Różnice w depilacji woskiem w domu vs. w profesjonalnym salonie

Depilacja woskiem to jeden z najpopularniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Do najważniejszych zalet tego rozwiązania zaliczamy przede wszystkim wysoką skuteczność oraz niską cenę. Część kobiet wykonuje depilację woskiem w salonie, inne – pozostają przy metodach domowych. Czy różnice pomiędzy depilacją woskiem w domu i w profesjonalnym salonie są na tyle istotne, że warto zmienić metodę usuwania włosków? Podpowiadamy, czym różni się samodzielna depilacja za pomocą wosku oraz zabieg wykonywany w salonie depilacji. Poznaj wszystkie możliwości!

Na czym w ogóle polega depilacja woskiem?

Na początek kilka słów wyjaśnienia dla osób, które nie miały jeszcze do czynienia z tą formą usuwania niechcianych włosków. Depilacja woskiem to mechaniczny sposób na walkę z owłosieniem nóg, pach, rąk, twarzy czy okolic bikini. Zabieg polega na podgrzaniu specjalnego wosku w taki sposób, by zyskał on półpłynną formę. Następnie wosk należy nałożyć na skórę: rozprowadza się go za pomocą specjalnej szpatułki zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Na półpłynny wosk należy nałożyć pasek materiału i poczekać, aż wosk zastygnie na skórze – trwa to od kilku do kilkunastu sekund. Gdy wosk zastygnie, przechodzimy do usuwania go razem z włoskami. Należy napiąć wówczas skórę i zerwać wosk szybkim, zdecydowanym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Woski używane do depilacji różnią się pomiędzy sobą składem, ale również sposobem aplikacji oraz usuwania ze skóry. Miękki, gęsty wosk należy podgrzać do ok. 37 stopni Celsjusza, by uzyskał półpłynną konsystencję. Wosk twardy Magic Wax nie wymaga z kolei stosowania pasków materiałowych, ponieważ nakłada się wówczas grubszą warstwę i odrywa palcami powstałą w ten sposób „skorupę”. Ze względu na to, że podczas depilacji woskiem włoski są usuwane razem z cebulkami, efekty zabiegu utrzymują się stosunkowo długo. Dzięki depilacji woskiem możesz cieszyć się gładką skórą od kilkunastu dni do nawet kilku tygodni – w zależności od indywidualnego tempa wzrostu włosków. Ta metoda ma sporo zalet, ale również wady; przed podjęciem decyzji o depilacji woskiem warto poznać wszystkie korzyści oraz zagrożenia.

Depilacja woskiem: czy warto?

Lista zalet depilacji za pomocą wosku jest całkiem spora. Przede wszystkim cenimy sobie skuteczność tego zabiegu: dzięki niemu możesz cieszyć się gładką skórą nawet do kilkudziesięciu dni. Regularne usuwanie włosków z cebulkami możesz sprawić, że odrastają one wolniej oraz stają się coraz słabsze, a wówczas każdy kolejny zabieg depilacji jest po prostu łatwiejszy. Podczas depilacji woskiem usuwamy nie tylko włoski, ale również martwy naskórek, dzięki czemu zyskujemy efekt podwójnego wygładzenia. Depilacja woskiem jest również metodą stosunkowo szybką: w salonie spędzasz od kilkunastu do kilkudziesięciu minut (w zależności od tego, jak duży obszar ciała chcesz wydepilować. Warto wspomnieć również o cenie depilacji woskiem: to stosunkowo niedrogi zabieg, a dodatkowo należy pamiętać, że ten zabieg wykonuje się raz na kilka tygodni, więc będzie to metoda zdecydowanie tańsza niż na przykład zakup kolejnych maszynek do golenia. Jeśli zatem chcesz szybko i skutecznie pozbyć się niechcianych włosków, rozważ depilację przy użyciu wosku kosmetycznego.

Tak jak każda metoda usuwania owłosienia, także depilacja woskiem ma swoje ograniczenia. Najpoważniejszą wadą, przez którą niektóre osoby nie chcą nawet spróbować tego rozwiązania, jest oczywiście ból. Woskowanie może być dość bolesne, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie usuwałaś włosków w ten sposób (włoski po maszynce są grubsze, przez co pierwsze zabiegi depilacji woskiem faktycznie mogą być boleśniejsze), choć jest to oczywiście kwestia indywidualna. Regularna depilacja woskiem sprawia, że włoski stają się słabsze, dzięki czemu może rosnąć ich mniej, a depilacja staje się mnie bolesna w porównaniu do pierwszych wizyt. Depilacji woskiem nie należy stosować w przypadku rozszerzonych naczyń włosowatych. Lista przeciwwskazań jest zresztą dłuższa i obejmuje między innymi cukrzycę, zapalenie żył, żylaki, ropne stany zapalne skóry czy zapalenie mieszków włosowych. Niekiedy depilacja woskiem może spowodować wrastanie włosków w skórę, co z kolei prowadzi do powstawania stanów zapalnych i nieestetycznych blizn, choć jest to związane z indywidualnymi predyspozycjami i nie musi wystąpić u wszystkich osób. Nieumiejętne przeprowadzenie zabiegu może także skutkować mocnym podrażnieniem, poparzeniem, a w skrajnych przypadkach – nawet uszkodzeniem skóry. Depilacja woskiem jest jednak zabiegiem bezpiecznym, o ile zastosujemy się do instrukcji i będziemy przestrzegać zaleceń.

