Depilacja nóg woskiem – co warto wiedzieć o zabiegu?

Ma być gładko, szybko i na długo. O czym mowa? Oczywiście o depilacji nóg. Usuwanie zbędnego owłosienia z tej partii ciała to dzisiaj konieczność, by sprostać kanonom estetycznym. Depilacja nóg woskiem należy od lat do najczęściej wybieranych metod pozbywania się niechcianych włosków na łydkach i udach. Sprawdźmy dlaczego.

Depilacja nóg.

Popularnych metod  jest co najmniej kilka. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Depilacja nóg woskiem – ten zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, a efekt utrzymuje się kilka tygodni i nie jest czasochłonna. Z każdą kolejną depilacją włosy odrastają słabsze i mniej widoczne. Stosunek ceny do jakości również wypada atrakcyjnie. Dodatkowy atut. Depilując się w naszych salonach, nie musisz na sztywno ustawiać swojego grafiku. Zabiegi są wykonywane bez zapisów, więc wpadasz do nas, kiedy masz wolną chwilę. Już po 15 minutach cieszysz się gładką skórą. Depilacja nóg nigdy nie była tak wygodna 😉

Szybkiego efektu można się spodziewać również po tradycyjnym goleniu na mokro. Jednak tu efektem gładkiej skóry można chwalić się zaledwie dzień lub dwa. Potem włoski zaczynają odrastać jeszcze mocniejsze, nierzadko pojawia się zapalenie mieszków włosowych, co jest uciążliwe i nie wygląda dobrze zwłaszcza gdy chodzimy bez rajstop. Łatwo też o skaleczenie, zwłaszcza jeśli nożyk nie jest już najnowszy.

Kremy do depilacji.

Kolejna metoda, często rozważana jako alternatywa dla wosku. Czy słusznie? Trzeba przyznać, że rzeczywiście jest stosunkowo niedroga, depilacja jest szybka i bezbolesna. Jednak i tu możemy wskazać kilka minusów. Nie każdemu odpowiada chemiczny zapach środka, a i nierzadko sama skóra reaguje na niego niezbyt przychylnie. Efekt również nie jest trwały, choć po kremie włoski odrastają słabsze niż po zwykłym goleniu.

Depilacja woskiem.

Oprócz wspomnianych zalet, warto kilka słów poświęcić również często podnoszonej sprawie, jaką jest bolesność tej metody. Otóż wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na ból. Istotna jest również wprawa osoby wykonującej zabieg. W Time for Wax kosmetyczki zajmują się tylko depilacją, dlatego posiadają ogromną wprawę i wykonują zabiegi z dużą delikatnością i profesjonalizmem. Dzięki temu precyzyjna depilacja łydek zajmuje im zaledwie 10 minut, natomiast depilacja całych nóg – 25 minut. W salonach kosmetycznych jest to najczęściej dodatkowa usługa, więc częstotliwość wykonywania depilacji woskiem jest też dużo mniejsza, dlatego warto zaufać osobie, która ma odpowiednie doświadczenie. Dla osób, które są jeszcze nieprzyzwyczajone do woskowania, bo wykonują je np.: po raz pierwszy polecany jest Magic Wax, który jest dużo delikatniejszy. Nie przykleja się do skóry, tylko włosków i można go nakładać kilka razy.

Pierwsze promienie wiosennego słońca zachęcają do zrzucenia zimowych, ciężkich ubrań, spacerów i odkrywania ciała. Dbanie o gładkie nogi to dziś niezbędny zabieg, który dla wielu z nas jest takim samym rytuałem jak codzienne mycie zębów. Warto więc korzystać z metod, które przy najmniejszym nakładzie czasu i kosztów, przynoszą najlepsze efekty.Ma być gładko, szybko i na długo. O czym mowa? Oczywiście o depilacji nóg. Usuwanie zbędnego owłosienia z tej partii ciała to dzisiaj konieczność, by sprostać kanonom estetycznym. Depilacja woskiem należy od lat do najczęściej wybieranych metod pozbywania się niechcianych włosków na łydkach i udach. Sprawdźmy dlaczego.

Popularnych metod depilacji nóg jest co najmniej kilka. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Wybierając depilację woskiem nie trzeba do niej się specjalnie przygotowywać, efekt utrzymuje się kilka tygodni, nie jest czasochłonna. Z każdą kolejną depilacją włosy odrastają słabsze i mniej widoczne. Stosunek ceny do jakości również wypada atrakcyjnie. Dodatkowy atut. Depilując się w naszych salonach, nie musisz na sztywno ustawiać swojego grafiku. Zabiegi są wykonywane bez zapisów, więc wpadasz do nas, kiedy masz wolną chwilę, by po 15 minutach cieszyć się gładką skórą.

Szybkiego efektu można się spodziewać również po tradycyjnym goleniu na mokro. Jednak tu efektem gładkiej skóry można chwalić się zaledwie dzień lub dwa. Potem włoski zaczynają odrastać jeszcze mocniejsze, nierzadko pojawia się zapalenie mieszków włosowych, co jest uciążliwe i nie wygląda dobrze zwłaszcza gdy chodzimy bez rajstop. Łatwo też o skaleczenie, zwłaszcza jeśli nożyk nie jest już najnowszy.

Kremy do depilacji to kolejna metoda, często rozważana jako alternatywa dla wosku. Czy słusznie? Trzeba przyznać, że rzeczywiście jest stosunkowo niedroga, depilacja jest szybka i bezbolesna. Jednak i tu możemy wskazać kilka minusów. Nie każdemu odpowiada chemiczny zapach środka, a i nierzadko sama skóra reaguje na niego niezbyt przychylnie. Efekt również nie jest trwały, choć po kremie włoski odrastają słabsze niż po zwykłym goleniu.

Powracamy więc do depilacji woskiem. Oprócz wspomnianych zalet, warto kilka słów poświęcić również często podnoszonej sprawie, jaką jest bolesność tej metody. Otóż wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na ból. Istotna jest również wprawa osoby wykonującej zabieg. W Time for Wax kosmetyczki zajmują się tylko depilacją, dlatego posiadają ogromną wprawę i wykonują zabiegi z dużą delikatnością i profesjonalizmem. Dzięki temu precyzyjna depilacja łydek zajmuje im zaledwie 10 minut, natomiast depilacja całych nóg – 25 minut W salonach kosmetycznych jest to najczęściej dodatkowa usługa, więc częstotliwość wykonywania depilacji woskiem jest też dużo mniejsza, dlatego warto zaufać osobie, która ma odpowiednie doświadczenie. Dla osób, które są jeszcze nieprzyzwyczajone do woskowania, bo wykonują je np.: po raz pierwszy polecany jest Magic Wax, który jest dużo delikatniejszy. Nie przykleja się do skóry, tylko włosków i można go nakładać kilka razy.

Pierwsze promienie wiosennego słońca zachęcają do zrzucenia zimowych, ciężkich ubrań, spacerów i odkrywania ciała. Dbanie o gładkie nogi to dziś niezbędny zabieg, który dla wielu z nas jest takim samym rytuałem jak codzienne mycie zębów. Warto więc korzystać z metod, które przy najmniejszym nakładzie czasu i kosztów, przynoszą najlepsze efekty.

Close Menu