Na czym polega fotoodmładzanie? Artykuł specjalistyczny

Na czym polega zabieg fotoodmładzania? Wyjaśniamy jak laser odmładza skórę

Na czym polega fotoodmładzanie? Artykuł specjalistyczny

Na czym dokładnie polega zabieg fotoodmładzania laserem? Co to jest i czym możemy nazwać fotoodmładzanie? Wiemy, że fotoodmładzanie rozjaśnia i napina skórę. Jednak jak do tego procesu dochodzi? Jeśli jesteś ciekawy zasad działania tego zabiegu od strony fizjologicznej, w tym artykule przychodzimy z odpowiedzią. Dowiedz się więcej o spektakularnym zabiegu z użyciem lasera.

Jak skóra się starzeje?

Zacznijmy od początku. Co się dzieje w skórze, że traci swoją jędrność i elastyczność? Za te dwie funkcje w skórze odpowiadają elastyna i kolagen. W skórze młodej występuje wiele włókien kolagenowych i elastynowych, które wraz z wiekiem rozluźniają swoją strukturę. Zmniejsza się również ilość kwasu hialuronowego, który odpowiada za wiązanie cząsteczek wody i zapewnienie nawilżenia. Młodsza skóra ma również większą tkankę tłuszczową, która tworzy dodatkową barierę ochronną. Za starzenie się skóry odpowiada kilka czynników: promieniowane UV, naturalne procesy utraty włókien kolagenowych i elastynowych, toksyny i brak nawilżenia.

Na zdjęciu poniżej pokazaliśmy, jak wygląda struktura skóry młodej starzejącej się:

Co to jest fotoodmładzanie?

Istotą fotoodmładzania laserowego jest naświetlanie skóry twarzy strumieniem światła o określonych parametrach. Ten proces sprawia, że tkanki zostają rozgrzane i powstają mikrouszkodzenia skóry, dzięki czemu wchodzi ona w tryb intensywnej regeneracji. Światło pobudza fibroblasty do działania, co stymuluje produkcję włókien elastyny i kolagenu, które są odpowiedzialne za jędrność i sprężystość skóry.

Zabieg fotoodmładzania jest szybki i komfortowy, w porównaniu do innych zabiegów odmładzających (np. mezoterapia, RF, osocze bogatopłytkowe, stymulatory tkankowe) ma bardzo niskie ryzyko powikłań.

Na czym polega footodmładzanie laserem w Time for Wax?

Fotoodmładzanie laserem działa w dwóch etapach:

Etap 1: Rozjaśnienie
Zaczynamy oczywiście od wywiadu i ustaleniu, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Na okolicę ciała, która ma być poddawana zabiegowi nakłada się żel (ten sam, który znasz z badań USG). Głowicę układamy około 10 centymetrów od skóry i podgrzewamy ją. To etap, w którym skóra osiąga temperaturę 50 stopni Celsjusza. W tym czasie osoba wykonująca zabieg kontroluje temperaturę skóry termometrem RF. W tym etapie naturalne jest zaróżowienie skóry i rumień – naczynia krwionośne rozszerzają się i zwiększa się przepływ krwi.
Etap 2: Napinanie
Teraz zwiększamy gęstość impulsów i zaczynamy 3 przejścia w kontakcie ze skórą. W wyniku przegrzania skóry powstają mikrouszkodzenia, które pobudzają procesy regeneracyjne. To teraz zaczyna się pobudzenie włókien kolagenowych i elastynowych do produkcji.

Jakie procesy w skórze powoduje laser diodowy podczas fotoodmładzania?

Wiązka lasera to nic innego jak jak fala elektromagnetyczna. Lasery diodowe charakteryzują się wyjątkowym skupieniem wiązki, dlatego przy ustawieniu odpowiednich długości fali można uzyskać pożądany efekt.

Zabiegi fotoodmładzania mają na celu pobudzenie:

  • neokolagenezy, czyli procesów wytwarzania nowych włókien kolagenowych,
  • neoelastogenezy, czyli procesów wytwarzania nowych włókien elastynowych.

Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia, a niejednokrotnie całkowitej likwidacji zmarszczek. Dodatkowo wpływa to na zmniejszenie porów skóry, poprawę jej tekstury, redukcję ciemnych plam słonecznych oraz rozjaśnienie.

Kiedy widać efekty po fotoodmładzaniu laserem diodowym?

Efekt po jednym zabiegu będzie widoczny w liftingu i poprawie napięcia skóry (efekt bankietowy), lub po zakończeniu serii zabiegowej. Aby otrzymać zadowalające efekty należy wykonać średnio 3-6 zabiegów w zależności od stanu wyjściowego skóry.

W obu przypadkach działamy na ujędrnienie skóry i wyrównanie jej kolorytu. W przypadku odmładzania głównym celem jest odmłodzenie skóry i jej ujędrnienie, ale będziemy działać również na wyrównanie kolorytu. Z kolei w przypadku zabiegu na przebarwienia będziemy działać na przebarwienia, które będą głównym celem zabiegu ale zabieg będzie również działał ujędrniająco, w mniejszym stopniu niż w zabiegu odmładzania. Wynik końcowy w redukcji przebarwień zależy od koloru zmiany. Procesy neokolagenezy i neoelastogenezy trwają ok. miesiąca, dlatego pierwsze efekty po zabiegu zobaczysz właśnie w tym czasie.

Czym zabiegi fotoodmładzania mogą się od siebie różnić?

Istotną różnicą przy wyborze zabiegów fotoodmładzania jest model lasera. W Time for Wax korzystamy z nowoczesnego lasera z certyfikatem medycznym. Przy zdecydowaniu się na zabieg fotoodmładzania, warto zapytać się osoby wykonującej zabieg o parametry oraz bezpieczeństwo używanego lasera. Każdy laser dopuszczony do takich zabiegów powinien mieć odpowiedni certyfikat medyczny oraz potwierdzoną skuteczność.

Zobacz ofertę fotoodmładzania w Time for Wax

Close Menu