o Depilację - Time for Wax
faq

Pytania o Depilację

1.Czy w Time for Wax trzeba umawiać się na depilację?

W Time for Wax nie trzeba umawiać się na depilację! Dla Twojej wygody nie prowadzimy zapisów na zabiegi. Możesz odwiedzić jeden z naszych salonów w dowolnej, wybranej przez Ciebie chwili, w godzinach jego otwarcia. Średni czas oczekiwania na zabieg wynosi 15 minut! Pamiętaj jednak, że czas ten może się skrócić lub wydłużyć w zależności od pory dnia i roku oraz natężenia ruchu.

1. Czy nadal można przychodzić do Time for Wax bez umawiania?

Aktualnie na wizytę w naszym salonie należy się zapisać. Jednak czasami zwalnia nam się miejsce w ostatniej chwili, wiec wpadnij do nas i sprawdź czy mamy wolne miejsca, a my zapiszemy Cię online .

2. Jak zapisać się na wizytę do Time for Wax?

Umówienie wizyty jest możliwe przez naszą stronę internetową. Dokładną instrukcję krok po kroku znajdziesz tu: https://www.youtube.com/watch?v=4p5WAMWcFeQ  
Możesz się zapisywać maksymalnie na 10 dni przed wizytą.

3. Czy mogę zaczekać w środku na swoją kolej?

Jeżeli w środku jest klientka, zaczekaj na zewnątrz. Jeśli przed salonem powstanie kolejka, zachowaj dwumetrowy odstęp.

4. Czy mogę przyjść na zabieg z kimś?

Prosimy, abyś na zabieg przyszła bez osób towarzyszących

5. Czy w salonie muszę mieć maseczkę?

Tak. Prosimy abyś maseczka była na Twojej twarzy podczas całej wizyty w Time for Wax.

6. Jak się przygotować do zabiegu?

Przed depilacją woskiem należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią długość włosów – powinna ona wynosić 0,5 – 1 cm. Jeśli włosy są za krótkie, zaczekaj, aż osiągną wystarczającą długość. Jeśli są za długie, przytnij je samodzielnie w domu nożyczkami do odpowiedniej długości. Przed depilacją woskiem nie stosuj na depilowaną partię ciała tłustych kremów, balsamów i olejków. Jeśli decydujesz się na depilację bikini, bezpośrednio przed zabiegiem skorzystaj z bidetu i zadbaj o higienę okolic intymnych.

7. Jaka powinna być długość włosa?

Dla uzyskania zadowalających efektów depilacji woskiem włosy powinny mieć długość pomiędzy 0,5-1cm. Jeśli włosy będą zbyt krótkie niemożliwe będzie ich dokładne usunięcie, jeśli natomiast będą zbyt długie, w trakcie zabiegu możesz odczuwać nieprzyjemne szarpanie.

8. Czego nie należy robić PRZED depilacją woskiem?

• Przed depilacją woskiem nie stosuj na depilowaną partię ciała tłustych kremów, balsamów i olejków.
• Nie opalaj się i nie korzystaj z sauny i solarium przed depilacją i bezpośrednio po niej.

9 . Czego nie należy robić PO depilacji woskiem?

• Nie pływaj w chlorowanej lub słonej wodzie, dopóki nie znikną podrażnienia po depilacji woskiem.
• Nie planuj wyjścia do sauny, dopóki zaczerwienienia nie znikną.
• Nie wykonuj ćwiczeń bezpośrednio po depilacji.
• Nie używaj maszynki do golenia pomiędzy depilacjami.

10. Jak długo utrzymuje się efekt depilacji i od czego zależy jego trwałość?

Efekt depilacji woskiem utrzymuje się średnio około 3-4 tygodni i jest uzależniony od indywidualnego tempa wzrostu włosów. Trwałość efektu może być różna na poszczególnych partiach ciała.

11. Jak długo mogą utrzymywać się podrażnienia po depilacji?

Skóra bezpośrednio po depilacji może być podrażniona i zaczerwieniona – to zupełnie naturalne. Za to już na drugi – trzeci dzień, kiedy odpocznie, znikają zaczerwienienia, a skóra jest miła i miękka w dotyku. Jeśli podrażnienia utrzymują się dłużej, skontaktuj się z nami, pisząc na adres: kontakt@timeforwax.pl.

