Laminacja rzęs i brwi podczas jednej wizyty – czy to możliwe?

Lifting oprawy oczu to laminacja rzęs, czyli zabieg łączący odżywienie, podkręcenie oraz przyciemnienie włosków, dzięki czemu oko wydaje się bardziej otwarte ,i laminacja brwi, która sprawia, że nawet najbardziej niesforne włoski są możliwe do ułożenia! Rzęsy oraz brwi są po nim wzmocnione i jedwabiste. Jeżeli chcesz zapewnić rzęsom solidną porcję odżywczej keratyny i jednocześnie odpocząć od przedłużania rzęs, a Twoje brwi są tak niesforne, że żaden żel czy mydełko na nie nie działa, ta propozycja będzie dla Ciebie idealna!

Na czym polega laminacja rzęs?

Laminacja rzęs to zabieg pielęgnacyjny i upiększający wykonywany przy pomocy keratyny. Inspiracją do powstania tej techniki było nakładanie keratyny na włosy w salonach fryzjerskich. Preparaty do laminacji brwi i rzęs mają skład dostosowany do specyfiki wzrostu i rozwoju drobnych włosków, tak aby można było osiągnąć pożądane efekty.

Laminowanie rzęs jest działaniem mającym na celu ich uniesienie, pogrubienie i delikatne podkręcenie. Podczas zabiegu stosuje się kreatynę, specjalną farbę i preparaty silnie odżywiające. Kombinacja substancji do laminowania powoduje, że można zmienić delikatnie kształt i uniesienie rzęs, a dodatkowo także je zregenerować i przyciemnić ich kolor. Zabieg ten jest całkowicie nieinwazyjny, nie obciąża ani nie osłabia rzęs.

Do prawidłowego laminowania rzęs potrzebne jest doświadczenie oraz profesjonalne podejście, dlatego zawsze należy to zlecać specjaliście. Delikatne okolice oka mogłyby zostać podrażnione przez nieprecyzyjne nakładanie preparatów, więc laminacja musi być przeprowadzana wyjątkowo starannie, z dużą dozą cierpliwości i precyzji.

Stale rosnąca popularność tego zabiegu wynika przede wszystkim z tego, że w przeciwieństwie do przedłużania metodą 1:1 laminowanie rzęs nie niszczy włosków, lecz je odżywia. Jeśli nie jesteś do końca zadowolona z oprawy oczu, Twoje rzęsy są cienkie, rzadkie i często się łamią, a nawet wypadają, laminacja będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.

Ile trwa laminacja rzęs i kiedy trzeba powtórzyć zabieg?

Nałożenie preparatów pielęgnacyjnych na rzęsy dodaje im gęstości i objętości, a także uzupełnia braki w strukturze każdego włoska z osobna. Po wykonaniu laminacji rzęsom nadaje się pożądany kształt, tak aby podkreślić urodę odpowiednią stylizacją. Zabieg ten z pewnością Cię zachwyci!

Ponadto laminację często łączy się z liftingiem rzęs. To dodatkowa stylizacja zagęszczająca, pozwalająca na uzyskanie pięknego wyglądu rzęs, dopasowanego do kształtu oka i owalu twarzy. Czym różni się lifting od laminacji? Lifting polega na uniesieniu i trwałym podkręceniu rzęs, z kolei laminacja to zabieg uzupełniający, wykonywany z wykorzystaniem odżywczej keratyny, która pogrubia każdą rzęsę oddzielnie i uzupełnia braki w budowie strukturalnej włoska. Laminacja daje spektakularne efekty! Po takim zabiegu, połączonym z laminacją brwi, twarz nabiera więcej wyrazu, a jednocześnie efekt jest niezwykle naturalny.

