Laminacja brwi, czyli idealne brwi na karnawał i każdy dzień

Brwiom często poświęcamy dużo mniej uwagi niż makijażowi oczu czy malowaniu ust, tymczasem to właśnie one – poprzez swój kształt, grubość i sposób stylizacji – nadają twarzy wyrazistość i podkreślają charakter. Zdecydowanie warto dbać o systematyczną regulację i odpowiednie modelowanie włosków. O ich wygląd i kondycję można się też zatroszczyć, robiąc laminację brwi (co bardzo polecamy, bo rezultat jest rewelacyjny!). Jest ona bezpieczna, bezbolesna i mało inwazyjna oraz pozwala osiągnąć naturalny efekt.

Laminowanie brwi – dla kogo?

Zabieg powstał z myślą o wzmocnieniu brwi oraz nadaniu im pożądanego kształtu i kierunku wzrostu. Najlepiej sprawdza się w przypadku osób mających niesforne, żyjące własnym życiem włoski, które niechętnie reagują na próby ujarzmiania żelami czy woskiem. Laminacja przynosi również widoczne efekty zarówno u osób z cienkimi i delikatnymi brwiami, ponieważ je podkreśla i nadaje im większą objętość, jak również u tych, które mają sztywne, niewspółpracujące włoski, ponieważ je zmiękcza i czyni podatnymi na stylizację.

Jak wygląda laminacja brwi? Na czym polega zabieg?

Brwi zostają dokładnie oczyszczone preparatem do demakijażu lub specjalnym szamponem, po czym zostaje na nie naniesiony aktywator z kwasem tioglikolowym, który rozchyla łuski włosków i je zmiękcza oraz wpływa na mostki dwusiarczkowe, czyli budulec włosków. Wiązania zostają rozerwane, a następnie zawiązane na nowo, dzięki czemu włoski stają się plastyczne i podatne na działanie stylistki. To właśnie na tym etapie nadaje ona brwiom oczekiwany kierunek i kształt. Następnie kosmetyczka nakłada na brwi preparat zawierający substancje odżywcze, m.in. olejki roślinne (np. makadamia lub jojoba), witaminy i antyoksydanty, oraz keratynę o działaniu intensywnie regenerującym i wzmacniającym. Po zabiegu łuski włosków są zamknięte, a efekt utrwalony.  

Laminację można z powodzeniem połączyć z regulacją i henną brwi.

Laminacja brwi – efekty

Sama idea i sposób przeprowadzenia zabiegu powoduje, że włoski są ujarzmione i podkreślone, a także wyglądają na wyraźnie grubsze i gęstsze. Zaserwowanie brwiom dużej dawki cennych substancji sprawia, że ich ogólna kondycja staje się dużo lepsza: włoski mają odbudowaną strukturę, są odżywione i mocne, stają się bardziej elastyczne i podatne na układanie, są natłuszczone i nawilżone oraz mają zdrowy połysk.   

Laminacja brwi – ile się utrzymuje

Z reguły efekt pogrubionych, ułożonych, błyszczących brwi utrzymuje od się od 4 do 6 tygodni, jednak niekiedy rezultatami można się cieszyć nawet przez 8 tygodni. Jeszcze jedną zaletą laminacji jest to, że utrwala ona naniesiony kolor – po zabiegu utrzymuje się on dłużej niż po tradycyjnej hennie.

O czym należy pamiętać tuż po laminacji?

Żeby brwi wyglądały jak najlepiej przez jak najdłuższy czas, należy pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad:

– przez 24 godziny po laminacji nie można moczyć brwi (ani specjalistycznymi płynami, ani wodą)
– w tym czasie nie wolno dotykać brwi ani ich malować, trzeba również pilnować, żeby nie miały styczności z żadnym podłożem i się nie odkształciły
– w ciągu pierwszej dobry nie należy korzystać z sauny i basenu ani myć głowy
– w kolejnych dniach i tygodniach warto codziennie nawilżać włoski olejkami (np. arganowym lub rycynowym)

Laminacja brwi – przeciwwskazania

Występują pewne okoliczności, podczas których z zabiegu laminacji należy zrezygnować:

– ciąża i karmienie piersią
– aktywny trądzik
– uszkodzenia mechaniczne skóry lub stany zapalne w okolicach brwi
– grzybica skóry twarzy
– alergie skórne
– infekcje bakteryjne i wirusowe
– korzystanie przed zabiegiem z solarium lub samoopalacza
– niezagojony makijaż permanentny brwi

Ważne jest to, by nie przeprowadzać laminacji samodzielnie w domu. Ten zabieg wymaga określonych umiejętności i wiedzy oraz doświadczenia w korzystaniu z poszczególnych preparatów. Próba zrobienia laminacji na własną rękę może się skończyć zniszczeniem lub uszkodzeniem włosków oraz podrażnieniem delikatnych okolic oczu. Zawsze wybieraj salon, w którym zabieg przeprowadzają przeszkolone kosmetyczki – to daje Ci gwarancję bezpieczeństwa i upragnionego efektu pięknych brwi.

Odżywczy zabieg na brwi

Specjalny zabieg wzmacniający na brwi może być połączony z laminowaniem lub stanowić zupełnie samodzielny zabieg. Jest bezinwazyjny i bezbolesny, polega na nałożeniu na brwi na kilka minut silnie skoncentrowanego preparatu, który jest odżywczą bombą dla osłabionych, kruchych i suchych włosków. Produkt jest oparty na naturalnych składnikach, zawiera m.in. oleje i wiele witamin (mogą w nim być również np. proteiny jedwabiu, kolagen czy kwas hialuronowy). Zabieg intensywnie nawilża i regeneruje brwi, pogrubia je i poprawia ich elastyczność. Zawarte w preparacie składniki wnikają w strukturę włosków, działając dobroczynnie również na cebulki. Zabieg ten przedłuża trwałość barwnika, dlatego warto go łączyć z henną. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się do naturalnej wymiany włosków (kilka tygodni).  

 

 

Zapraszamy Cię na laminowanie brwi i odżywczy zabieg na brwi do salonów Time for Wax. Nasze specjalistki wypuściły spod swoich rąk setki „nowych” brwi, teraz czekają na Ciebie J Zabiegi wykonujemy w bardzo atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach. Jeśli myślisz o idealnych brwiach na karnawał albo po prostu chcesz zadbać o odpowiednią oprawę oczu – zadzwoń lub napisz do nas J

 

Close Menu