12. Standardowy wosk paskowy a wosk Magic Wax – na czym polega różnica i który wosk do depilacji wybrać?

Magic Wax to autorski wosk Time for Wax, produkowany wyłącznie z naturalnych składników. Przykleja się wyłącznie do włosów (a nie do skóry), dlatego pozwala zminimalizować dyskomfort w czasie zabiegu oraz podrażnienia po depilacji. Rekomendowany jest szczególnie do depilacji bikini i innych małych partii ciała oraz gdy:
– masz delikatną skórę i tendencję do podrażnień
– jesteś wrażliwa na ból
– to Twoja pierwsza depilacja
– chcesz, żeby Twoja skóra jak najszybciej wróciła do normy

Standardowy wosk paskowy wykorzystywany w Time for Wax jest najdelikatniejszym z wosków paskowych dostępnych na rynku. Jest bardzo skuteczny i jest rekomendowany do depilacji dużych partii ciała. Depilacja woskiem paskowym trwa bardzo krótko.

13. Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje depilacji intymnej: bikini klasyczne, bikini brazylijskie i bikini french?

Depilacją brazylijską w Time for Wax nazywamy całkowitą depilację bikini. Taki rodzaj określany jest często jako depilacja pełna lub głęboka. Brazyliana polega na usunięciu włosów ze wzgórka łonowego, warg sromowych, pośladków oraz okolic odbytu.
Bikini klasyczne to najpłytsza odmiana bikini, gdzie depilowane są tylko pachwiny do linii majtek.
Bikini frencz to odmiana pośrednia między depilacją brazylijską a klasyczną. Polega ona na depilacji pachwin oraz części wzgórka łonowego z pozostawieniem pionowego paska na całej jego długości.
Bikini klasyczne i frencz nie obejmują tylnych partii ciała.

14. Depilacja brazylijska a hollywoodzka – czym się różnią?

W Time for Wax całkowita depilacja bikini, obejmująca przód i tył (nazywana też depilacją pełną lub głęboką) nosi miano depilacji brazylijskiej. W salonach kosmetycznych ten rodzaj depilacji jest często określany mianem depilacji hollywodzkiej.

15. Jak przebiega zabieg depilacji intymnej?

Przed zabiegiem poprosimy Cię o skorzystanie z bidetu i odświeżenie okolic intymnych. W gabinecie będą już na Ciebie czekać jednorazowe majtki, w których pozostaniesz przez cały czas trwania zabiegu. Jak wygląda depilacja brazylijska? Rozgrzany wosk do temperatury 37-38°C kosmetyczka nakłada szpatułką na kolejne fragmenty skóry, następnie odrywa wosk wraz z włosami. Dla komfortu wykonywanego zabiegu kosmetyczka może poprosić Cię o pomoc przy naciąganiu skóry w trakcie depilacji, będzie też podpowiadać, jaką pozycję powinnaś przybrać, żeby depilacja przebiegała bezpiecznie i komfortowo. Po zabiegu możesz samodzielnie posmarować skórę oliwką lub balsamem wskazanym przez kosmetyczkę.

16. Czy depilacja brazylijska boli?

Nakładanie wosku nie boli – zrywanie może być nieprzyjemne, ale trudno ocenić jak bardzo. Niektóre osoby odczuwają zabieg jako bardzo bolesny, inne uważają, że powoduje tylko lekki i krótkotrwały dyskomfort. Osobom, które są wrażliwe na ból, polecamy depilację przy pomocy naszego autorskiego wosku Magic Wax stworzonego właśnie do depilacji bikini – dzięki jego zastosowaniu ból i podrażnienia zostają ograniczone do minimum.

17. Czy depilacja woskiem w czasie ciąży jest bezpieczna?

Zabieg depilacji woskiem wykonujemy u przyszłych mam, tylko jeśli pozwala na to ich samopoczucie i stan zdrowia. Przy zaawansowanej ciąży sprawa jest bardzo indywidualna. Jeśli przyszła mama depiluje się przez całą ciążę i dobrze znosi zabieg, a lekarz nie widzi przeciwwskazań, można spokojnie kontynuować depilację. Ostateczna decyzja należy zawsze do przyszłej mamy. Więcej informacji o depilacji w ciąży tutaj.

18. Czy możliwa jest depilacja woskiem w czasie menstruacji?

Depilacja woskiem w czasie miesiączki jest jak najbardziej możliwa. Nie ma żadnych przeciwwskazań w sensie medycznym czy “technicznym”. W przypadku depilacji bikini należy jedynie zabezpieczyć się przy pomocy tamponu oraz zwrócić szczególną uwagę na higienę okolic intymnych przed zabiegiem i po nim. Odradzamy jednak depilację w czasie menstruacji osobom wrażliwym na ból, ponieważ w tej fazie cyklu miesiączkowego wzrasta wrażliwość na bodźce.