Laminację brwi i rzęs warto wpisać do swojego harmonogramu zabiegów wykonywanych cyklicznie – standardowo odbywa się co 12 tygodni. Należy jednak wziąć pod uwagę, że odżywione keratyną włoski przyspieszają swój naturalny cykl wzrostu – w efekcie nieustannie pojawiają się nowe rzęsy, dlatego warto powtórzyć zabieg po około 4–6 tygodniach.

Laminacja brwi – na czym polega?

Laminowanie brwi ma na celu zmianę kształtu włosów i kierunku ich wzrostu. W tym celu wykorzystuje się kwas tioglikolowy, który powoduje rozerwanie wiązania dwusiarczkowego włosa i zwiększa jego plastyczność. Dzięki temu w łatwy sposób można nadać włosom określony kształt i zmienić kierunek ich wzrostu. Podczas zabiegu laminacji brwi dodatkowo przechodzą intensywną regenerację, dzięki czemu odzyskują blask. Gęste, zadbane brwi zawsze dodają urody, dlatego wiele osób decyduje się na zabieg ich laminacji. Odpowiednio zaplanowany kształt brwi potrafi zdziałać cuda: odmienić wygląd twarzy i podkreślić jej atuty – zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Jeżeli chcesz nieco poprawić swoją urodę, z pomocą przyjdzie Ci zabieg laminacji brwi, który nie tylko nada im kształt, ale także ułatwi późniejszą stylizację i odpowiednio odżywi naturalnie wyrastające włoski. Laminacja brwi w salonie polega na zmianie kierunku wzrostu włosów, nadaniu im odpowiedniego kształtu oraz regeneracji ich struktury.

Po oczyszczeniu skóry i przygotowaniu brwi do zabiegu na włoski nakłada się preparat z kwasem tioglikolowym, a następnie aplikuje neutralizator, który utrwala pożądane ułożenie włosków. Efekt laminacji standardowo utrzymuje się do 6 tygodni. W niektórych przypadkach ten okres może się wydłużyć o tydzień lub dwa, a w innych – nieco skrócić. Trwałość efektu jest indywidualną kwestią, ponieważ w dużej mierze zależy od jakości, ilości oraz grubości włosków. Im grubsze są włoski, tym więcej chłoną koloru i tym dłużej utrzymuje się efekt koloryzacji. Laminacja brwi to zabieg polecany w szczególności na włoski cienkie i mało wyraziste, które trudno stylizować samodzielnie w domu.

Idealne brwi laminowane – co to znaczy?

Jak wyglądają idealne brwi? Najważniejsze jest oczywiście zachowanie właściwych proporcji, jednak aby brwi wyglądały perfekcyjnie, należy też zadbać o naturalność efektu. W gabinetach Time for Wax nasze ekspertki wykonują profesjonalną geometrię brwi oraz przeprowadzają koloryzację w pożądanym odcieniu. Najwyższy punkt wzniesienia brwi powinien przypadać na 2/3 jej długości, licząc od wewnętrznego kącika oka. W innym miejscu będzie wyglądać nienaturalnie, a na twarzy pojawi się dysproporcja. Z prawidłowym kształtem brwi Twoja twarz będzie wyglądać harmonijnie, a rysy twarzy zostaną w przemyślany sposób uwydatnione. Wychodzimy z założenia, że brwi powinny przyciągać uwagę do oczu, które odgrywają najważniejszą rolę!

Laminacja to sposób na piękne brwi oraz rzęsy i zmuszenie włosków wyrastających na powiekach czy na łuku brwiowym, by dodawały jak najwięcej urody. Brwi powinny być pełne wyrazu, oddawać osobowość i być mocnym atrybutem urody, dlatego warto je podkreślać i jak najlepiej wykorzystać możliwości stylizacji. Idealne brwi powinny być dopasowane do kształtu twarzy na zasadzie kontrastu.

