Pierwsze kroki z depilacją woskiem – o swoich pierwszych doświadczeniach opowiada Anna Sternicka (część II)

Pamiętasz, że w zeszłym tygodniu zaczęłam Ci opowiadać, jak przygotować się do pierwszej depilacji? Tu przeczytasz cz. I. Dzisiaj część druga i niestety ostatnia. Ale przecież mini serie są najlepsze. 😀

To może na początku podsumowanie poprzedniego wpisu:

 1. Na 2 tygodnie przed zabiegiem zrezygnuj z maszynki, depilatora, kremów depilujących. Włoski muszą osiągnąć minimum 0,5 cm.
 2. A jeśli masz już dłuższe włosy (i nie mam na myśli tych na głowie) to przytnij je. Maksymalna długość to 1 cm.
 3. Na 2 dni przed depilacją zrezygnuj z 3S, czyli: słońca (opalania), solarium i sauny.
 4. Dzień przed depilacją wykonaj peeling

No i w końcu nadchodzi TEN DZIEŃ 😉

#1 Dzień depilacji –  poranek bez smarowania

Zapewne, jak większość z nas, masz zwyczaj po porannej kąpieli nacierać ciało różnymi balsamami, olejkami lub kremami. Bardzo słusznie. Ale nie w dni depilacji! Tego dnia zostaw skórę suchą. Nie używaj również dezodorantów lub antyperspirantów, jeśli masz zamiar depilować pachy.

Wszystko to może powodować, że wosk nie będzie chciał się przyklejać do włosów lub będzie się z nich ześlizgiwał. No i nici z gładkiej skóry. A przecież nie o to Ci chodzi, prawda?

#2 Wchodzisz do Time for Wax

Wchodzisz i czujesz się przyjemnie. Salony Time for Wax są mega kobiece, bo w końcu pracują w nich kobiety, a one wiedzą najlepiej czego potrzebuje inna kobieta. Ale nie obawiaj się. Nie mamy tu różowych tiuli, kokardek lub strusich piór. My stawiamy na minimalizm, a jedynym mocniejszym akcentem jest czerwona sofa w recepcji. 🙂

No właśnie… na spokojnie podejdź do kosmetyczki przy recepcji i powiedz co chcesz wydepilować. Dostaniesz krótki kwestionariusz do wypełnienia. Depilacja to zabieg inwazyjny, dlatego prosimy o podpisanie przez Ciebie zgody na jej wykonanie.

#3 A teraz zapraszamy panią do…

Wybrałaś bikini? Kosmetyczka zaprosi Cię do łazienki. Skorzystaj tam z bidetu, czyli umyj się. Masz też do dyspozycji płyn do higieny intymnej i jednorazowe ręczniki. Nawet jeśli brałaś prysznic godzinę wcześniej warto umyć to i owo 😉 Dla komfortu Twojego i kosmetyczki.

Jeśli na razie bikini to dla Ciebie za wiele, być może usiądziesz na naszej sofie. Jest niebezpiecznie wygodna 😉 Masz kilka gazet do wyboru oraz telewizor z naszymi filmami. Na pewno dowiesz się czegoś fajnego.

#4 Czas na boks 🥊

Boks zabiegowy rzecz jasna.  Przecież nie będziesz się z nikim ścierać na pięści. Kosmetyczka zaprosi Cię do środka i wszystko wyjaśni. Włącznie z tym gdzie położyć Twoje ubrania oraz jak nałożyć jednorazowe stringi. Nic się nie bój będzie super. 🙂

Zostajesz w gabinecie sama, bo przecież nie będziesz miotać się z wąskimi dżinsami i skarpetkami na oczach kosmetyczki 😉 Spokojnie zdejmij te części garderoby, które zaleciła kosmetyczka i przygotuj do depilacji. Zaraz zacznie się dziać magia.

#5 Koniec przygotowań

I to już koniec przygotowań. Teraz zaczyna się zabieg depilacji. Ale o tym innym razem 😉

Powiem Ci tylko jakie są zalety, że przygotowałaś się tak dokładnie:

 • Depilacja przebiegnie sprawnie
 • Nie odmówimy Ci zabiegu z powodu zbyt krótkich lub długich włosów
 • Będziesz zadowolona z efektów, bo Twoja skóra była przygotowana idealnie
 • Będziesz dobrze nastawiona psychicznie, a to naprawdę wiele znaczy
 • Nie będziesz odczuwała dużego dyskomfortu i zminimalizujesz ból

#6 I jeszcze jedno, czyli… PRZECIWWSKAZANIA

Ten punkt dodajemy dzięki komentarzowi na Facebooku. Jedna z Was zadała pytanie:

Hej 🙂 trochę mi brakuje odpowiedzi na pytanie, które sama miałam zanim zaczęłam regularnie przychodzić do Time For Wax, mianowicie: co ze znamionami i pieprzykami, a także innymi zmianami na skórze (blizny, pajączki itp.). Wiem, że wiele dziewczyn też z tego powodu odwleka decyzję o depilacji woskiem.

Oczywiście, czasem są ograniczenia, które uniemożliwiają depilację. Należą do nich:

 • Żylaki
 • Przyjmowanie leków z wit. A i C
 • Pajączki i skłonność do pękania naczynek
 • Choroby skóry
 • Mocno przesuszona skóra
 • Świeże blizny

Natomiast odpowiadając bezpośrednio na pytanie z FB: płaskie pieprzyki, dobrze zagojone blizny to żaden problem. Wystające znamiona lub pieprzyki trzeba ominąć w trakcie depilacji. Pajączki świadczą o problemach z naczynkami i są przeciwwskazaniem do zabiegu.

Czy czujecie, że depilacja jest Wam bliższa? Czy nie będziecie się bały przejść na gładką stronę mocy?

W razie pytań i wątpliwości piszcie i pytajcie. Pod wpisem, na FB lub przez nasz kontakt na stronie. 🙂

Pozdrawiam,
Ania

Close Menu