19. Czy mogę przyjść na depilację z dzieckiem?

W trosce o Twoje dziecko prosimy, żebyś nie zabierała go na wizytę w Time for Wax. Chodzi o względy bezpieczeństwa. W naszych salonach używamy gorącego wosku, co stwarza niebezpieczeństwo dla Twojego dziecka. Znajdź chwilę tylko dla siebie, poproś o opiekę nad maluchem partnera, babcię, ciocię lub nianię. Dzięki temu Twoje dziecko będzie bezpieczne, a Ty nie będziesz musiała się nim zajmować.

20. Wrastające włosy – jak sobie z nimi radzić?

Jeśli masz tendencję do wrastających włosów, zwróć szczególną uwagę na pielęgnację skóry przed depilacją i po niej. Szczególnie ważne jest regularne stosowanie peelingu gruboziarnistego (np. gruboziarnisty peeling cukrowy Time for Wax Professional), który skutecznie złuszczy martwy naskórek i ułatwi włosom przebicie się przez skórę. Osobom ze skłonnością do wrastających włosów polecamy depilację naszym woskiem Magic Wax, który pomoże uniknąć tego problemu i zredukować podrażnienia.

21. Jak mężczyzna powinien dbać o depilowaną skórę?

Mężczyźni pocą się intensywniej niż kobiety, dlatego w ich wypadku szczególnie ważna jest dbałość o higienę po depilacji. W pocie znajdują bakterie, które mogą powodować zapalenie mieszków włosowych, dlatego na wydepilowanych partiach polecamy stosowanie mydła antybakteryjnego. Panowie powinni również pamiętać, by przez pierwsze dni unikać siłowni, basenu, sauny i solarium.

22. Co to jest zapalenie mieszków włosowych i jak sobie z nim radzić?

Do zapalenia mieszków włosowych może dojść na skutek niewłaściwej higieny po depilacji. Dlatego NIE KORZYSTAJ Z basenu, sauny, solarium i siłowni. W domu do pielęgnacji wydepilowanych obszarów używaj preparatów antybakteryjnych (toniki, mydła).
Bezpośrednio po depilacji twarzy nie nakładaj na skórę pudrów i podkładów, które często zapychają pory (skóra po depilacji jest podrażniona, cebulki są świeżo usunięte i następuje większe ryzyko zapalenia mieszków włosowych).
Po depilacji bardzo dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju kosmetyki z aloesem: łagodzą skórę, przyspieszają regenerację naskórka. Dlatego warto w domu nałożyć maskę aloesową.
Przez pierwsze dni przed każdym nałożeniem balsamu czy masła do ciała, dobrze jest zdezynfekować skórę wodą utlenioną lub oczyścić ją mydłem antybakteryjnym.

2. W jakich godzinach najlepiej odwiedzić salon, żeby nie czekać na zabieg?

Najszybciej zostaniesz obsłużony w godzinach porannych i przedpołudniowych. Popołudnie i wieczór to pory, kiedy czas oczekiwania na zabieg może się wydłużyć.

3. Jak się przygotować do zabiegu?

Przed depilacją woskiem należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią długość włosów – powinna ona wynosić 0,5 – 1 cm. Jeśli włosy są za krótkie, zaczekaj, aż osiągną wystarczającą długość. Jeśli są za długie, przytnij je samodzielnie w domu nożyczkami do odpowiedniej długości. Przed depilacją woskiem nie stosuj na depilowaną partię ciała tłustych kremów, balsamów i olejków. Jeśli decydujesz się na depilację bikini, bezpośrednio przed zabiegiem skorzystaj z bidetu i zadbaj o higienę okolic intymnych.

4. Jaka powinna być długość włosa?

Dla uzyskania zadowalających efektów depilacji woskiem włosy powinny mieć długość pomiędzy 0,5-1cm. Jeśli włosy będą zbyt krótkie niemożliwe będzie ich dokładne usunięcie, jeśli natomiast będą zbyt długie, w trakcie zabiegu możesz odczuwać nieprzyjemne szarpanie.

5. Czego nie należy robić PRZED depilacją woskiem?

• Przed depilacją woskiem nie stosuj na depilowaną partię ciała tłustych kremów, balsamów i olejków.
• Nie opalaj się i nie korzystaj z sauny i solarium przed depilacją i bezpośrednio po niej.

