Depilacja woskiem – 5 możliwych problemów po i jak sobie z nimi radzić

Depilacja woskiem jest fajna, ale nieraz może Cię zaskoczyć, jak Twoja skóra reaguje na zabieg. Jak sobie z radzić z takimi reakcjami? Czy to oznacza, że depilacja bikini nie jest dla Ciebie? Jakie kosmetyki stosować, żeby sobie pomóc? Bez obaw. Rozwiejemy Twoje wątpliwości 🙂

Time for Wax depilacja woskiem całego ciała w specjalistycznych salonach

Podrażnienia po depilacji bikini: zaczerwienienia

Chęć zaprezentowania się na plaży w modnym, mocno wyciętym bikini albo częste treningi na basenie wymagają zadbania o okolice intymne. Kobiety pragnące czuć się w pełni komfortowo rezygnują z golenia tej strefy maszynką. Oddanie się w ręce profesjonalisty pozbywającego się niechcianego owłosienia przy pomocy wosku przynosi znacznie lepszy efekt. Przede wszystkim technika używana przez kosmetyczki polega nie na ścięciu włosów, ale ich wyrwaniu z cebulkami. Dzięki temu włosy odrastają dopiero po kilku tygodniach. U osób regularnie poddających się depilacji zarost z czasem staje się delikatniejszy. Niestety nawet starannie wykonana depilacja może delikatnie podrażnić skórę, która w okolicy bikini jest szczególnie wrażliwa.

Bez strachu, zaczerwienienia znikną z czasem, bo są naturalne. Mogą trwać od kilku minut nawet do kilku dni. To zależy od wrażliwości Twojej skóry. Nie świadczą o żadnych powikłaniach po zabiegu. Jest to całkiem normalna reakcja Twojego naskórka. Warto mieć świadomość, że podrażnienia po depilacji bikini są znacznie mniejsze niż w przypadku golenia maszynką, która często powoduje krostki, zaczerwienienia, wrastanie włosów, a nawet zapalenie mieszków.

Krostki po zabiegu depilacji

Krostki po depilacji mogą pojawić się, jako objaw podrażnienia skóry. Podobnie jak przy zaczerwienieniach znikną w kilka godzin lub kilka dni. Żeby złagodzić tę reakcję, możesz użyć balsamu Time for Wax po depilacji. Zawiera środek łagodzący, który zmniejsza podrażnienia skóry po zabiegu. Możesz użyć również kremu lub maści z wyciągiem z rumianku.

Swędzenie po depilacji

Czasem po depilacji odczuwasz nieprzyjemne swędzenie. Nie każdy ma ten objaw, ale może się zdarzyć. Wiemy, że to trudne, ale nie drap. Trzymaj ręce z daleka od świeżo wydepilowanych miejsc. Skóra jest bardzo delikatna, a drapanie może jedynie wzmóc podrażnienia. Możesz zastosować krem z wyciągiem z aloesu lub nasz balsam Time for Wax.

Depilacja woskiem a wrastające włoski

Najczęstsze powikłanie po zabiegu. Żeby już na starcie zapobiec mu, 3 dni po depilacji zrób peeling. Polecamy Ci nasz peeling cukrowy Time for Wax. Używaj również naszego serum po depilacji, które nie tylko zapobiegnie wrastaniu włosków, ale opóźni ich odrastanie.

Jeśli jednak znalazłby się włos, który mimo wszystko wrasta i ani peeling, ani serum nie pomagają, sięgnij po nasz „Pod włos”. To specyfik na wrastające włosy, który stosujesz punktowo. Ma wygodną buteleczkę z kulkowym aplikatorem, więc mieści się nawet w kieszeni, że o kosmetyczce nie wspomnimy 😉

Wrastające włosy to nie efekt źle wykonanej depilacji, ale osłabienia włosa. Ponieważ jest on słaby, nie ma możliwości wybić się przez naskórek i rośnie więc pod skórą, to właśnie powoduje stan zapalny.

Odrastające włoski kilka dni po

Wydepilowałaś się dopiero co, a tu po 2–3 dniach czujesz włosy. Co to? Dlaczego? Depilacja została źle wykonana? Nie! Nasze włosy nie rosną równomiernie, ale są w różnej fazie wzrostu. Czujesz właśnie te, które w trakcie depilacji były jeszcze w skórze. Aby nie przedłużać, w skrócie: są 3 fazy wzrostu włosa – wzrostu, zanika, wypadania. Poza tym natura tak to pomyślała, żeby  sąsiadujące ze sobą mieszki włosowe zawsze były w innej fazie, dzięki temu nie łysiejemy okresowo.

Najlepszą metodą na to jest… nawilżanie. Pamiętaj o używaniu naszego masła Time for Wax między zabiegami, nie tylko skóra, ale i włoski będą w dobrej kondycji.

Ale spokojnie – usuniemy je w trakcie kolejnej depilacji w Time for Wax 🙂

Używaj naszych kosmetyków między zabiegami, a przekonasz się, że Twoja skóra będzie piękniejsza, a efekty depilacji coraz lepsze 🙂 Wpadnij do nas na depilację, a po kup sobie kosmetyk w pięknym owocowym zapachu i zadbaj o siebie 🙂

Depilacja woskiem w salonach Time for Wax - bądź gotowa na lato

Close Menu