8 sekretów niemal bezbolesnego bikini brazylijskiego

Nawet osoby, które już były na depilacji bikini mają pewne wątpliwości, a co dopiero debiutantki. Dlatego postanowiłyśmy zaczerpnąć informacji u źródła, czyli naszych wspaniałych kosmetyczek. A żeby wygodnie było Wam czytać, to ujęłyśmy rzecz całą w 8 punktach.

Bikini brazylijskie w Time for Wax - depilacja intymna z wykorzystaniem wosku

#1 Przyjdź oczyszczona…

Idąc do dentysty, myjesz zęby. Idąc na depilację bikini, zadbaj o czystość. Skorzystaj przed zabiegiem z bidetu. To komfort dla Ciebie, ale i dla kosmetyczki. Dla Ciebie to bardzo intymna sfera, dla niej również 😉

#2 …i owłosiona 😀

Pamiętaj, że idziesz na depilację. A ona ma tylko sens, jeśli masz te włosy 😀 Musisz przetrwać co najmniej 2 tygodnie bez golenia. A im dłużej, tym lepiej, choć też nie przesadzaj i nie zapuszczaj się przez pół roku 😉

W każdym razie te 2-3 tygodnie to naprawdę niezbędne minimum. Jeśli włoski będą za krótkie, to istnieje duże ryzyko, że nie będziesz zadowolona z efektów depilacji. W skrajnych przypadkach kosmetyczka może odmówić i odesłać Cię do zarośnięcia 😉

#3 Ooops, okres…

Miesiączka nie jest przeszkodą do zrobienia depilacji. Jeśli nie masz przeciwwskazań zdrowotnych, to użyj tamponu.

Natomiast przygotuj się na to, że Twoja skóra jest bardziej wrażliwa kilka dni przed okresem i w jego trakcie.

#4 Za niskie progi…

…nie, nie ta Twoje nogi. Chodzi o próg bólu. Dla jednych depilacja to niczym wizyta u fryzjera. Hop na łóżko, siup z łóżka i można zapomnieć. Dla innych to prawie wizyta u średniowiecznego cyrulika. Jeśli należysz do tych drugich, to 20 minut przed zabiegiem łyknij lek przeciwbólowy. I pamiętaj, że regularna depilacja sprawia, że za każdym razem jest to zabieg coraz łatwiejszy do zniesienia i mniej bolesny.

#5 Bezbolesna depilacja: why not DIY?

Dla tych, którym angielski jest bardziej niż obcy, tłumaczymy, dlaczego nie robić depilacji woskiem w domu. Jasne, że możesz… W drogeriach znajdziesz wiele kosmetyków i akcesoria pozwalające pozbyć się w zaciszu własnej łazienki niechcianego owłosienia. Zanim jednak po nie sięgniesz, zastanów się, po co? Postaw na profesjonalny salon, taki jak Time for Wax, gdzie wykonasz zabieg w komfortowych warunkach. Depilacja w domu niesie za sobą wiele ograniczeń. Przede wszystkim nie uda Ci się wydepilować samodzielnie miejsc, których nie widzisz (a przy brazylianie to naprawdę sporo obszarów 😀 ). Osoby niemające wprawy w dokonywaniu tego typu zabiegów mogą wykonać je w zły sposób, w wyniku czego włosy będą pourywane, a nie wyrwane wraz z cebulkami. Innym aspektem jest możliwość łatwego podrażnienia skóry, która jeszcze kilka dni po zabiegu będzie zaczerwieniona. Nie lada problemem może okazać się pozbycie zaschniętego wosku z ubrań, ręczników i płytek łazienkowych. Profesjonalna kosmetyczka zadba o to, aby efekt depilacji był w pełni satysfakcjonujący, a skóra – ukojona. Gwarantujemy, że bezbolesna depilacja wykonana w salonie będzie znacznie bardziej komfortowa, higieniczna i dokładna.

Poza tym – innej osobie jest łatwiej oderwać wosk. Szczególnie jeśli to jest wyszkolona kosmetyczka, która ma za sobą setki depilacji i wie, jak zrobić to tak, żeby efekt był najlepszy, a Ty, żebyś nie czuła bólu.

#6 Decydujące 48 godzin

Kluczowe godziny… Naprawdę. 2 doby po depilacji bikini unikaj pewnych rzeczy. A dlaczego? Ponieważ depilacja to zabieg inwazyjny. Wyrywanie włosków pozostawia otwarte pory. To tak, jakbyś otworzyła na oścież drzwi do domu i każdy mógł wejść. Dlatego unikanie pewnych sytuacji przez 2 dni zapobiegnie infekcjom.

Co to za sytuacje? Już piszemy:

  • Sauna
  • Solarium
  • Opalanie
  • Fitness
  • Pływanie
  • Obcisłe ubrania (szczególnie ze sztucznych tworzyw)
  • Seks

#7 Trzy kroki do perfekcji

Depilacja zrobiona, odczekałaś już 48 godzin. Co dalej? Od perfekcji dzielą Cię 3 kroki, ponieważ po depilacji o skórę trzeba dbać może nawet bardziej niż przed. Co wyjdzie Tobie i Twojej skórze tylko na dobre. Pamiętaj zatem, żeby:

  • Łagodzenie: szczególnie po depilacji. Nie używaj żadnych kosmetyków mocno podrażniających. Stosuj wtedy maści i balsamy łagodzące, np. takie jak dla noworodków. Szczególnie jeśli naskórek jest podrażniony.
  • Złuszczanie: pamiętaj o regularnych peelingach. Możesz je kupić w salonie Time for Wax. Mają cudowne, owocowe zapachy, na pewno znajdziesz jakiś dla siebie. Peelingi wykonuj co 3 dni. Zapobiegnie to wrastaniu włosków. Pamiętaj, że depilacja osłabia je, co powoduje, że ciężko im się przebić przez skórę.
  • Nawilżanie: jest niesłychanie istotne. Suchy naskórek to główny wróg depilacji. W Time for Wax możesz kupić balsam lub masło, które doskonale nawilżą Twoją skórę. Ich zaletą jest również to, że spowalniają proces wzrostu włosa. Dzięki temu jesteś dłużej gładka.

#8 Powiedziałaś A…

Skoro już zdecydowałaś się na depilację woskiem i przeżyłaś swój pierwszy raz, to nie pozostaje Ci nic innego, jak powiedzieć B, C, D… Uwierz nam, a piszemy to z własnego doświadczenia, każda kolejna depilacja jest łagodniejsza. Włosy są tak słabe, że prawie same wyskakują  ze skóry 😉 No i już wiesz, jak wygląda zabieg, więc nie jest to dla Ciebie terra nova.

 

Koniec roku 2017 z niepowtarzalną okazją!

Jeśli zainteresowały Cię nasze kosmetyki, to do końca 2017 roku masz niepowtarzalną okazję, żeby kupić zestaw balsam+peeling lub masło+peeling z rabatem -30% 🙂

Time for Wax - zabiegi depilacji woskiem i profesjonalne kosmetyki

Close Menu