6 . Czego nie należy robić PO depilacji woskiem?

• Nie pływaj w chlorowanej lub słonej wodzie, dopóki nie znikną podrażnienia po depilacji woskiem.
• Nie planuj wyjścia do sauny, dopóki zaczerwienienia nie znikną.
• Nie wykonuj ćwiczeń bezpośrednio po depilacji.
• Nie używaj maszynki do golenia pomiędzy depilacjami.

7. Jak długo utrzymuje się efekt depilacji i od czego zależy jego trwałość?

Efekt depilacji woskiem utrzymuje się średnio około 3-4 tygodni i jest uzależniony od indywidualnego tempa wzrostu włosów. Trwałość efektu może być różna na poszczególnych partiach ciała.

8. Jak długo mogą utrzymywać się podrażnienia po depilacji?

Skóra bezpośrednio po depilacji może być podrażniona i zaczerwieniona – to zupełnie naturalne. Za to już na drugi – trzeci dzień, kiedy odpocznie, znikają zaczerwienienia, a skóra jest miła i miękka w dotyku. Jeśli podrażnienia utrzymują się dłużej, skontaktuj się z nami, pisząc na adres: kontakt@timeforwax.pl.

9. Standardowy wosk paskowy a wosk Magic Wax – na czym polega różnica i który wosk do depilacji wybrać?

Magic Wax to autorski wosk Time for Wax, produkowany wyłącznie z naturalnych składników. Przykleja się wyłącznie do włosów (a nie do skóry), dlatego pozwala zminimalizować dyskomfort w czasie zabiegu oraz podrażnienia po depilacji. Rekomendowany jest szczególnie do depilacji bikini i innych małych partii ciała oraz gdy:
– masz delikatną skórę i tendencję do podrażnień
– jesteś wrażliwa na ból
– to Twoja pierwsza depilacja
– chcesz, żeby Twoja skóra jak najszybciej wróciła do normy

Standardowy wosk paskowy wykorzystywany w Time for Wax jest najdelikatniejszym z wosków paskowych dostępnych na rynku. Jest bardzo skuteczny i jest rekomendowany do depilacji dużych partii ciała. Depilacja woskiem paskowym trwa bardzo krótko.

10. Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje depilacji intymnej: bikini klasyczne, bikini brazylijskie i bikini french?

Depilacją brazylijską w Time for Wax nazywamy całkowitą depilację bikini. Taki rodzaj określany jest często jako depilacja pełna lub głęboka. Brazyliana polega na usunięciu włosów ze wzgórka łonowego, warg sromowych, pośladków oraz okolic odbytu.
Bikini klasyczne to najpłytsza odmiana bikini, gdzie depilowane są tylko pachwiny do linii majtek.
Bikini frencz to odmiana pośrednia między depilacją brazylijską a klasyczną. Polega ona na depilacji pachwin oraz części wzgórka łonowego z pozostawieniem pionowego paska na całej jego długości.
Bikini klasyczne i frencz nie obejmują tylnych partii ciała.

11. Depilacja brazylijska a hollywoodzka – czym się różnią?

W Time for Wax całkowita depilacja bikini, obejmująca przód i tył (nazywana też depilacją pełną lub głęboką) nosi miano depilacji brazylijskiej. W salonach kosmetycznych ten rodzaj depilacji jest często określany mianem depilacji hollywodzkiej.

12. Jak przebiega zabieg depilacji intymnej?

Przed zabiegiem poprosimy Cię o skorzystanie z bidetu i odświeżenie okolic intymnych. W gabinecie będą już na Ciebie czekać jednorazowe majtki, w których pozostaniesz przez cały czas trwania zabiegu. Jak wygląda depilacja brazylijska? Rozgrzany wosk do temperatury 37-38°C kosmetyczka nakłada szpatułką na kolejne fragmenty skóry, następnie odrywa wosk wraz z włosami. Dla komfortu wykonywanego zabiegu kosmetyczka może poprosić Cię o pomoc przy naciąganiu skóry w trakcie depilacji, będzie też podpowiadać, jaką pozycję powinnaś przybrać, żeby depilacja przebiegała bezpiecznie i komfortowo. Po zabiegu możesz samodzielnie posmarować skórę oliwką lub balsamem wskazanym przez kosmetyczkę.