Depilacja woskiem w domu: wszystko, co musisz wiedzieć

Domowa depilacja przy użyciu wosku jest oczywiście możliwa – wiele pań przeprowadza woskowanie samodzielnie. Najczęściej usuwamy w ten sposób włoski z łydek oraz wąsik, często depilujemy także pachy. Oczywiście jest to bardzo kusząca opcja, wystarczy skompletować potrzebny sprzęt, a perspektywa możliwości wykonania zabiegu w dowolnym momencie jest bezcenna. Jednak jest duże ALE. Jako specjaliści nie zalecamy samodzielnej depilacji woskiem bez żadnego ówczesnego doświadczenia w tej dziedzinie. W tej sytuacji nieumiejętne nakładanie wosku może skończyć się poważnymi skutkami. O ile zerwanie wosku z łydek lub ud nie jest przesadnie trudnym zadaniem, to jednak w przypadku pach lub okolic bikini musisz się zdrowo nagimnastykować. Niekiedy depilacja tych obszarów może być wręcz niemożliwa; naprawdę niełatwo napiąć skórę i samodzielnie zerwać paski w taki sposób, by było to jak najmniej bolesne. Również operowanie gorącym woskiem może sprawiać trudności. Choć temperaturę wosku ustawia się na urządzeniu, stygnie on dość szybko, więc należy sprawnie nałożyć go na skórę. Zbyt gorący może z kolei powodować podrażnienie lub nawet poparzenie skóry.

Jeżeli kwestia wydepilowania się w każdym możliwym momencie jest dla Ciebie nie do przejścia, sprawdź nasze salony bez zapisów! Już teraz w salonach Time for Wax w Warszawie w CH Wola Park oraz w Gdyni na ul. Świętojańskiej 56 działa letnie pogotowie depilacyjne! Akurat teraz masz wolną chwilę, a Twoje nogi koniecznie potrzebują depilacji? Wypadł Ci spontaniczny wyjazd i jesteś nieprzygotowana na tą okazję? Po prostu przyjdź do jednego ze wskazanych salonów i powiedz, że chciałabyś skorzystać z depilacji bez zapisów. Będziesz mieć pewność, że jesteś w bezpiecznych i profesjonalnych rękach!

Depilacja woskiem w salonie – najważniejsze informacje

Jeśli chodzi o depilację woskiem w profesjonalnym salonie, musisz zająć się wyłącznie… zapuszczeniem włosków do odpowiedniej długości. Całą resztą zajmą się profesjonalistki z dużym doświadczeniem. Przeprowadzą wywiad, wykluczą ewentualne przeciwwskazania, a następnie wykonają zabieg – szybko i jak najmniej boleśnie. Ty musisz po prostu zapisać się na wizytę i zjawić się na niej. Oszczędzasz w ten sposób swój czas, ale również nerwy, ponieważ oddajesz się w ręce osób specjalizujących się w depilacji. Kosmetyczka przygotuje skórę do zabiegu, sprawnie nałoży wosk i zerwie go, naciągając skórę w odpowiedni sposób, co znacznie poprawia komfort podczas zabiegu. Zajmie się również depilacją trudno dostępnych miejsc, w tym także okolic bikini – to właśnie z tym obszarem panie zajmujące się samodzielną depilacją mają najwięcej trudności. Koszt takiego zabiegu jest uzależniony od partii ciała i zaczyna się od kilkudziesięciu złotych. Zabiegi depilacji są często dostępne w ramach specjalnych pakietów w korzystnych cenach, dzięki czemu możesz zdecydować się na usuwanie owłosienia z większego obszaru ciała.

Domowa depilacja czy depilacja woskiem w profesjonalnym salonie – co wybrać?

Wizyta w salonie zajmującym się profesjonalną depilacją z użyciem wosku to najlepszy wybór, jeśli cenisz sobie oszczędność czasu, komfort oraz bezpieczeństwo. Zabieg przeprowadzany jest na podstawie szczegółowej procedury, przed jego rozpoczęciem przeprowadza się wnikliwy wywiad oraz próby uczuleniowe, a kosmetyczki wykonujące depilację posiadają niezbędne kwalifikacje oraz duże doświadczenie. Wszystko to sprawia, że depilacja woskiem przebiega szybko, bezproblemowo oraz w miarę możliwości bezboleśnie, co ma szczególne znaczenie w przypadku wrażliwszych partii ciała. Nie musisz obawiać się oparzeń i uszkodzenia skóry. Kosmetyczka dostrzeże nawet te włoski, które zwykle pozostają niewidoczne i nałoży wosk w trudniej dostępnych obszarach, a następnie usunie go szybkim ruchem. Profesjonalne salony pracują na najwyższej jakości produktach, stosują także swoje autorskie woski. Przykładem jest nasz autorski wosk Magic Wax, czyli specjalna kompozycja przyklejająca się do włosków, a nie do skóry, co przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie dyskomfortu. Jeśli chcesz lepiej poznać możliwości, jakie daje depilacja woskiem, umów się na wizytę w salonie zajmującym się usuwaniem włosków w ten sposób – nie pożałujesz! Domowa depilacja przy użyciu wosku to z kolei rozwiązanie dla pań, które mają już doświadczenie w tej dziedzinie i nie obawiają się bólu oraz trudności związanych z nakładaniem i usuwaniem wosku.

Close Menu