 • Okrągła twarz sprawi wrażenie wyszczuplonej dzięki mocno zarysowanym brwiom.
 • Kwadratowy kształt twarzy złagodnieje przy nieco dłuższych brwiach.
 • Trójkątna twarz wyda się pełniejsza przy brwiach w kształcie półkola.
 • Regularne rysy twarzy będą pięknie podkreślone zadbanymi i starannie wypielęgnowanymi brwiami o swoim naturalnym kształcie.

Ważnym elementem zabiegu laminowania brwi jest geometria. Jak przebiega? Pracownik salonu wyrysowuje pomocnicze linie na twarzy, aby uzyskać symetryczne brwi, które dodadzą urody i sprawią, że Twoja twarz stanie się bardziej wyrazista. Warto się zdecydować na profesjonalne laminowanie rzęs i brwi w gabinecie, które sprawi, że będziesz wyglądać zachwycająco. Dzięki zabiegowi zyskujesz pełną kontrolę nad kształtem swoich brwi i możesz je dowolnie stylizować we własnym domu. W salonie możemy ułożyć Twoje brwi w naturalny kształt lub wyczesać nieco mocniej. Zaczesane do góry włoski sprawiają, że brwi wydają się gęstsze i grubsze.

Laminacja rzęs i brwi – jedna wizyta w salonie, podwójne korzyści

Warto skorzystać z pakietu, który składa się z laminacji rzęs i brwi oraz liftingu rzęs. Taka usługa jest dostępna w salonach Time for Wax. Kompleksowy zabieg pozwoli podkreślić oprawę oczu w efektowny sposób za jednym razem. Podczas jednej wizyty nasza ekspertka nada Twoim brwiom odpowiedni kształt, a rzęsy zostaną pięknie podkręcone i staną się bardziej wyraziste. Dla wielu klientek główną zaletą laminacji brwi jest zmiękczenie włosków i sprawienie, by był bardziej podatne na układanie. Profesjonalna laminacja rzęs i brwi doda Ci urody i pozwoli na perfekcyjne wystylizowanie oprawy oczu!

Korzyści z laminacji rzęs i brwi to między innymi:

 • uwydatnienie brwi oraz rzęs;
 • podkręcenie rzęs;
 • zwiększenie grubości rzęs;
 • przyciemnienie naturalnego koloru rzęs;
 • wzmocnienie osłabionych rzęs;
 • ujarzmienie rzęs rosnących w dół;
 • podniesienie rzęs i „otwarcie” oka;
 • nadanie brwiom modnego kształtu;
 • dopasowanie kształtu brwi do konturów twarzy;
 • zagęszczenie i uwidocznienie brwi;
 • pozbycie się włosków na brwiach, które rosną w różnych kierunkach.

Co ważne, istnieje kilka przeciwwskazań ku laminacji rzęs i brwi. Jeżeli w okolicy oczu pojawiają się zmiany wywołane przez choroby alergiczne, nie powinno się wykonywać zabiegu. Z laminowania powinny również zrezygnować osoby, które chorują na jęczmień, zaćmę, jaskrę, zapalenie spojówek, zapalenie rogówki lub mają otarcia, oparzenia i zmiany w ciągłości naskórka – w tych przypadkach lepiej nie ryzykować nakładania preparatów do laminowania rzęs i brwi. Przeciwwskazaniem jest też uczulenie na któryś ze składników preparatu. Ciąża i karmienie piersią również wykluczają z możliwości wykonania zabiegu. Jeżeli masz wątpliwości, czy w Twoim przypadku można przeprowadzić laminowanie rzęs i brwi, zapytaj o to w salonie. Skontaktujesz się z nami telefonicznie pod numerem 501 477 005 lub przez formularz na stronie internetowej.

Zapraszamy do naszych salonów na profesjonalną laminację brwi i rzęs! Dzięki nam spełnisz marzenie o długich, podkręconych i wyrazistych rzęsach. Laminacja i lifting są doskonałą alternatywą dla syntetycznego przedłużania. To naturalny sposób na spektakularne, zalotne spojrzenie w przystępnej cenie!

Close Menu