13. Czy depilacja brazylijska boli?

Nakładanie wosku nie boli – zrywanie może być nieprzyjemne, ale trudno ocenić jak bardzo. Niektóre osoby odczuwają zabieg jako bardzo bolesny, inne uważają, że powoduje tylko lekki i krótkotrwały dyskomfort. Osobom, które są wrażliwe na ból, polecamy depilację przy pomocy naszego autorskiego wosku Magic Wax stworzonego właśnie do depilacji bikini – dzięki jego zastosowaniu ból i podrażnienia zostają ograniczone do minimum.

14. Czy depilacja woskiem w czasie ciąży jest bezpieczna?

Zabieg depilacji woskiem wykonujemy u przyszłych mam, tylko jeśli pozwala na to ich samopoczucie i stan zdrowia. Przy zaawansowanej ciąży sprawa jest bardzo indywidualna. Jeśli przyszła mama depiluje się przez całą ciążę i dobrze znosi zabieg, a lekarz nie widzi przeciwwskazań, można spokojnie kontynuować depilację. Ostateczna decyzja należy zawsze do przyszłej mamy. Więcej informacji o depilacji w ciąży tutaj.

15. Czy możliwa jest depilacja woskiem w czasie menstruacji?

Depilacja woskiem w czasie miesiączki jest jak najbardziej możliwa. Nie ma żadnych przeciwwskazań w sensie medycznym czy “technicznym”. W przypadku depilacji bikini należy jedynie zabezpieczyć się przy pomocy tamponu oraz zwrócić szczególną uwagę na higienę okolic intymnych przed zabiegiem i po nim. Odradzamy jednak depilację w czasie menstruacji osobom wrażliwym na ból, ponieważ w tej fazie cyklu miesiączkowego wzrasta wrażliwość na bodźce.

16. Czy mogę przyjść na depilację z dzieckiem?

W trosce o Twoje dziecko prosimy, żebyś nie zabierała go na wizytę w Time for Wax. Chodzi o względy bezpieczeństwa. W naszych salonach używamy gorącego wosku, co stwarza niebezpieczeństwo dla Twojego dziecka. Znajdź chwilę tylko dla siebie, poproś o opiekę nad maluchem partnera, babcię, ciocię lub nianię. Dzięki temu Twoje dziecko będzie bezpieczne, a Ty nie będziesz musiała się nim zajmować.

17. Wrastające włosy – jak sobie z nimi radzić?

Jeśli masz tendencję do wrastających włosów, zwróć szczególną uwagę na pielęgnację skóry przed depilacją i po niej. Szczególnie ważne jest regularne stosowanie peelingu gruboziarnistego (np. gruboziarnisty peeling cukrowy Time for Wax Professional), który skutecznie złuszczy martwy naskórek i ułatwi włosom przebicie się przez skórę. Osobom ze skłonnością do wrastających włosów polecamy depilację naszym woskiem Magic Wax, który pomoże uniknąć tego problemu i zredukować podrażnienia.

18. Jak mężczyzna powinien dbać o depilowaną skórę?

Mężczyźni pocą się intensywniej niż kobiety, dlatego w ich wypadku szczególnie ważna jest dbałość o higienę po depilacji. W pocie znajdują bakterie, które mogą powodować zapalenie mieszków włosowych, dlatego na wydepilowanych partiach polecamy stosowanie mydła antybakteryjnego. Panowie powinni również pamiętać, by przez pierwsze dni unikać siłowni, basenu, sauny i solarium.

19. Co to jest zapalenie mieszków włosowych i jak sobie z nim radzić?

Do zapalenia mieszków włosowych może dojść na skutek niewłaściwej higieny po depilacji. Dlatego NIE KORZYSTAJ Z basenu, sauny, solarium i siłowni. W domu do pielęgnacji wydepilowanych obszarów używaj preparatów antybakteryjnych (toniki, mydła).
Bezpośrednio po depilacji twarzy nie nakładaj na skórę pudrów i podkładów, które często zapychają pory (skóra po depilacji jest podrażniona, cebulki są świeżo usunięte i następuje większe ryzyko zapalenia mieszków włosowych).
Po depilacji bardzo dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju kosmetyki z aloesem: łagodzą skórę, przyspieszają regenerację naskórka. Dlatego warto w domu nałożyć maskę aloesową.
Przez pierwsze dni przed każdym nałożeniem balsamu czy masła do ciała, dobrze jest zdezynfekować skórę wodą utlenioną lub oczyścić ją mydłem antybakteryjnym.

Close Menu